Sulaikytą gaują „Vilniaus brigados“ garbei kriminalistai vadino „mažąja brigada“ (papildyta)

Per kelias sėkmingas operacijas kriminalistai sutriuškino ginkluotą ir itin pavojingą nusikalstamą grupuotę, kuri lyginama su Nepriklausomybės pradžioje sostinę šiurpinusia garsiąja „Vilniaus brigada“. Ją pareigūnai tarpusavyje vadino "mažąja brigada".

Vadeiva pasislėpė

Gruodžio - vasario mėnesiais Vilniuje ir jo apylinkėse buvo sulaikyta 50 šios nusikalstamos grupuotės nariai. Policijos generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko teigimu, tai dar ne viskas, sulaikymų bus ir daugiau.

Kol kas laisvėje yra ir grupuotės vadeiva. Pareigūnų teigimu, jo asmenybė nustatyta, tačiau jam pavyko pasislėpti užsienyje.

Šio asmens pavardės pareigūnai kol kas neįvardiję, tačiau tikina, jog žino kur jis yra ir teigia, kad šis bus gretai sulaikytas.

„Seniai“ atėjo skųstis

Pasak V.Račkausko, išardžius šią, jo teigimu, pavadinimo neturėjusią gaują, Vilniuje turėtų tapti daug ramiau. „Ši grupuotė pasižymėjo ypatingu įžūlumu, akiplėšiškumu, žiaurumu, jų sąskaitoje ne vienas nusikaltimas“, - kalbėjo generalinio komisaro pavaduotojas.

Teigiama, jog net senieji „Vilniaus brigados“ nariai dabar esantys laisvėje ir grįžę į normalų gyvenimą, buvo atėję pas kriminalistus ir paprašė pagalbos apsaugant juos nuo jaunųjų nusikaltėlių. Esą tvarkykite, ką jie čia nesąmones daro.

Kokie dar nusikaltimai priskiriami gaujai, kuri anot Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Mindaugo Bliuvo, narkotikus pardavinėjo ne gramais, o kilogramais, pareigūnai kol kas neatskleidžia.

V.Račkausko teigimu, apie tai dar anksti kalbėti, tačiau patikino, kad nusikaltimų daug - nuo viešosios tvarkos pažeidimų iki sunkių ir ypač sunkių.

Pareigūnams žinomi

Grupuotės narių amžiaus vidurkis yra apie 30 metų. „Yra ir dvidešimtmečių, ir vyresnių nei 30“, - po pirmosios sėkmingai surengtos operacijos pernai gruodžio mėnesį, kai buvo sulaikyta 18 šios gaujos narių, portalui sakė M.Bliuvas.

Tarp antradienį sulaikytų 23 asmenų, yra ir du nepilnamečiai. Gaujos nusikalstamoje veikloje dalyvavo ir moterys. Jos taip pat sulaikytos.

Daugelis asmenų policijai ir anksčiau buvo gerai žinomi, tarp jų nemažai teistų už narkotikų platinimą, vagystes, plėšimus, žmogžudystes.

Ši grupuotė veikė Vilniuje ir jo apylinkėse. Gauja buvo itin gerai organizuota - buvo jos lyderiai, buvo pasiskirstymai vaidmenimis. „Vieni ieškojo tiekėjų, kiti klientų, treti platino mažesniais kiekiais, ketvirti - dideliais. Vis dėlto pagrindinis šios grupuotės verslas - narkotikų platinimas itin dideliais kiekiais. Kalbama apie prekybą kilogramais“, - yra sakęs M.Bliuvas.

Pirkėjams siūlomas asortimentas taip pat įvairus - jie turėjo visko, ir „žolės“, ir amfetamino, kokaino, heroino, sintetinių narkotikų.

Sėkmingos operacijos

Gaujos narių sulaikymo operacijos buvo vykdomos per kelis kartus. Pirmieji šios gerai organizuotos nariai buvo sulaikyti pernai gruodžio 15 d. Tada operacijos metu buvo sulaikyta 18 grupuotės narių, po kelių dienų dar devyni.

Vasario 23 d. sulaikyti dar 23 įtariamieji.

Įtariamuosius suimant pasitelkti Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ ir Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro Odorologinių tyrimų ir kinologijos valdybos pareigūnai. Kai kurie įtariamieji buvo sulaikyti namuose, kiti tiesiog gatvėse ištraukti iš automobilių ir suguldyti ant žemės.

Kai kurie jų bandė priešintis, tačiau didesnių incidentų pavyko išvengti. Trečiadienį ir ketvirtadienį  Vilniaus rajono apylinkės bei Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme vyko jų suėmimai.

Kaip pranešė Vilniaus 1-ojo apylinkės teismo atstovas spaudai Audris Kutrevičius, per dvi dienas tik šis teismas leido suimti 18 įtariamųjų. Jiems skirtas skirtingas suėmimo terminas - nuo mėnesio iki trijų.

Bendradarbiauta su užsieniu

Šį tyrimą atlieka Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus, Vilniaus miesto bei rajono apylinkių prokuratūrų prokurorai, Lietuvos kriminalinės policijos biuro organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių ir Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Pasak V.Račkausko, bendradarbiauta ir su užsienio šalių, iš kurių į Lietuvą buvo gabenami narkotikai teisėsaugininkais. „Su Rusijos, Baltarusijos, Skandinavijos“, - vardijo generalinio komisaro pavaduotojas.

Grupuotės narių sulaikymui buvo gerai pasiruošta - smogta vienu metu skirtingose Vilniaus ir Vilniaus rajono vietose.

Įtarimai gali sunkėti

Visiems gaujos nariams kol kas pareikšti įtarimai dėl dalyvavimo ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje bei neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas dalyvavo šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje, numato laisvės atėmimą nuo šešerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Pareigūnai neatmeta galimybės, kad atliekant tyrimą, kaltinimai sunkės.

Pas visus sulaikytuosius atliekant kratas jų namuose ir automobiliuose buvo rasti dideli kiekiai įvairių narkotinių medžiagų, visas arsenalas šaunamųjų ginklų, savigynos priemonių, daiktų, pritaikytų daryti kūno sužalojimus, radijo stotelės, nemažos sumos pinigų, kaip įtariama įgytų iš nusikalstamos veikos.

Ar rasti ginkai buvo kada nors panaudoti, pareigūnai aiškinasi. „Tyrimo eigoje galėsime pasakyti, yra užduotys pareigūnams, bus skiriamos ekspertizės, per dvi dienas visko padaryti negalime“, - sakė V.Račkauskas.

Jo teigimu, šis tyrimas yra sujungtas iš 8 atskirų ikiteisminių tyrimų, kuriuos Kriminalinės policijos biuras pradėjo  pernai, gavęs informacijos apie organizuotų nusikalstamų grupuočių veiklą, kurios aktyviai užsiima narkotikų verslu.

Po to paaiškėjo, jog grupuotės verslas nebuvo tik narkotikų prekyba. Neoficialiais duomenimis, grupuotę išdavė sulaikyti narkotikų perpardavinėtojai, kurie patys narkotikus įsigydavo iš šios gaujos narių.


Šiame straipsnyje: Mažoji brigada

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių