Sprendimą dėl gėjų eitynių teismas skelbs balandžio 11 dieną

Lietuvos gėjų lygos skundą dėl seksualinių mažumų eitynių vietos nagrinėjantis Vilniaus apygardos administracinis teismas sprendimą byloje žada paskelbti balandžio 11 dieną.

Gėjų lyga nesutinka su savivaldybės draudimu eitynes rengti centrine sostinės gatve - Gedimino prospektu. Organizacijos teigimu, toks sprendimas prieštarauja organizatorių tikslui - „atkreipti valstybės ir visuomenės dėmesį į šią socialinę grupę, jų integravimąsi į visuomenę“.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija teigia, kad nuošaliau esanti Upės gatvė pasiūlyta turint duomenų, kad „eitynių metu gali kilti grėsmė visuomenės ir eitynių dalyvių saugumui“.

Kaip rašoma teismo pranešime spaudai, policija taip pat nurodė, kad Upės gatvė yra palankesnė eitynėms, nes „yra grėsmė, kad nuo pastatų stogų bus mėtomi įvairūs daiktai“, be to, kelioms valandoms būtų sutrikdytas viešasis transportas.

Pirmosios seksualinių mažumų eitynės 2010 metais taip pat vyko Upės gatvėje. Tuomet renginio vieta buvo aptverta ir griežtai saugoma, protestuoti prieš eitynes susirinko tūkstantis žmonių.Komentarai 7 Rašyti komentarą

nertrikdykit

nertrikdykit portretas
eismo, ponai gėjai ir kiti nukrypę nuo normos (mano nuomone). Eikit pakrante, džiaukitės pavasariu ir nekiršinkite žmonių.

aš jau galiu paskelbti

aš jau galiu paskelbti portretas
eisit pakrante, kol visi normalūs žmonės geri. Jei dar šugalinsit - eisit šakų krauti miškuose.

ar

ar portretas
Ar tiesa, kad jie susigadina uzpakali ir tustinasi i kelnes arba vaiksto su pampersais? Baisu tokia liga .

Pikasas

Pikasas portretas
Kalbant apie seksualines mažumas (kol kas mažumas:), tenka pastebėti aiškinimus apie jų tarpusavio lytinius santykius. Tokie tarp vienos lyties asmenų net negali būti . Gali būti tik įvairių, kartais netgi gan keistų imitacijų, kurios turi įvairias formas, bet medicinine ir gamtos dėsnių prasme lytinių santykių jose nėra. RETRO PAMĄSTYMŲ 2010 m. IŠTRAUKA: Tokie renginiai, manau, visose Pasaulio šalyse yra vertinami kontraversiškai. Lietuvoje, beje, taip pat. Gal ne tiek dėl pačios įvykusios eisenos nepadorumo, kurio šį kartą sunkoka būtų įžvelgti, o į Lietuvos gėjų lygos viešai išsakomus siekius, kurie prieštarauja LR Konstitucijai. Konstitucija nėra constanta visiems laikams. Ji taip pat gali keistis Konstitucijoje nustatyta tvarka. "Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų (...) įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu" (iš 29 str.) Kai suteikiamos privilegijos seksualinių mažumų pažiūrų pagrindu, tai tokios privilegijos prieštarauja 29 - o straipsnio nuostatai. Jei yra leidžiamos eitynės minėtoms mažumoms, tai tada privalu leisti eitynes ir kitokias pažiūras turinčiai daugumai. Kai vieniems renginys buvo leistas, o kiti galėjo tik pastovėti už elektros įtampa pajungto barjero, tai tikrai nėra nuoseklus Konstitucijos nuostatų vykdymas. Yra vienas svarbus dalykas šiuo atveju. Bet kokie demonstrantų kontaktai tokiais atvejais turėtų būti atriboti. Renginių vietoms numatytos atskiros erdvės, o policija turi užtikrinti renginių saugumą. Dabar gaunasi tokia keista situacija. Seksualinių mažumų atstovai surengia eiseną, prikviečia į ją nemažai svečių iš užsienio, kurie nėra LR piliečiai, provokacinėmis kalbomis renginio lyderiai išsako savo tolimesnius tikslus, o kitiems paliekama teisė surengti savo renginį, kuriame dalyvautų tik iki 7 asmenų, nes oficialaus renginio statuso valdžia neleidžia. Tačiau tegul nesvaigsta mažumos, kad joms kada nors bus leista viešumoje elgtis nepadoriai, kaip tą jos daro kitose šalyse. Moralinės dorovės viešoms vietoms normos yra privalomos visokių įsitikinimų asmenims.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių