Per sprogimą prie forto sužalotos mergaitės tėvai iš valstybės prašo 1,5 mln. Lt

Po sprogimo prie Kauno I forto, kai buvo sužalota devynmetė, mergaitės tėvams vėl reikia stiprybės. Į teismą valstybę dėl beveik 1,5 mln. litų žalos priteisimo padavę vilniečiai sužinojo, kad dėl nelaimės niekas nenori prisiimti atsakomybės.

Delfi.lt praneša, kad valstybės institucijų teisininkai užsigeidė išsiaiškinti, ar dėl nelaimės neturėtų atsakyti į ekskursiją su moksleiviais važiavusi mokytoja ir net pati mergaitė, esą spyrusi įtartiną prie forto besimėčiusį buteliuką.

„Man labai gaila, kad gyvename tokioje valstybėje, kurioje nukentėjęs valstybės pilietis yra paliekamas už įstatymo ribų“, - valstybės požiūriu į nukentėjusiąją mergaitę stebėjosi jos tėvams atstovaujantis advokatas, buvęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Valentinas Mikelėnas.

2008-ųjų lapkričio 12-ąją Kauno miesto ir rajono ribose, prie I forto nutikusios tragedijos aidai persikėlė į teismo salę - Vilniaus apygardos teismo teisėjas Vytautas Zelianka trečiadienį pradėjo nagrinėti nukentėjusiosios mergaitės ir jų tėvų Lietuvos valstybei pareikštą ieškinį dėl žalos atlyginimo.

Teismo posėdyje paaiškėjo, kad ieškovų pareikštas 1 mln. 443 tūkst. Lt ieškinys padidėjo - tėvams atstovaujantis advokatas paprašė priteisti daugiau kaip 14 tūkst. Lt už protezą ir daugiau kaip tūkstantį litų už mergaitei suteiktą psichologo konsultaciją.

Vienoje Vilniaus mokykloje besimokančios moksleivės tėvų ieškinyje nurodyta, kad prieš metus jų dukra su bendraklasiais išvyko į ekskursiją Kaune ir apsilankė I forte. Čia per sprogimą mergaitei buvo nuplėšta dalis pėdos, dėl to medikams teko amputuoti dalį kojos. Dabar mažametei įstatytas brangiai kainavęs protezas, tačiau medikai teigia, kad juos iki 18 metų mergaitei teks dar keisti bent 3-4 kartus, tačiau šių procedūrų Valstybinė ligonių kasa nekompensuoja.

Sužalotos mergaitės tėvai byloje atsakovu patraukė I forto savininkę - Lietuvos valstybę, atstovaujamą Teisingumo ministerijos. Savo ruožtu teismas trečiais asmenimis, nepareiškiančiais savarankiškų reikalavimų, įtraukė I forto pastatą pasitikėjimo teise valdančią valstybės įmonę Valstybės turto fondas ir žemės sklypo, ant kurio stovi fortas, valdytoją Kauno apskrities viršininko administraciją. Atsakovai ir tretieji asmenys su ieškovų ieškiniu nesutinka ir teismo prašo jį atmesti.

Maža to, Teisingumo ministerija ir Valstybės turto fondas panoro, kad į bylą trečiaisiais asmenimis būtų patraukta ekskursiją organizavusi mokykla ir kartu su nepilnamečiais vykusi mokytoja, ekskursiją pravedęs gidas, I forto teritorijoje veikęs dažasvydžio sporto klubas „Driliai plius“ bei Kauno miesto ir rajono savivaldybių administracijos.

Bylą nagrinėjantis teisėjas V. Zelianka nesutiko su Teisingumo ministerijos ir Valstybės turto fondo atstovų siūlymu stabdyti bylos nagrinėjimą, kol savo verdiktą pasakys ikiteisminį tyrimą atliekantys prokurorai. Teismas taip pat nusprendė, kad kreipsis į Vyriausybę ir informuos apie kilusį ginčą, todėl valstybė dėl atstovavimo galės pareikšti savo nuomonę.

Kitas teismo posėdis numatytas gegužės viduryje.

"Kauno diena" jau ne kartą rašė apie lapkričio 12 d. nuaidėjusį sprogimą I forto teritorijoje. Po ją vaikščiojo Vilniaus Žemynos pagrindinės mokyklos pradinukai, dviem keleiviniais autobusais atvykę į ekskursiją.

Trečiaklasei paspyrus ant smėlio krūvelės numestą buteliuką, nugriaudėjo sprogimas. Devynerių metų mergaitei sunkiai sužalota pėda, kurią po kelias valandas trukusios operacijos medikai amputavo.


Šiame straipsnyje: fortassprogimas forte

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių