Statybos išgąsdino gyventojus

Vilniaus senamiestyje vykstanti administracinio pastato rekonstrukcija išgąsdino gyventojus. Redakcijai paskambinę rekonstruojamo namo kaimynystėje gyvenantys vilniečiai nuogąstavo nieko nežinantys apie vykdomas statybas. Aplinkos projektų valdymo agentūra, kurios užsakymu pastatas rekonstruojamas, teigia visą reikiamą informaciją nurodžiusi ir nieko slėpti neketinanti.

Baugino nežinomybė

Sostinės Senamiesčio Labdarių gatvės 3-ojo namo rekonstrukcijai leidimą išdavė Vilniaus miesto savivaldybė, o administracinio pasato rekonstravimo darbų pirkimą vykdo Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Apie tai, kad aplinkosaugos projektus administruojanti ir Aplinkos ministerijai pavaldi institucija gali pažeidinėti pastatų rekonstrukcijos reikalavimus, redakcijai pranešė kaimynystėje gyvenantys vilniečiai. Jie teigė prie aptverto pastato nepastebėję jokio informacinio stendo, kuriame būtų nurodyta, kas užsako ir vykdo rekonstrukciją, kada planuojama darbų pabaiga.

Nekalbūs buvo ir prieš dvi savaites statybvietėje portalo kalbinti darbininkai. Jie tikino nieko nežinantys apie rekonstruojamą pastatą. „Kokios čia statybos? Stogą pakeisim, kokią plytą pamūrysim ir tiek“, - pasakojo sargu prisistatęs statybininkams vadovaujantis vyras.

Pašnekovas tikino nieko nežinantis apie rekonstruojamo pastato paskirtį. „Nežinau, kas čia per namas ir kam jis priklauso. Galiu pasakyti tik tiek, kad čia bus ne gyvenamasis namas“, - kalbėjo vyras.

Portalo kalbinta Vilniaus miesto plėtros departamento Statybų leidimų skyriaus vedėja Angelija Petrauskienė patvirtino, kad tokius informacinius stendus būtina įsirengti, jei teritorija yra aptveriama.

Iškaba atsirado

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininko pavaduotojas Antanas Lukošius, išgirdęs, kad prie Labdarių gatvės 3-ojo namo nėra apie statybas informuojančio užrašo įvardijo, kas tokioje situacijoje yra kaltas.

"Pastatyti užrašą yra statybos rangovo prievolė. Tai nėra užsakovo prievolė. Statybos rangovas privalo iškabinti užrašą apie vykdomas statybas. Pagal jūsų pranešimą informuosiu Vilniaus apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento pareigūnus", - portalui pažadėjo A.Lukošius.

Tačiau informuoti neprireikė. Pradėjus domėtis rekonstruojamo pastato detalėmis, informacija apie statinio rekonstrukciją atsirado. Tai patvirtino ir Agentūros Bendrųjų reikalų ir teisės skyriaus vyresnioji specialistė Ieva Paškevičiūtė, nenorėjusi sutikti su gyventojų priekaištais esą prie pastato nėra jokios informacijos, kas čia statoma ir kas pastate įsikurs.

„Informacinis stendas įrengtas virš įvažiavimo į Labdarių g. 3 kiemą vartų. Jame nurodytas statybų rangovas, užsakovas, darbų pradžia ir pabaiga. Statyba, kuri turėjo prasidėti 2007 m. pradžioje, buvo sustabdyta dėl planuojamo rekonstruoti namo patalpų dalybų tarp bendrasavininkų. Rangovas darbus atnaujino tik 2008 m. rugsėjį", - portalui sakė vyresnioji specialistė I.Paškevičiūtė.

Pasidomėjus, kodėl atliekant rekonstrukcijos darbus, virš antrojo namo aukšto pradėtas mūryti ir trečiasis, specialistė paaiškino šių darbų priežastį. „Virš agentūrai priklausančios pastato dalies bus mansarda. Reikiamus leidimus rekonstrukcijai gavome. Mansardos reikėjo tam, kad viename pastate galėtų įsikurti visi agentūros skyriai. Šiuo metu darbuotojai privesti dirbti skirtingose vietose. Vienam agentūros skyriui teko išnuomoti patalpas kitame miesto kvartale. O šie nepatogumai trukdo efektyviai dirbti“, - portalui sakė I.Paškevičiūtė.

Įkurtuvės - rugsėjį

"2007 m. Aplinkos projektų valdymo agentūrai buvo pavesta administruoti aplinkosaugos projektus, kuriems skirta 3,36 mlrd. Lt ES struktūrinės paramos lėšų. Šiai funkcijai vykdyti Aplinkos ministerija patvirtino 84 darbuotojų struktūrą. Naujiems specialistams sukurti darbo vietas nebuvo kur, nes nuomojamų patalpų A.Juozapavičiaus g. 9 ploto nepakako. Buvo nuspręsta ieškoti kitų,“ - portalui sakė vyresnioji specialistė I.Paškevičiūtė.

Specialistė nurodė, kad į naująjį pastatą agentūra, kurioje šiuo metu dirba 77 darbuotojai, planuoja išsikelti kitų metų rugsėjį. Labdarių gatvės 3-čiojo namo dalimi panaudos sutartimi valstybė neatlygintinai perduos naudotis Aplinkos ministerijos įsteigtai agentūrai. Patalpų bendras plotas sieks 700 kvadratinių metrų.


Šiame straipsnyje: statybos,rekontrukcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių