Spektaklis apie kitą teatro pusę

Kol aktorius scenoje, žiūrovai stebi kiekvieną jo žingsnį, jam ploja, dovanoja gėles. Tačiau uždanga nusileidžia, žmonės išsiskirsto, o aktorius lieka vienas. Apie teatrą, kūrybą ir meilę pasakos spektaklis "Bestija žydrom akim".

Išlaikė debiutinę komandą

Jaunai dramaturgei Anetai Anrai šis spektaklis bus antrasis. Prieš metus pristatydama savo debiutinį kūrinį "Katinas Temzėje" ji susidūrė su kitokia, iki šiol nematyta teatro puse. "Po spektaklio kažko ieškojau, užsukau į salę, o ten Andrius (akt. Andrius Bialobžeskis) rinkosi daiktus, darbininkai nuiiminėjo dekoracijas. Tuomet susimąsčiau, kad kątik žmonės jam plojo atsistoję, o dabar jis toks vienas išeis į gatvę, kur lyja lietus, o jis galbūt net neturi skėčio", – apie pirmąjį impulsą naujajam spektakliui pasakojo dramaturgė.

Pjesės autorė iškart suprato, kad šiame jos spektaklyje taip pat turės vaidinti A.Bialobžeskis. Jo vaidmuo – Aktorius. Taip pat scenoje pasirodys Mūza (akt. Aušra Pukelytė), Kritikas (akt. Aleksas Kazanavičius) ir jų draugas Velnias (akt. Sergejus Ivanovas). "Kurdama įsivaizdavau, kaip viskas atrodys, kaip mano parašyti žodžiai transformuosis aktoriaus lūpose. Žinojau, kad Aktorius – tai Andrius, Mūza – A.Pukelytė, visą komandą. Nežinau, ką būčiau dariusi, jei būtų tekę ieškoti kitų aktorių", – prisipažino A.Anra.

Dramaturgė toliau tęsia bendradarbiavimą ir su Gintaru Makarevičiumi. Labiau žinomas kaip teatro dailininkas, jis ėmėsi režisuoti abu A.Anros spektaklius. "Negalėčiau pasakyti, kad labai veržiausi, bet man įdomu", – paprastai savo sutikimo priežastį aiškino jis. Kostiumus spektakliui kuria dizainerė Sandra Straukaitė, muziką – Martynas Bialobžeskis, taip pat prisidėję prie dramaturgės debiuto.

Pavadinimo prasmės neatskleidžia

Ką reiškia spektaklio pavadinimas, žiūrovai sužinos tik po premjeros. "Mano draugė klausė, gal čia nuo angliško žodžio "best" – geriausias, spektaklyje pamatysite, ar tikrai", – juokėsi A.Anra. Žanro nusakyti kūrėjai taip pat nesiryžta – į vieną susipina komedijos, dramos, tragedijos elementai.

Keturi spektaklio pagrindiniai veikėjai atspindi ne tik personažus, bet ir menininko būsenas. "Kritikas gyvena kiekvieno žmogaus galvoje, Mūza – tai meilės, kūrybos metafora. Kai jos nėra, patenki į šaltą žiemos orą, kuriame nieko nevyksta. Todėl menininkui mūza tokia svarbi", – aiškino dramaturgė.

Draugas Velnias žiūrovų ragais ar uodega tikrai negąsdins – atvirkščiai, jis bus tas, kuris kiekvieną situaciją moka taip užglostyti, apvynioti, kad ji neatrodytų tokia griežta, kaip apibrėžta Kritiko.

Dėlioja paskutines detales

Spektaklio premjera – šį penktadienį "Jaunimo teatre". Komanda vis dar dėlioja paskutines jo detales. "Jokių didelių, svarbių pokyčių nebedarome. Laiko niekuomet nebus gana, kiek jo bebūtų. Kai jau, atrodo, viską sukuri, padarai, sustatai į vietas, ateini pasižiūrėti ir matai, ką dar būtų galima pakeisti. Tačiau tai – tik niuansai, kurie, mano nuomone, ir suteikia teatrui daugiausia žavesio", – kalbėjo G.Makarevičius.

Kuriant spektaklį daug vietų iš pjesės apskritai buvo išmesta. "Liko gal tik trečdalis teksto, kurį buvau parašiusi. Tačiau aš taip pasitikėjau žmonėmis, su kuriais dirbau, kad jei pasakydavo, kad jis nereikalingas, pasiduodavau ir nesiginčydavau", – šypsojosi A.Anra.


Šiame straipsnyje: Jaunimo teatrasaneta anra

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių