Sugrįžęs į postą K.Betingis bendrauja su prokuratūros vadovybe (papildyta)

Pirmąją dieną po sugrąžinimo į darbą Kauno vyriausiojo prokuroro pareigas ir vėl užimantis Kęstutis Betingis pakviestas pasikalbėti su vadovais.

„Nuo šiandien aš jau esu grąžintas į pareigas ir šita nuostata veikia, kol ji nepanaikinta“, - prieš išvykdamas į Generalinę prokuratūrą pareiškė K.Betingis.

Pirmadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas sugrąžino K.Betingį į Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas. Į žemesnes pareigas K.Betingį nušalino laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas.

Birželį per vadinamojo Kauno pedofilijos skandalo įkarštį laikinasis prokuroras pareiškė, kad K.Betingis galimai pažeidė Prokurorų etikos kodeksą. Teismas nustatė, kad R.Petrauskas K.Betingį atleido savavališkai.

„Generalinis pasakė, kai susipažins su teismo sprendimu, per 14 dienų spręs tai, ką numato įstatymas. Tą patį įstatymas numato ir man. Aš dabar skaitau sprendimą, gilinuosi. Jeigu nesutikčiau su tuo sprendimu tokią pat teisę turiu ir aš – skųsti, bet iš esmės prašymas mano patenkintas ir mane tenkina toks teismo sprendimas“, - dabartinę situaciją apibrėžė K.Betingis.

Vėl grįžęs į Kauno vyriausiojo prokuroro pareigas K.Betingis dar nespėjo persiketi į ankstesnį savo kabinetą. „Ne kabinete esmė. Yra daiktai, dokumentai, reikia susitvarkyti, persinešti“, - pirmos darbo dienos rūpesčiais dalijosi Kauno vyriausiasis prokuroras.

K.Betingis neslėpė, kad buvo atitrūkęs nuo vyriausiojo prokuroro užduočių, todėl turi įsijausti, įsigilinti į šiandieninę situaciją.

„Esu pakviestas pas generalinės prokuratūros vadovybę. Po pokalbio bus aišku, kaip elgtis. Matysim, ką darys Generalinė prokuratūra gavusi teismo nutartį“, - tik tiek apie vizitą į Vilnių galėjo pasakyti K.Betingis.

Kauno vyriausiasis prokuroras užtikrino, kad darbas prokuratūroje vyksta įprastu ritmu. 

„Apygarda yra Generalinės prokuratūros padalinys. Ji nėra juridinis asmuo, nėra savarankiška. Generalinis prokuroras yra pats aukščiausias mūsų sistemoje. Nuo jo sprendimų nuo jo veiksmų, nuo derinimo veiksmų, kaip toliau dirbti priklauso ir mano tolimesni veiksmai. Taip kad nieko per daug negalėčiau komentuoti, kol nėra aptarta situacija“, - atsisveikino prokuroras. 

Papildyta: po K.Betingio pažeminimo pareigose buvo paskelbtas konkursas Kauno vyriausiojo prokuroro pareigoms užimti.

Eiti Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas pretendavo Kauno apygardos prokuroras Rolandas Mackevičius, Kauno miesto apylinkės prokurorai Marius Kuzminovas ir Virginijus Mizaras, Kaišiadorių rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius ir Klaipėdos rajono prokuroras Donatas Lengvinas.

Specialiai sudaryta komisija bendravo su visais galimais kandidatais. Komisija savo išvadą Generaliniams prokurorui jau yra pateikusi, tačiau ji tik rekomendacinio pobūdžio. Septynių komisijos narių nuomone, Kauno apygardos prokuratūrai vadovauti tinkamiausias kandidatas būtų Darius Valkavičius. D.Valkavičius dirba Kaišiadorių rajono apylinkės vyriausiuoju prokuroru.

Prokuratūros atstovės spaudai Vilmos Budėnienės teigimu, gerbdamas Teismo procesą, generalinis prokuroras Darius Valys savo sprendimo dėl kandidato Kauno apygardos vyriausio prokuroro pareigoms dar nepriėmė.

Kol kas neskelbiama, kaip elgsis generalinis prokuroras, kai teismas sugrąžino K.Betingį į Kauno vyriausiojo prokuroro pareigas. 


Šiame straipsnyje: Kęstutis Betingis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių