„Specialybių mugė“ keliauja per Lietuvą

Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje susirinkę keturi šimtai moksleivių iš miesto ir rajono mokyklų bandė atsakyti sau į klausimą – kokią specialybę pasirinkti?

Jų informacijos troškulį stengėsi numalšinti skirtingų specialybių atstovai – verslininkai, mokslininkai, akademikai, studentai ir žinoma projektą organizavusi „Dream Foundation Lietuva“ komanda.

Renginio pradžioje Jaunimo Darbo Centro atstovai aptarė jaunimo darbo rinkos ypatumus, absolventų įsidarbinimo kelyje pasitinkančius iššūkius bei davė kelis naudingus patarimus, kaip gi gauti savo svajonių darbą. Vėliau, projekto „Specialybių mugė“ renginio metu moksleiviai turėjo išskirtinę galimybę pabendrauti su skirtingų specialybių srityse dirbančiais profesionalais ir studentais, kurie papasakojo apie tai, ką gi savo darbe veikia finansistai, filologai, vadybininkai, reklamos, gamtos mokslų, energetikos, informacinių technologijų ir kitų profesijų atstovai, kaip gi atrodo jų diena, kokių asmeninių savybių reikia vienai ar kitai profesijai, kokie sunkumai ir kokios gi karjeros galimybės jų laukia.

Abiturientai bendravo su tokių kompanijų kaip Ernst&Young, Omnitel, NOD Baltic atstovais, ISM Vadybos ir Ekonomikos universiteto, Vilniaus Dailės akademijos lektoriais, Lietuvos energetikos instituto darbuotojais, tokiais mokslininkais, kaip nanotechnologijų daktarė Ingrida Bruzaitė bei žinoma skirtingas specialybes studijuojančiais studentais.

Gausiausiai savo klausimais moksleiviai apibėrė ekonomikos, vadybos, dizaino, rinkodaros, gamtos mokslų atstovus. Kiekvienas abiturientas turėjo galimybę aplankyti ir pabendrauti su trijų jam įdomiausių profesijų atstovais, tad mokykla šurmuliavo visas dvi valandas.

Dauguma  jau­nuo­lių, net ir likus keliems mėnesiams iki mokyklos baigimo dėl praktinės darbo patirties stokos nėra apsisprendę ir renkasi „patikimas“ specialybes, kurios yra girdėtos ir „ant bangos“. O „aklai“ pasirinktos studijos ir informacijos apie darbo rinkos poreikius stoka ne vieną ką tik aukštąją mokslo instituciją pabaigusį jaunuolį galiausiai palydi į darbo biržų eiles. Tačiau kaip nepasiklysti tokioje gausybėje informacijos apie studijų galimybes, kaip išsirinkti perspektyvią ir šiuolaikišką specialybę, kokybišką aukštąjį mokslą jį suderinant su savo pašaukimu ir gebėjimais?

Būtent šiuos ir kitus klausimus siekia atsakyti projekto „Specialybių mugė“ organizatoriai „Dream Foundation“. „Dream foundation“ – pelno nesiekianti Europos organizacija, kurios pagrindinis tikslas – kurti galimybes, teikti informaciją apie ateities perspektyvas Lietuvoje ir kokybiškas studijas užsienyje bei padėti moksleiviams įgyvendinti jų svajones.

„10 Lietuvos miestų per 10 dienų su dešimčia skirtingas specialybes pristatančių verslininkų, mokslininkų, akademikų ir studentų!” – taip trumpai projektą apibūdino projekto idėjos autorė Rita Petrovė.

Pirmą kartą tokiu mastu Lietuvoje vykdomas projektas “Specialybių mugė” jau įpusėjo. Aplankyti Vilniaus, Marijampolės, Tauragės, Kauno ir Alytaus moksleiviai. Kitą savaitę projektas lankysis didžiuosiuose Žemaitijos miestuose, Panevėžyje ir Utenoje, tad jauna ir veržli „Dream Foundation“ organizacijos komanda visų labai lauks projekto renginiuose nuo lapkričio 15dienos.


Šiame straipsnyje: mugėspecialybių mugė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių