Studentė iš Etiopijos sukėlė ant kojų specialiąsias tarnybas

Penktadienį paryčiais Gričiupio gatvėje gyvenantys kauniečiai tapo neįprastos dramos liudytojais: persisvėrusi per antrojo aukšto langą ten gyvenanti juodaodė mergina ėmė gąsdinti žmones ir grasino iššokti.

25 metų amžiaus Etiopijos gyventoja Patricia Iwukemjika, kuris laikas viešinti Lietuvoje pagal studentų mainų programą „Erasmus“, privertė gerokai sunerimti policijos pareigūnus, greitosios pagalbos medikus ir jiems į pagalbą atskubėjusius ugniagesius gelbėtojus.

Penktadienį anksti ryte, apie 6 val., Kauno technologijos universiteto penktajame bendrabutyje apsistojusi mergina iš niekur nieko ėmė triukšmauti. Atsidariusi savo kambario antrajame aukšte langą ji ėmė garsiai rėkti: „Kas į mane pažiūrės, tas mirs.“

Kaimynystėje esančių nuosavų gyvenamųjų namų gyventojai teigė tokį reiškinį išvydę pirmą kartą.

„Pagalvojau, kad gal gatvėje ką nors skriaudžia arba koks nors neblaivus žmogus nesiorientuoja aplinkoje ir tokiu metu triukšmą kelia. Po to pasigirdo kažkokie dūžiai. Pažiūrėjus pro langą pamačiau, kad antrame bendrabučio aukšte pro langą išlindusi mergina isteriškai daužo į skardinę lauko palangę, - pasakojo incidento liudytoja tapusi Gričiupio gatvės gyventoja, pro kurios namų langus kaip tik matosi minėtas bendrabutis. - Gal kokių nors jaunimo susibūrimų ten ir būdavo matyti iš lauko, bet tokių isterijos proveržių - niekada.“

Į nelaimės vietą nedelsiant sugužėjo gausios policijos patrulių pajėgos, o jiems įkandin atskubėjo greitosios pagalbos medikai ir ugniagesių gelbėtojų ekipažas su kopėčių automobiliu.

„Mergina stovėjo tamsoje. Jau vien pamačiusi su švyturėliais atlekiančius policijos automobilius, ji ėmė nervingai reaguoti. Tas pats pasikartojo ir tuomet, kai mes, norėdami įvertinti situaciją, pašvietėme žibintuvėliais. Sunku tai paaiškinti, bet atrodė, lyg ji būtų bijojusi šviesos“, - pasakojo vienas iš įvykio vietoje dirbusių pareigūnų.

Gelbėjimo operacija pernelyg neužsitęsė. Kol vieni patruliai bandė atkalbėti užsienietę nuo šuolio pro langą, kiti įėjo į bendrabutį ir mėgino žūtbūt patekti į antrojo aukšto kambarį. Čia pareigūnams pagelbėjo bendrabučio budėtoja, atnešusi atsarginius raktus.

Įpuolę vidun, pareigūnai veikė tiksliai it laikrodis. Be jokių įžangų jie stvėrė persisvėrusią merginą ir įtraukė vidun. Tiesa, tam prireikė nemažai pastangų, mat viešnia iš Etiopijos ėmė priešintis ir rankomis tvirtai įsikibo į lauko palangę. Vis dėlto netrukus ji buvo atplėšta ir paguldyta kambaryje, kur jos jau laukė greitosios pagalbos medikai. Apie įvykusį incidentą liudijo gerokai aplankstyta skardinė palangė ties vienu antrojo aukšto langu.

Kai kuriems gyventojams, mačiusiems šią sceną, pasirodė, kad tamsiame kambaryje be perstojo šūkavusi ir pro langą šmėsčiojusi mergina rankose laikė kryžių. Aplinkiniai spėliojo, kad ji ant galvos buvo užsimaukšlinusi ir šviesių plaukų peruką, bet studentę išgelbėję policininkai tai paneigė. Sėkmingą gelbėjimo operaciją įvykdę pareigūnai pasakojo, kad tas „perukas“ nenukrito merginai nuo galvos net ir ją sulaikant nuo šuolio per langą bei vėliau priešinantis. Beje, studentė nereagavo į policininkų prašymus nurimti, todėl ją vedant į greitosios pagalbos automobilį prireikė panaudoti antrankius.

"Jūs norite mane nužudyti! Paleiskite", - vedama į greitosios pagalbos automobilį nuo šuolio pro langą ją sulaikiusiems pareigūnams šaukė mergina.

Medikai teigė išorinių sužalojimų merginai nekonstatavę, o nuo komentarų apie jos psichologinė būklę buvo linkę susilaikyti. Greitosios pagalbos brigada Etiopijos piliete prisistačiusią pacientę nuodugniai psichiatro konsultacijai pristatė į Kauno medicinos universiteto klinikas.

Bendrabučio, kuriame apsistojusi Patricia, administracijos atstovai teigė, kad ji ten apsigyveno tik spalio pradžioje. Iki tol nieko panašaus studentiško būsto prižiūrėtojams neteko matyti. Minėtame Gričiupo gatvės 9 numeriu pažymėtame bendrabutyje dalis kambarių skirta pagal mainų programas iš užsienio atvykstantiems studentams. Penktadienį iki vėlyvos popietės mergina dar nebuvo grįžusi iš gydymo įstaigos į savo laikinus namus.

Kartu su ja gyvenęs brolis policijos pareigūnams dievagojosi, kad jo sesuo nei alkoholinių gėrimų, nei narkotinių ar psichotropinių medžiagų nevartoja. Tačiau teisėsaugininkai teigė, kad tai dar reikia patikrinti. Studentė iš užsienio jiems sukėlė įtarimų, kad gali būti apsvaigusi nuo kokių nors neaiškių medžiagų. Paaiškėjo, kad tik ketvirtadienį ji paminėjo savo 25-ąjį gimtadienį.


Šiame straipsnyje: bendrabučiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių