Studentai svajoja apie vadovaujamą darbą

Kauno technologijos universiteto Karjeros dienose studentai dairėsi gerai apmokamo darbo. Didesnė dalis darbdavių jiems kol kas tegalėjo pasiūlyti praktiką arba terminuotą darbą.

Parodoje - žinomos įmonės

Šeštus metus organizuojamoje didžiausioje Baltijos šalyse įmonių ir studentų kontaktų mugėje "KTU Karjeros dienos" studentai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su pusšimčiu stiprių ir žinomų šalies bei užsienio įmonių.

Renginio organizatoriai kėlė tikslą supažindinti studentus su potencialiais darbdaviais, padėti užmegzti jiems kontaktus, tačiau į mugę atėję studentai turėjo didesnių lūkesčių.

"Andriau, gavai darbą?", - iš mugės išeinančiam studentui šūktelėjo į ją beįeinąs jaunuolis. Kai kurie žurnalistų kalbinti paskutinių kursų studentai neslėpė ambicijų mugėje užmegzti ryšius su būsimais darbdaviais ir galbūt artimiausiu metu atsidurti pirmojoje darbovietėje. Juos drąsino buvusių studentų sėkmė - pernai po mugės darbo arba praktikos vietą rado daugiau kaip 400 studentų.

"Pasaulinės kompanijos, tokios kaip "Barclays Technology Centre Limited", "Procter and Gamble", "Philip Morris International", "European Patent Office" ir kitos, nuolatos domisi mūsų studentais, - džiaugėsi KTU Karjeros centro vadovė Kristina Bakšaitė. - Jos kviečia studentus atlikti praktiką užsienyje, steigia skatinamąsias stipendijas, vykdo mokymus ir siūlo naujas darbo vietas".

Studentai nori vadovauti

Trečiakursis Augustinas Jasudavičius, studijuojantis elektros ir valdymo inžineriją į mugę atėjo turėdamas aiškų tikslą - susipažinti su bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" atstovais.

"Labiausiai norėčiau dirbti šioje įmonėje, nes išmanau transporto procesus. Žinoma, svajoju dirbti ne paprastu mašinistu, o vadovauti", - kalbėjo A.Jasudavičius. Jis įsitikinęs, kad karjerą "Lietuvos geležinkeliuose" galėtų pradėti nuo kitų metų, jeigu tik potencialiam darbdaviui tiks jo kandidatūra.

Antrakursė būsimoji ekonomistė Indrė Stanionytė svajoja apie darbą banke.

"Ne prie kasų, o kokio nors skyriaus vadove", - patikslina perspektyvi studentė, kurios pažymių vidurkis siekia 9 balus. Ji stengiasi įgyti žinių, būtinų dirbti vadovaujamą darbą.
Tiksliuosius mokslus studijuojantis Martynas įsitikinęs, kad užsitikrinti sotų gyvenimą galima tik einant aukštas pareigas arba tapus ypatingai geru siauros srities specialistu.

Kelia aukštus reikalavimus

Informacinių technologijų magistrantas Justinas Grėbliunas svajoja apie darbą tarptautinėje kompanijoje.

"Ten daugiau naujovių, socialinių garantijų darbuotojams", - priežastis vardijo Justinas. Jis tikisi, kad pirmąja darboviete taps neseniai Lietuvoje veiklą pradėjusi įmonė "Barclays". Šiuo metu pas dėdę Kaune gyvenantis J.Grėbliunas sako, kad per mėnesį jam reikia mažiausiai 500 litų dienpinigių, iš kurių jis universitete valgo pietus, įsigyja studijoms reikalingų knygų ir priemonių.

"Apie didelę algą galvoti anksti, bet užsidirbti bent vasarą būtų šaunu", - sakė 23-ejų metų studentas.

Taikomąją matematiką studijuojantis Martynas Vaidelys užpildė kelių įmonių anketas dėl darbo ir išsprendė kelis potencialių darbdavių jam duotus uždavinius.

"Nesudėtingi, viską esu išmokęs universitete, - kalbėjo beveik 9 balų vidurkį turintis Martynas. - Kai kurios tarptautinės kompanijos siūlė važiuoti padirbėti vasarą užsienyje, kad patobulinčiau anglų kalbos žinias, nes jos darbe labai reikalingos".

Tuo tarpu viešąjį administravimą studijuojanti Indrė Kučinskaitė į mugę atėjo tik pasmalsauti. Ji svajoja dirbti Europos parlamente.

"Kai baigsiu studijas, dalyvausiu konkurse", - ateitį planuoja trečiakursė.

Darbdaviai pasiryžę mokyti

Mugei įpusėjus įmonių grupės "Vičiūnai" personalo vadovė Jolanta Alekseriūnienė džiaugėsi, kad pavyko užmegzti ryšius su, jos žodžiais tariant, "ne vienu potencialiu įmonės darbuotoju". Jos teigimu grupė planuoja plėsti veiklą, reikės priimti naujų darbuotojų, o paskutinių kursų studentai arba studijas baigusieji galėtų užimti naujas darbo vietas. Labiausiai "Vičiūnų" atstovus domino maisto pramonės specialistai.

"Ieškome talentingų žmonių, o patirtis nebūtina. Esame pasiryžę patys juos išmokyti", - kalbėjo J.Alekseriūnienė, kurios atstovaujamoje įmonių grupėje dirba apie 5 tūkst. žmonių.

"Achemos" personalo vadybininkė Agnė Macionytė apgailestavo, kad šiandien įmonė negali pasiūlyti darbo nė vienam studentui, bet esą praktiką atlikti laukiami visi norintys.
"Būsimus elektrikus, mechanikus, chemijos inžinierius, vadybininkus - visus priimame", - sakė ji.

Bendrovės "YIT Kausta" personalo vadovė Nerilė Naprienė taip pat mugėje neieškojo naujų darbuotojų. Tačiau esą praktiką atlikti arba padirbėti vasarą KTU studentai laukiami.

"Šiandien gal ir nėra galimybių įdarbinti naujų žmonių, bet formuojame karjeros potencialą", - kalbėjo N.Naprienė ir pridūrė, kad labai geri darbuotojai reikalingi visada.

Per penkerius metus "KTU Karjeros dienose" dalyvavo 424 įmonės ir 12,5 tūkst. studentų. Šiemet renginyje dalyvauja 50 sėkmingai veikiančių įmonių, iš kurių užsienio kapitalo kompanijos sudaro apie 30 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja
  E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja

  „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuota visuomenės sąmoningumo didinimo akcija tęsiasi ir dar vieno pilietiško vyro interviu. Aktorius ir kultūros vadybininkas – taip save pristato ...

  2
 • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
  Kauniečius šildė maltiečių sriuba

  Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

 • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
  Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

  Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

 • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
  Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

  Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

  2
 • „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos
  „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos

  Po metus trukusių plėtros darbų, tapusi didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje, „Mega“ lankytojus pasitiko dovanomis, žaidimais, koncertais. ...

  15
 • A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto
  A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto

  Andrius Palionis, aktyvus kaunietis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius taip pat prisijungė prie visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smu...

  14
 • Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai
  Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet apdovanojo 46 piliečius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, vokiečių okupacijos metais gelbėjusius žydus. Tik du jų gelbėtojai sulaukė šių dienų, o kitų apdovanojimus atsiėmė jų vaikai. Tarp ...

  4
 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

 • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
  Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

  Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

  2
 • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
  Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

  Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

  1
Daugiau straipsnių