Studentai svajoja apie vadovaujamą darbą

Kauno technologijos universiteto Karjeros dienose studentai dairėsi gerai apmokamo darbo. Didesnė dalis darbdavių jiems kol kas tegalėjo pasiūlyti praktiką arba terminuotą darbą.

Parodoje - žinomos įmonės

Šeštus metus organizuojamoje didžiausioje Baltijos šalyse įmonių ir studentų kontaktų mugėje "KTU Karjeros dienos" studentai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su pusšimčiu stiprių ir žinomų šalies bei užsienio įmonių.

Renginio organizatoriai kėlė tikslą supažindinti studentus su potencialiais darbdaviais, padėti užmegzti jiems kontaktus, tačiau į mugę atėję studentai turėjo didesnių lūkesčių.

"Andriau, gavai darbą?", - iš mugės išeinančiam studentui šūktelėjo į ją beįeinąs jaunuolis. Kai kurie žurnalistų kalbinti paskutinių kursų studentai neslėpė ambicijų mugėje užmegzti ryšius su būsimais darbdaviais ir galbūt artimiausiu metu atsidurti pirmojoje darbovietėje. Juos drąsino buvusių studentų sėkmė - pernai po mugės darbo arba praktikos vietą rado daugiau kaip 400 studentų.

"Pasaulinės kompanijos, tokios kaip "Barclays Technology Centre Limited", "Procter and Gamble", "Philip Morris International", "European Patent Office" ir kitos, nuolatos domisi mūsų studentais, - džiaugėsi KTU Karjeros centro vadovė Kristina Bakšaitė. - Jos kviečia studentus atlikti praktiką užsienyje, steigia skatinamąsias stipendijas, vykdo mokymus ir siūlo naujas darbo vietas".

Studentai nori vadovauti

Trečiakursis Augustinas Jasudavičius, studijuojantis elektros ir valdymo inžineriją į mugę atėjo turėdamas aiškų tikslą - susipažinti su bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" atstovais.

"Labiausiai norėčiau dirbti šioje įmonėje, nes išmanau transporto procesus. Žinoma, svajoju dirbti ne paprastu mašinistu, o vadovauti", - kalbėjo A.Jasudavičius. Jis įsitikinęs, kad karjerą "Lietuvos geležinkeliuose" galėtų pradėti nuo kitų metų, jeigu tik potencialiam darbdaviui tiks jo kandidatūra.

Antrakursė būsimoji ekonomistė Indrė Stanionytė svajoja apie darbą banke.

"Ne prie kasų, o kokio nors skyriaus vadove", - patikslina perspektyvi studentė, kurios pažymių vidurkis siekia 9 balus. Ji stengiasi įgyti žinių, būtinų dirbti vadovaujamą darbą.
Tiksliuosius mokslus studijuojantis Martynas įsitikinęs, kad užsitikrinti sotų gyvenimą galima tik einant aukštas pareigas arba tapus ypatingai geru siauros srities specialistu.

Kelia aukštus reikalavimus

Informacinių technologijų magistrantas Justinas Grėbliunas svajoja apie darbą tarptautinėje kompanijoje.

"Ten daugiau naujovių, socialinių garantijų darbuotojams", - priežastis vardijo Justinas. Jis tikisi, kad pirmąja darboviete taps neseniai Lietuvoje veiklą pradėjusi įmonė "Barclays". Šiuo metu pas dėdę Kaune gyvenantis J.Grėbliunas sako, kad per mėnesį jam reikia mažiausiai 500 litų dienpinigių, iš kurių jis universitete valgo pietus, įsigyja studijoms reikalingų knygų ir priemonių.

"Apie didelę algą galvoti anksti, bet užsidirbti bent vasarą būtų šaunu", - sakė 23-ejų metų studentas.

Taikomąją matematiką studijuojantis Martynas Vaidelys užpildė kelių įmonių anketas dėl darbo ir išsprendė kelis potencialių darbdavių jam duotus uždavinius.

"Nesudėtingi, viską esu išmokęs universitete, - kalbėjo beveik 9 balų vidurkį turintis Martynas. - Kai kurios tarptautinės kompanijos siūlė važiuoti padirbėti vasarą užsienyje, kad patobulinčiau anglų kalbos žinias, nes jos darbe labai reikalingos".

Tuo tarpu viešąjį administravimą studijuojanti Indrė Kučinskaitė į mugę atėjo tik pasmalsauti. Ji svajoja dirbti Europos parlamente.

"Kai baigsiu studijas, dalyvausiu konkurse", - ateitį planuoja trečiakursė.

Darbdaviai pasiryžę mokyti

Mugei įpusėjus įmonių grupės "Vičiūnai" personalo vadovė Jolanta Alekseriūnienė džiaugėsi, kad pavyko užmegzti ryšius su, jos žodžiais tariant, "ne vienu potencialiu įmonės darbuotoju". Jos teigimu grupė planuoja plėsti veiklą, reikės priimti naujų darbuotojų, o paskutinių kursų studentai arba studijas baigusieji galėtų užimti naujas darbo vietas. Labiausiai "Vičiūnų" atstovus domino maisto pramonės specialistai.

"Ieškome talentingų žmonių, o patirtis nebūtina. Esame pasiryžę patys juos išmokyti", - kalbėjo J.Alekseriūnienė, kurios atstovaujamoje įmonių grupėje dirba apie 5 tūkst. žmonių.

"Achemos" personalo vadybininkė Agnė Macionytė apgailestavo, kad šiandien įmonė negali pasiūlyti darbo nė vienam studentui, bet esą praktiką atlikti laukiami visi norintys.
"Būsimus elektrikus, mechanikus, chemijos inžinierius, vadybininkus - visus priimame", - sakė ji.

Bendrovės "YIT Kausta" personalo vadovė Nerilė Naprienė taip pat mugėje neieškojo naujų darbuotojų. Tačiau esą praktiką atlikti arba padirbėti vasarą KTU studentai laukiami.

"Šiandien gal ir nėra galimybių įdarbinti naujų žmonių, bet formuojame karjeros potencialą", - kalbėjo N.Naprienė ir pridūrė, kad labai geri darbuotojai reikalingi visada.

Per penkerius metus "KTU Karjeros dienose" dalyvavo 424 įmonės ir 12,5 tūkst. studentų. Šiemet renginyje dalyvauja 50 sėkmingai veikiančių įmonių, iš kurių užsienio kapitalo kompanijos sudaro apie 30 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kovai su Sosnovskio barščiais – efektyvesnės priemonės
  Kovai su Sosnovskio barščiais – efektyvesnės priemonės

  VDU Kauno botanikos sodas taiko naują Sosnovskio barščių (Heracleum sosnowskyi) naikinimo metodą. Invazinės rūšies okupuotus plotus suarus, Sosnovskio barščiai purškiami Latvijoje išrastu biologinu-cheminiu ši...

 • Kaunietė išrinkta labirintų ambasadore
  Kaunietė išrinkta labirintų ambasadore

  Tarptautinė labirintų organizacija kaunietę Rūtą Janulevičienę išrinko labirintų ambasadore Lietuvoje ir Europoje. Ji tapo trečiąja labirintų ambasadore Senajame žemyne. ...

  1
 • Veiklios Kauno mamos jungiasi į klubą
  Veiklios Kauno mamos jungiasi į klubą

  Viešoji įstaiga Veiklių mamų klubas susikūrė 2015-aisiais. Šis klubas buvo sukurtas Vilniuje Gitanos Gimbutienės iniciatyva, o dabar jis vienija veiklias mamas visoje Lietuvoje. Jo tikslas –  skatinti moterų tarpusavio bendravim...

 • V. Matijošaitis: Kaune pinigų visada buvo, tik jie nuplaukdavo nežinia kur
  V. Matijošaitis: Kaune pinigų visada buvo, tik jie nuplaukdavo nežinia kur

  Kauno miesto ir rajono savivaldybės per šešis šių metų mėnesius į biudžetus surinko daugiau lėšų, nei buvo planuota. ...

  42
 • Kauno rajone paskelbta javapjūtės pradžia
  Kauno rajone paskelbta javapjūtės pradžia

  Antradienį Bernatonyse (Raudondvario sen.) laikantis senųjų tradicijų iškilmingai pradėta javapjūtė pakaunėje. ...

 • Keturkojų karių gretos gausėja
  Keturkojų karių gretos gausėja

  Tarnybiniai šunys jau senokai yra naudojami Lietuvos kariuomenės Karo policijos gretose ir Specialiosiose pajėgose, tačiau Sausumos pajėgų padaliniai jų neturėjo. ...

 • Per pusmetį Kauno mieste ir rajone surinkta 36 mln. pakuočių
  Per pusmetį Kauno mieste ir rajone surinkta 36 mln. pakuočių

  Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos gyventojai į užstato sistemą grąžino beveik 260 milijonų stiklinių ir plastikinių butelių bei metalinių skardinių. Viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) d...

  2
 • Miško gatvėje senus medžius pakeis nauji
  Miško gatvėje senus medžius pakeis nauji

  Prieš keletą savaičių Miško gatvėje prasidėjęs šaligatvio remontas atskleidė sudėtingą ten augančių medžių būklę. Pavojų kauniečiams keliančias 80 ligotų ir senų liepų šį rudenį pakeis 100 naujų, specialiai m...

  11
 • Prasideda Vienybės aikštės rekonstrukcija
  Prasideda Vienybės aikštės rekonstrukcija

  „Taip, prasideda“, – Vienybės aikštės rekonstrukcijos ir požeminės automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbų pradžią patvirtino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas. ...

  19
 • Kas suvaldys statybų chaosą Kauno rajone?
  Kas suvaldys statybų chaosą Kauno rajone?

  Užliedžiai, Giraitė, Vijūkai bene sparčiausiai besiplečiančios Kauno rajono gyvenvietės: kvartalais kyla namai, kotedžai ir daugiabučiai. Deja, plėtra čia vyksta chaotiškai. Savivaldybė kartu su vietos bendruomene ją mėgina suvaldyti, ta...

  26
Daugiau straipsnių