Sulaikyta kūdikio nužudymu įtariama moteris (papildyta)

Lig šiol dažniausiai pas sugulovus, sugėrovus ir drauges laiką leisdavusi, o pas vieną jų ir nuo policijos besislapsčiusi Edita Lardongaitė atsidūrė areštinėje.

Lapių sąvartyne praėjusią savaitę rasto naujagimio motiną 26 metų E.Lardongaitę Kauno rajono policijos kriminalistai sulaikė trečiadienio ryte, apie 9.20 val.

Jauna moteris įkliuvo Kauno pakraštyje, Kaniūkų 3-iojoje gatvėje. Čia ji buvo laikinai apsistojusi pas panašaus gyvenimo būdo draugę. Keturias paras jos ieškoję policijos pareigūnai įsitikinę, kad E.Lardongaitė čia buvo prisiglaudusi ne atsitiktinai, o tyčia slapstėsi nuo jos intensyviai ieškojusių kriminalistų.

Paklausti, ar sulaikoma įtariamoji nesipriešino, pareigūnai teatsakė, kad juos išvydusi moteris nespėjo susiorientuoti. Jiems įėjus į namą, po kelių akimirkų paieškomajai buvo uždėti antrankiai ir ji išvežta į Kauno rajono policijos komisariatą.

Vakar po pietų Kauno rajono policijos kriminalistai pradėjo sulaikytosios apklausą. Advokatės akivaizdoje E.Lardongaitei buvo pareikšti įtarimai pagal vieną iš Baudžiamojo kodekso straipsnių dėl kūdikio nužudymo. Pastarajame numatyta, kad tas, kasnužudė mažametį baudžiamas laisvės atėmimu nuo penkerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos. Tyrimą atliekantys pareigūnai neskuba atskleisti, ar įtariamoji pripažįsta savo kaltę.

Naktį E.Lardongaitė turės praleisti Kauno miesto policijos areštinėje. Ketvirtadienį ketinama kreiptis į teismą su prašymu skirti sulaikytajai kardomąją priemonę. Nors policijos pareigūnai savo ketinimų ir veiksmų iš anksto nekomentuoja, beveik neabejojama, kad tyrimą kuruojantis Kauno apygardos prokuroras teismo prašys leisti įtariamąją suimti. Juolab kad išaiškėjus jos galimai įvykdytam kraupiam nusikaltimui, moteris iki pat sulaikymo slapstėsi.

Po apklausos Kauno rajono kriminalinės policijos skyriuje su pareigūnų konvojaus palyda antrankiais sukaustytomis rankomis išvesta E.Lardongaitė kaip įmanydama slėpė veidą po striukės gobtuvu.

"Supraskite, negaliu nieko pasakoti, nes tai yra ikiteisminio tyrimo medžiaga, kuri negali būti paviešinta, - žurnalistų paklausta, ar kūdikiu atsikračiusi motina lemtingą akimirką buvusi blaivi, mandagiai atsakinėjo savo klientę konvojaus mikroautobuso link palydėjusi E.Lardongaitės advokatė. - Ar ji buvo šoko būsenoje? Taip pat negaliu pasakyti. Manau, dabar jau šokas praėjęs."

Įvykių priešistorė

Praėjusių metų gruodžio 31-osios vakarą gimusios mergaitės palaikai praėjusį penktadienį rasti prie Kauno esančiame Lapių sąvartyne. Tądien ryte po šiukšles besikapsčiusios dvi tenykštės "darbininkės" pastebėjo juodą polietileninį maišą, kuriame buvo lopšys su sustingusiu kūdikio lavonu.

Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad kūdikiu atsikratyta jam jau mirus. Naujagimės palaikai su visu lopšiu į juodą polietileninį šiukšlių maišą buvo įdėti ir į buitinių atliekų konteinerį ir išmesti Pramonės prospekte, "Bermudų trikampiu" praminto kvartalo viename iš kiemų. Pareigūnai surado visa tai mačiusius liudytojus. Įtariamoji pareigūnams jau buvo žinoma tą pačią dieną, tik prireikė šiek tiek laiko ją surasti.

Pirminė pareigūnų turima versija: vos dviejų savaičių amžiaus mergaitė galėjo uždusti. Atlikus jos palaikų skrodimą, kaulų lūžių ir kitų panašių sužalojimų neaptikta. Paaiškėjo, kad nelaimės išvakarėse kūdikio motina E.Lardongaitė viešėjo pas draugę, kurios namuose vyko išgertuvės. Tikėtina, kad po jų motina galėjo kūdikį tiesiog užspausti. Tačiau tyrėjai paskyrė atlikti ir papildomus tyrimus, iš kurių turėtų paaiškėti, ar kūdikis nebuvo apnuodytas alkoholiu per motinos pieną.

Pareigūnų duomenimis, sąvartyne atsidūrusi mergaitė buvo jau penktasis šios jaunos moters nuo skirtingų vyrų pagimdytas vaikas. Iki tol jai buvo gimę keturi sūnūs, iš kurių vyriausiam - devyneri. Pastarasis kartu su vienu broliu auga E.Landorgaitę globojusios ir užauginusios įmotės namuose, trečią sūnų prižiūri vienintelis savo pavardę vaikui suteikęs tėvas. Ketvirtąjį vaiką moteris iškart po gimdymo paliko Kauno medicinos universiteto klinikose. Jį įsivaikinusi kita šeima.


Šiame straipsnyje: kūdikio lavonas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių