Sukčius rizikavo gyvybe lįsdamas po automobilių ratais

Dėl pinigų galima padaryti viską - tai įrodė 41 metų vilnietis Artūras Ragauskas, specialiai lindęs po automobilių ratais.

Tačiau tokios „rizikos“ neįvertino bylą nagrinėjęs Vilniaus 1-asis apylinkės teismas. Už sukčiavimą, turto sugadinimą bei plėšimą A.Ragauskui skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę. Keturis kartus anksčiau teistas vyras taip pat turės atlyginti nukentėjusiems padarytą žalą - 2350 litų.

Tai jau ne pirmas kartas, kai A.Ragauskas išgirsta nuosprendį dėl imituotų avarijų. Pernai pavasarį Tauragės rajono apylinkės teismas už avarijų imitavimą vyrą nuteisė 90 parų arešto bausme. 2008 metais už analogišką nusikalstamą veiką Vilniaus 3-asis apylinkės teismas jam buvo skyręs piniginę baudą.

Šįkart sukčius sėdo dėl keturių imituotų avarijų. Viena jų įvykdyta dar 2006 m. gruodžio 13 d. Šios avarijos „kaltininkas“ atsiliepė po to, kai pernai rudenį policija išplatino A.Ragausko nuotraukas.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2006 m. gruodžio 13 d., puikiai žinodamas, ką daro, A.Ragauskas pėsčiųjų perėjoje staiga išbėgo į gatvę ir atsitrenkė į automobilį „Honda Accord“.

Nukritęs ant kelio, sukčius apsimetė susižalojęs koją ir automobilio vairuotojo paprašė nuvežti jį į Santariškių ligoninę. Po tariamos medikų apžiūros, iš avarijos „kaltininko“ A.Ragauskas pareikalvo 300 litų. Esą, tada nesikreips į policiją.

Pinigai jam buvo sumokėti.

Kitą eismo įvykį vyras imitavo, pernai rugpjūčio 1 d. Stovėdamas pėsčiųjų perėjoje Šopeno-Stoties-Sodų gatvių sankryžoje ir pamatęs, kad pradėjo važiuoti automobiliai, jis išbėgo į gatvę ir atsitrenkė į automobilį „Renault19“. Po to iš vairuotojo pareikalavo 400 litų, tačiau šis tesutiko duoti 250.

Analogiškus nusikaltimus A.Ragauskas įvykdė ir pernai spalio 10 bei 21 dienomis. Vienam vairuotojui atsisakius sumokėti 300 litų, sukčius iš jo pagrobė 1300 litų bei pabėgo.

Vienas nukentėjusiųjų teisme paaiškino, kad pernai spalio 10 d. vairuodamas automobilį pajuto smūgį į galines mašinos duris ir išlipęs pamatė kaltinamąjį. Šis gulėjo ant kelio ir dejavo, kad jam skauda koją ir ranką. Po to paprašė nuvežti į ligoninę Lazdynuose, o už vaistus, kurie jam bus reikalingi, sumokėti 300 litų.

Vairuotojui kilo įtarimas, kad ši avarija gali būti imituota. Jis nuvežė A.Ragauską į ligoninę, tačiau pinigų nedavė.

Automobilio vairuotojas teigė matęs, kaip ligoninės priimamajame vyras pateikė „Sodros“ pažymėjimą ir įsidėmėjo jo pavardę.

Palikęs automobilį atokiau, kad sukčius nepastebėtų, vairuotojas ėmė A.Ragauską sekti. Jo įtarimai pasitvirtino, tariamas sužeistasis po kelių minučių išėjo iš ligoninės. Staiga prie jo atsiradusiam vairuotojui, vyras net nesutrikęs pareiškė, kad ligoninėje labai didelė eilė, todėl jis į ją ateis vėliau.

Automobilio vairuotojas čiupo sukčių už pakarpos, įsisodino į mašiną ir pagrasino, kad nuveš į policiją. Tuomet A.Rragauskas ištraukė iš vairuotojo kišenės pinigus ir iššoko iš automobilio.

Apie šį įvykį vairuotojas pranešė policijos pareigūnams. Visi kartu apvažiavo artimiausius rajonus, tačiau nusikaltėlio surasti tąkart nepavyko.

Kitas nukentėjęs vairuotojas pasakojo, jog su A.Ragausko buvo susidūręs du kartus. Po pirmos „avarijos“, įvykusios pernai rugpjūčio 1 d. jis sukčiui sumokėjo 250 litų, tačiau maždaug po mėnesio Lazdynų mikrorajone, vėl partrenkė tą patį vyrą.

Vairuotojo nepažinęs sukčius, pradėjo reikalauti 200 litų, tačiau vyras neketino mokėti dar kartą. Jis A.Ragauskui tiesiai šviesiai pareiškė jį atpažinęs ir kviečia policiją. Greitai atsigavusi avarijos „auka“, pabėgo.

A.Ragauskas teisme neneigė specialiai lįsdavęs po automobiliais. Jo teigimu, jis tai darė tik dėl pinigų.


Šiame straipsnyje: Ragauskasavarijų imitavimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių