Studentų vakarėlį nutraukė mokesčių inspektoriai (atnaujinta)

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno dailės instituto studentus, buvusios psichiatrijos ligoninės patalpose surengusius vakarėlį, mokesčių inspektoriai nubaudė už nelegalią prekybą alkoholiu.

Stresas per sesiją

VDA Kauno dailės institute grafiką studijuojantis kaunietis Tadas Antanavičius pastarosiomis dienomis vis dažniau varsto dekanato ir Mokesčių inspekcijos duris. Neramios dienos prasidėjo po to, kai į jo su bičiuliais suorganizuotą vakarėlį instituto patalpose atvyko Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) pareigūnai. Anot jų, paaiškėjo, kad bilietais į renginį ir alkoholiniais gėrimais buvo prekiaujama nelegaliai.

"Rengtis sesijai dabar sunkiau, nes reikia važinėti dar ir į inspekciją, pasakoti, kaip viskas buvo. Dabar jau ramiau, bet iš pradžių buvo baisu, – pasakojo T.Antanavičius. – Artimiausiu metu bus peržiūros, teks pristatyti savo grafikos darbus." Paklaustas, ar buvo iškviestas į dekanatą, jaunuolis atsakė, kad apie įvykius mokslo įstaigos vadovui nuėjo papasakoti pats, nelaukęs kvietimo.

"Viską papasakojau, dekanas išklausė. Atrodo, suprato mane. Tikiuosi, kad bausmės neskirs, bet gali būti, kad gausiu kokį nors papeikimą", – svarstė T.Antanavičius.

Gėrimų – kaip bare

Į renginį atvykusius pareigūnus pasitiko prie patalpų durų nusidriekusi maždaug 300 studentų eilė. Atvykę apie vienuoliktą valandą vakaro jie kantriai laukė, kol eilė ištirps: bilietus į renginį pareigūnai nusipirko tik pusę dviejų nakties. Kaip ir buvo pranešta prieš renginį, bilietai turintiesiems renginio skrajutes kainavo 25 litus, jų neturintiesiems – 35 litus.

Pinigai, mokami už bilietus, buvo dedami į ant stalo pastatytą metalinę dėžę. Kauno AVMI pareigūnų teigimu, čia pat buvo parduodami ir gėrimai: džinas, alus, sidras, trauktinė, likeris.

Per patikrinimą į vieną auditoriją pareigūnai negalėjo patekti, nes jos durys buvo užrakintos. Pastato budėtojas durų raktą surado tik pagrasinus jas išlaužti. Auditorija buvo tuščia, bet, kaip įtarė pareigūnai, skubant išnešti gėrimus, paliktas praviras langas. Patikrinus vidiniame kieme esantį sandėliuką rasti 349 vienetai įvairių gėrimų už 1471 litą. Juos saugojo dvi studentės. Visus gėrimus ir pinigus, gautus už bilietus ir jau parduotus gėrimus – kiek per tūkstantį litų – kontroliuojančių institucijų specialistai paėmė kaip įkalčius.

Taisyklių nežinojo

Iškviesti į Kauno AVMI studentai aiškino nežinoję, kad pažeidžia įstatymus, o pinigus rinko ketindami atsiskaityti su atlikėjais. Jie tikino pirmą kartą išgirdę, kad, parduodant alkoholinius gėrimus, reikia ne tik registruoti veiklą, bet ir turėti licenciją bei kasos aparatą, rašoma Kauno AVMI pranešime.

"Turėjome surinkti pinigų, nes iš savo kišenes visų išlaidų padengti negalime, o gėrimais neprekiavome, tik vaišinome, – teigė T.Antanavičius, kurio suorganizuotame renginyje dalyvavo atlikėjai iš Kanados ir Anglijos. Paklaustas, ar ateityje organizuos panašius renginius, T.Antanavičius tikino, kad kultūrinių ir meninių sumanymų neatsisakys. Tiesa, jis žadėjo padaryti išvadas dėl Mokesčių inspekcijos reikalavimų.

"Visi kalba, kad Kauną reikia gaivinti, išvesti studentus į gatves, kurti naktinį gyvenimą, todėl mes tikrai neatsisakysime sumanymų ir stengsimės, kad Kaune naktinis gyvenimas nebūtų prastesnis negu kituose Europos miestuose", – kalbėjo T.Antanavičius.

Kauno AVMI viršininko pavaduotojas Raimondas Ramanauskas susirūpino ir kelių šimtų renginyje dalyvavusių studentų sveikata: "Diskoteka vyko buvusios ligoninės patalpose. Pastate yra tik vienos durys, o dauguma langų grotuoti. Studentai auditorijose ne tik gėrė alkoholį, bet ir rūkė. Leisdami jaunimui organizuoti panašius renginius tam nepritaikytose patalpose, jų šeimininkai turėtų pasirūpinti ir dalyvių saugumu. Kas atsakytų, jei įvyktų nelaimė?"


"Shtab" licencijos dar nepaprašė

"Kauno diena" rašė apie lapkričio viduryje A.Jakšto gatvėje pradėjusį veikti naują naktinį klubą "Shtab", kuris alkoholiniais gėrimais atidarymo dieną prekiavo be licencijos. Kauno miesto savivaldybės Licencijų ir paslaugų skyriaus vyriausiosios specialistės Mildos Ališauskienės teigimu, iki šiol klubo atstovai nepateikė paraiškos tokiai licencijai gauti.

"Prieš savaitę, galima sakyti, beveik šalia buvo išaiškintas alkoholinius gėrimus be licencijos pardavinėjęs klubas. Sunku patikėti, kad renginio organizatoriai negirdėjo apie kaimynystėje nustatytus pažeidimus, nes jie komentuoti žiniasklaidoje", – pastebi R.Ramanauskas. Anot jo, prieš kviesdami atlikėjus ir dalyvius renginio organizatoriai privalėjo išsiaiškinti, kokia yra prekybos alkoholiniais gėrimais tvarka, kokia privaloma pinigų apskaita ne tik už parduodamą alkoholį, bet ir bilietus.


Šiame straipsnyje: nelegalus alkoholis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių