Šunį nuo tilto numetusį S.Beniuką siūloma įkalinti (papildyta)

Kaimyno keturkojį augintinį Pipirą suluošinęs Seredžiaus gyventojas teismo salėje susitiko akis į akį su šuns šeimininku.

Penktadienį priešpiet Kauno rajono apylinkės teismas vos per valandą išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl smarkiai suluošinto šunelio. Žiauriu elgesiu su gyvūnu kaltinamas 22 metų Svajūnas Beniukas pilnai pripažino savo kaltę. Paaiškėjo, kad nusikaltimą jis, būdamas neblaivus, įvykdė dar šeštadienio popietę.

Teismas patenkino Kauno rajono apylinkės prokurorų prašymą ir išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka. Paaiškėjo, kad 10 klasių išsilavinimą turintis kaltinamasis S.Beniukas šiuo metu niekur nedirba, Darbo biržoje taip pat neužsiregistravęs. Vedęs jaunuolis anksčiau vieną kartą jau teistas, o be to, eilę kartų baustas administracine tvarka.

Būdamas nepilnametis, jis vienąkart atleistas nuo bausmės, skiriant auklėjamąsias priemones. Kaltinimus byloje palaikanti prokurorė konstatavo, kad vaikinas nepateisino teismo išreikšto pasitikėjimo juo, todėl turėtų sulaukti realios laisvės atėmimo bausmės. Juolab kad iki šiol jis iš savo klaidų ir ligšiolinių bausmių nepasimokė, išvadų nepadarė, o vaikino veiksmuose bandant nugalabyti gyvūną galima įžvelgti sadistiškų požymių.

Dar šių metų kovą vaikinas buvo nubaustas administracine bauda už viešosios rimties sutrikdymą. Kadangi piniginės baudos jis nesumokėjo, rugpjūčio mėnesį teismas už tai paskyrė dešimties parų areštą.

Žiaurus elgesys su gyvūnu prilygintas apysunkiam nusikaltimui. Už jį teisiamą jaunuolį prokurorė prašė nuteisti dešimties mėnesių laisvės atėmimo bausme, prie kurios prašoma pridėti ir iki šiol neatliktą dešimties parų areštą. Teismas nuosprendį ketina paskelbti pirmadienį po pietų.

Kaune gyvenantis S.Beniukas pasakojo praėjusį šeštadienį (lapkričio 14 d.) grįžęs į tėviškę, kur gyvena jo motina su šeima. Jis tvirtino iš namiškių ne sykį girdėjęs skundus, kad kaimyno šuo nepaliaujamai pjauna vištas. Kaltinamasis tvirtino pats kelis kartus nuėjęs pas kaimyną pasikalbėti, bet nieko nepešdavęs, mat šis vis būdavęs girtas.

Šeštadienį S.Beniukas teigė taip pat buvęs prie šuns šeimininko namų, bet su juo nekalbėjęs, mat iš tolo pamatė, kad pensininkas neblaivus groja su armonika.

„Sėdėjome su draugu, gėrėm buteliuką ir grojom armonika prisimindami šuniuką, kurio jau nuo ankstaus ryto niekur negalėjau rasti. Aš jį dar sutemus išleidau į lauką gamtinių reikalų atlikti, o po to tie vaikėzai paėmė ir nusinešė tilto link“, - vėliau teismui aiškins nukentėjusysis Petras Dockaitis.

Tuo tarpu S.Beniukas ramiu veidu dėstė tolesnę įvykių seką. Jis pasakojo pamatęs kieme lakstantį Pipirą ir pašaukęs. Šuneliui pribėgus, vaikinas jį pastvėrė ant rankų ir nusinešė. Atėjęs ant tilto jaunuolis pamatė ten stovinčius du nepažįstamus jaunuolius. Šie paklausė, ką jis ketinąs daryti su keturkoju, o S.Beniukas atšovęs, jog nori jį paskandinti. Tuo metu nepažįstamieji ėmė mobiliojo ryšio telefonais filmuoti egzekucijos sceną.

„Aš norėjau šunį tik įmesti į upę. Galvojau, kad taip pagąsdinsiu, o jis vis tiek išplauks. Buvau neblaivus, todėl nepataikiau ir šuo nukrito ant krante esančio keliuko“, - gan ciniškai savo poelgį išdėstė teisiamasis.

Kaltinamasis teigė ir pats auginantis šunį, todėl dėjosi nesąs nuožmus gyvūnų gyvūnų priešas. Į teisėjos klausimą, kaip jautėsi lemtingą akimirką, jis teatsakė: „Širdis sudrebėjo, bet nervai jau nebelaikė.“ S.Beniukas savo poelgį motyvavo tuo, kad P.Dockaitis visiškai nesirūpino šunimi ir šis visąlaik būdavęs alkanas, todėl pjaudavęs vištas.

„Ar tai yra paties gyvūno kaltė, kad jis vaikšto alkanas?“, - į teisiamojo teiginį klausimu atsakė teisėja.

Apie savo „išgarsėjimą“ viešojoje erdvėje S.Beniukas sužinojo tik kitądien, kai paskambinęs draugas pasiūlė nueiti ir pažiūrėti, kas rašoma internete.

Gyvūnų globos ir kontrolės funkciją Kauno mieste ir rajone atliekančios bendrovės „Nuaras“ direktorė Jurgita Gustaitienė pasakojo apie šunelio patirtą nelaimę sužinojusi antradienio popietę, apie 16 val. Jai paskambinęs Vilkijos seniūnas pranešė, kad į vietos policiją žmogus atvežė nuo tilto numestą sunkiai sužalotą keturkojį.

Iki šiol gyvūnų globėjai manė, kad viskas įvyko sekmadienį. Išgirdę, kad S.Beniukas egzekuciją šuniui įvykdė dar viena diena anksčiau, specialistai nustėro ir ėmė mintyse skaičiuoti dienas, kurias gyvūnas išbuvo sunkiai sužeistas, sušalęs ir neėdęs. Tik trečiadienį vakare jis ėmė po truputį ėsti ir lakti.

Į nurodytą vietą prie Vilkijos policijos nuovados pirmoji nuvyko Gyvūnų globos asociacijos vyriausioji specialistė Lolita Grėblikienė. Ji pasakojo šunelį radusi automobilio bagažinėje: „Jis buvo itin sunkios būklės, visiškai suglebęs, sušalęs. Galvą dar kiek kilstelėdavo, bet galūnių nejudino. Iškart pamaniau, kad jam lūžęs stuburas. Dar iki šiol nesame visiškai tikri, kad tokios traumos nėra, mat jis vis dar nevaldo uodegos.“

Intensyvioje veterinarų globoje esantis Pipiras ir toliau išgyvena sunkias dienas. Šuo nelaiko šlapimo, be pašalinių pagalbos negali tuštintis. Dar nežinia, ar jis ateityje galės vaikščioti. Ketvirtadienį jam buvo atlikta keturias valandas trukusi operacija - sugipsuotos letenos. Veterinarams teko gerokai paplušėti, kol surankiojo suskilinėjusius smulkius galūnių kaulelius. Pirmadienį jį ketinama vežti pakartotinei rentgeno nuotraukai, tikintis dar tiksliau diagnozuoti, ar nėra daugiau sunkių sužalojimų.

Teismui buvo pristatytos pažymos, liudijančios, kad S.Beniukas anksčiau psichiatrijos įstaigose gydytas nebuvo ir į psichinių ligų įskaitą nėra įtrauktas. Iš Seredžiaus seniūnijos atsiųstoje vaikino charakteristikoje akcentuota, kad šiuo metu jis ten negyvena, bet kaskart parvažiavęs girtauja.

„Pripažįstu, kad esu kaltas. Padariau nusikaltimą ir gailiuosi. Žalą vis tiek atlyginsiu. Dar kartą atsiprašau“, - tardamas paskutinį žodį teisme sakė S.Beniukas.

Nukentėjusiuoju pripažintas šunelio šeimininkas, taip pat Jurbarko rajono Seredžiaus miestelio gyventojas P.Dockaitis prašė jo augintiniui egzekuciją surengusį jaunuolį nuteisti dar griežtesne bausme: „Jeigu tu, Svajūnai, taip padarei, tai kentėk taip, kaip tas šuo kenčia, žemės gumbe tu! Ir visą žalą, kiek kainuos šunelio gydymas, tegul jis atlygina iki paskutinio cento.“

Tiesa, gyvūnų globėjai sako, kad ir pats P.Dockaitis turėtų atsakyti už savo augintinio nepriežiūrą. Smarkiai sužalotu šuneliu Pipiru besirūpinantys gyvūnų globėjai ir veterinarai teigė sulaukiantys didžiulio visuomenės (ne vien iš Lietuvos, bet ir iš užsienio) susidomėjimo ir palaikymo - kai kurie žmonės siūlosi gyvūną priglausti, o kiti aukoja lėšų jo gydymui.

Tuo tarpu dėl savo augintinio sielvartaujantis senolis iki šiol nebuvo atvykęs aplankyti savo šuns, nors teisme tvirtino niekam jo neatiduosiantis ir toliau ketinantis rūpintis Pipiru. Paklaustas, kodėl iki šiol neparodė nė menkiausio susirūpinimo, garbaus amžiaus vyras atkirto, esą neturi pinigų vaistams, todėl neturėjo už ką ir atvykti į Kauną, o Garliavoje mokytoja dirbanti jo dukra tėvui sutiko pagelbėti tik po nelaimės praėjus beveik savaitei.

„Ar jūs žinote, kad jau vien iki šiol šuneliui suteikta pagalba ir gydymas atsiėjo beveik du tūkstančius litų? Ar sugebėsite jį kas penkias minutes vartyti? Juk gyvūnas visiškai nejuda, o kol kas jis dar ir nelaiko šlapimo, tad reikalauja nuolatinės priežiūros, kuri ir nemažai kainuoja“, - P.Dockaičiui bandė paaiškinti Gyvūnų globos asociacijos vyriausioji specialistė Lolita Grėblikienė.

„Iki šiol apie penkerius metus auginau jį ir toliau auginsiu. Jei pamatysiu, kad jis visai leisgyvis, paprašysiu, kad atjungtų. Ir numirsim kartu“, - susigraudinęs piktai atšovė pensininkas.

Gyvūnų globėjai prasitarė iš gyventojų, kuriuos sujaudino keturkojo Pipiro istorija, sulaukę ne tik finansinės paramos ir palaikymo, bet prašymų, kad šunelis nebūtų grąžintas atgal į Seredžių.

Kol kas nežinia, kiek dar kainuos tolesnis gyvūno gydymas ir kiek tai užtruks. Jam išgijus, bendrovės "Nuaras" darbuotojai turės tiksliai suskaičiuoti patirtas išlaidas, o prokurorė žadėjo atstovauti viešajam interesui ir civiline tvarka išieškoti pinigus iš nusikaltimą įvykdžiusio asmens.


Šiame straipsnyje: SeredžiusšuoRudispipiras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių