Su padirbtomis kortelėmis sukčiai pirko alkoholį ir cigaretes

Vilniaus 1-asis apylinkės teismas paskelbė nuosprendį keturiems asmenims, padirbinėjusiems užsienio bankų kreditines korteles ir jomis atsiskaičiusiems.

Šio nusikaltimo sumanytojas 21 metų Tadas Bartkevičius pripažintas kaltu dėl dokumento suklastojimo, sukčiavimo, netikrų mokėjimo kortelių gaminimo ir disponavimo jomis bei netikrų mokėjimo kortelių panaudojimo.

Kiti trys nuteistieji 19-ametis Justinas Žilius, 17 metų Ž.M. ir 21 metų Ernestas Grigas pripažinti kaltais dėl sukčiavimo ir netikrų mokėjimo kortelių panaudojimo.

T.Bartkevičius nuteistas už tai, kad nuo 2009 m. pradžioje pagamino netikrus Lietuvos studentų pažymėjimus išgalvotomis pavardėmis su J.Žiliaus, Ž.M. bei E.Grigo nuotraukomis, o šie trys jaunuoliai suklastotus dokumentus panaudodavo, kai parduotuvėse, kuriose jie atsiskaitydavo su padirbtomis kortelėmis, pardavėjos paprašydavo parodyti asmens dokumentą.

Tuo T.Bartkevičiaus veikla nesibaigė. Jis internete, iš nenustatyto asmens internetiniu pseudonimu „Ray“, įsigijo Izraelio, Kanados, Italijos, JAV, Olandijos, Anglijos ir kitų valstybių bankų 19 netikrų mokėjimo kortelių ruošinius. Ant jų visų buvo užrašyta T.Bartkevičiaus pateiktos išgalvotos pavardės.

Taip pat jis internetiniame aukcione „E-bay“ iš nenustatyto asmens įsigijo plastikinių kortelių magnetinio takelio nuskaitymo - įrašymo įrenginį, o iš asmens internetiniu pseudonimu „Fozzy“ - bankų kortelių „Visa“ ir „MasterCard“ 24 identifikavimo duomenis, pakankamus inicijuoti ir atlikti finansines operacijas su šių kortelių tikrųjų naudotojų sąskaitose esančiomis piniginėmis lėšomis.

Suklastotas korteles vyras atidavė savo trims pažįstamiems, kurie nuo praėjusių metų vasario 20 d. iki gegužės 15 d. atsiskaitinėjo Vilniaus ir kitų miestų parduotuvėse.

Kaltinamieji, atsiskaitydami netikromis kortelėmis, nusipirko prekių už 30 tūkst. litų, bei būtų įsigiję dar už 20 tūkst. litų, tačiau bankų kortelės nebuvo aptarnautos.

Suklastotomis mokėjimo kortelėmis besinaudoję vilniečiai, dažniausiai dideliais kiekiais pirkdavo cigaretes, brangų alkoholį, kartą - kompiuterį. Vėliau šias prekes jie parduodavo nepažįstamiems asmenims.

Teisme T.Bartkevičius savo kaltę pripažino. Pasak jo, su savo pažįstamais jis susitarė, kad jų vardu bus pagaminti netikri dokumentai bei mokėjimo kortelės, o šie pirks prekes Lietuvos parduotuvėse.

Internetinėse pokalbių svetainėse jis susipažino su asmenimis pseudonimais „Ray“ ir „Fozzy“ - pirmasis jam per siuntų tarnybą į namus atsiuntė 19 bankų kortelių ruošinių su jo nurodytomis pavardėmis, o iš „Fozzy“ nusipirko 24 kortelių identifikavimo duomenis.

Už juos T.Bartkevičius teigia sumokėjęs nuo 60 iki 90 JAV dolerių. „Ray“ pagalba jam kainavo 1575 JAV dolerius.

Kaip teisme teigė T.Bartkevičius, savo pažįstamiems jis atiduodavo apie 30 proc. pinigų, gautų už prekių realizavimą.

Praėjusių metų gegužę pareigūnams sulaikius T.Bartkevičių, jo namuose rasti 59 blokai cigarečių, du buteliai alkoholio ir kompiuteris, įsigyti panaudojant suklastotas korteles.

Valstybinė kaltintoja Generalinės prokuratūros skyriaus prokurorė kaltinamiesiems už šias nusikalstamas veikas prašė skirti pinigines baudas. Visi kaltinamiejia, anot jos, pripažino savo kaltę, atlygino civilinius ieškinius pareiškusiems bankams padarytą žalą, anksčiau nebuvo teisti.

Teismas galvojo taip pat. Pirmą kartą teisiamiems jaunuoliams laisvėa atėmimo bausmės nebuvo skirtos.

T.Bartkevičius už visus savo padarytus nusikaltimus atsipirko 7800 litų, J.Žilius ir E.Grigas - 3900 litų, o nepilnametis Ž.M. - 3250 litų baudomis.


Šiame straipsnyje: padirbtos mokėjimo kortelės

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių