Šunį nuo tilto numetęs įtariamasis - jau policijos žinioje

Keturkojį nugalabyti norėjęs Jurbarko rajono gyventojas sulaikytas, o jo auka tapęs gyvūnas išgyveno ir šiuo metu yra veterinarų globoje.

22 metų amžiaus Seredžiaus miestelio gyventojui Svajūnui Beniukui pareikšti įtarimai žiauriu elgesiu su gyvūnais. Tiesa, už grotų vaikinas nepateko, mat jį apklausę pareigūnai nutarė įtariamojo nesuiminėti.

Teisėsaugininkų rankose atsidūrė neginčijami įrodymai - pirmadienį interneto erdvėje patalpintas vaizdo įrašas. Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip įtariamasis, laiko rankose virš tilto atbrailos iškeltą šunelį, o po akimirkos paleidžia ir šis krenta žemėn.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato Vilkijos policijos nuovadoje nedelsiant pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Baudžiamajame kodekse teigiama, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, arba kankino gyvūną, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Jau tą patį pirmadienį teisėsaugininkai išsiaiškino, kad šiuo nusikaltimu įtariamas būtent S.Beniukas. Tuo tarpu jaunuolis nuo policijos pareigūnų pasislėpė. Jis buvo sulaikytas tik trečiadienį apie pietus, o jau tos pačios dienos pavakarę davė parodymus Kauno rajono policijos komisariate. Po apklausos įtariamasis paleistas į laisvę. Jam paskirta švelni kardomoji priemonė - periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Policijos pareigūnai nustatė ir keturkojo šeimininką - tai 71 metų Jurbarko rajono gyventojas.

Atsitiktinai po tiltu ėjęs praeivis pastebėjo besikankinantį šunelį ir perdavė jį policijos pareigūnams. Pastarieji prisipažino nė nesitikėję, kad beširdžių chuliganų nuo tilto numestas keturkojis, vardu Rudis, išgyvens. Šiuo metu šuo pristatytas į gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą „Nuaras“, kurioje yra gydomas.

Trečiadienį priešpiet Gyvūnų globėjų asociacija nusprendė sušaukti veterinarijos gydytojų konsiliumą, dėl tolimesnės gydymo eigos.

Veterinarai teigė rimtesnių kaulų lūžių keturkojui pacientui nenustatę ir vadiną jį gimusiu po laiminga žvaigžde. Gyvūnų sveikatos specialistus kiek neramina smarkiai sutrenkti šuns vidaus organai. Padarytoje rentgeno nuotraukoje matyti daugybiniai kaulų įskilimai, trūkę keli galūnių raiščiai, tad sužalotas galūnes teks sugipsuoti.

„Situacija stebima, atliekamas medikamentinis gydymas, gyvūnas gydomas stacionare. Kol kas prognozės abejotinos, nes gyvūnas pats nenori nei ėsti nei lakti, todėl girdomas dirbtinai ir lašelinių infuzijų pagalba. Dedame visas pastangas, kad gyvūnas išgyventų ir pasveiktų“, - pranešė sunkiai sužalotu keturkoju besirūpinantys Kauno gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ darbuotojai.

Veterinaras Aurimas Steponavičius neslėpė, kad atsirado jau ne vienas kandidatas, išreiškęs norą auginti šunelį, vos tik jis pasveiks. Pašnekovas patikino, kad naujus namus Rudžiui parinks itin atsakingai.

Internete išvydę kraują stingdančius vaizdus apie keturkojui surengtą egzekuciją, žiauriu elgesiu su gyvūnais susirūpino ir Seimo nariai. Parlamentarė Dangutė Mikutienė užregistravo Baužiamojo kodesko pataisas, siūlančias keturis kartus sugriežtinti atsakomybę už tokius nusikaltimus. Siūloma laisvės atėmimo bausmę už žiaurų elgesį su gyvūnais pralilginti iki 4 metų.


Šiame straipsnyje: SeredžiusšuoRudis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių