Specialisto patarimai šventinės pirotechnikos mėgėjams

Sunku įsivaizduoti Naujųjų metų naktį be fejerverkų. Todėl dažnas prieš didžiąją šventę žmonės perka ne tik maistą ir gėrimus, bet ir pirotechnikos gaminius. Tačiau kasmet vis dar nepavyksta išvengti nelaimių, kurių metu, dėl neatsargaus tokių gaminių naudojimo, būna sužalojami žmonės. Tad ką reikia žinoti apie šventinę pirotechniką, kad per neatsargumą nepakenktume kitų bei savo pačių sveikatai?

Pasak šventine pirotechnika prekiaujančios bendrovės vadovo Ovidijaus Barkausko, visi šventinės pirotechnikos gaminiai yra skirstomi į keturias kategorijas.

„Visi šie gaminiai yra skirstomi į 4 kategorijas pagal daugelį kriterijų, tokių, kaip sprogstamojo mišinio kiekis viename vienete, jo sprogstamoji galia ar naudojimo reikalavimai. Pirmosios kategorijos gaminiai yra parduodami asmenims nuo 14 metų. Antrosios kategorijos gaminiai yra parduodami sulaukusiems 16 metų ir vyresniems žmonėms. Trečiosios kategorijos  - 18 metų sulaukusiems asmenims. Ketvirtos kategorijos sprogmenys yra parduodami tik specialius apmokymus baigusiems specialistams“, - kalbėjo O. Barkauskas.

Pasak bendrovės vadovo beveik visų išvardintų kategorijų gaminiai yra skirti tik naudojimui lauke.

„Visi šventinės pirotechnikos gaminiai yra skirti naudoti tik lauke. Išimtys yra tik kelios. Pavyzdžiui, pirmajai kategorijai priskiriami torto fontanai ir šaltosios ugnelės. Šiuos gaminius galima naudoti ir bute, tačiau prieš tai taip pat patartina pasidomėti apie jų veikimo niuansus“, - teigė specialistas.

Bendrovės vadovo teigimu, svarbiausia prieš naudojant tokius gaminius, vadovautis pateikta instrukcija. Jei žmogus gaminį naudoja pirmą kartą, rekomenduojama pasitarti su prekybos vietoje dirbančia specialiste.

„Pagal Europos Sąjungos direktyvą, parduodant šiuos gaminius turi būti pateikiama ir išsami instrukcija lietuvių kalba. Taip pat informacijos apie gaminį galima gauti ir iš prekybos vietoje dirbančių žmonių. Jie gaminys reikalauja kažkokių specifinių saugumo priemonių, pirotechnikos pardavėjas visuomet pirkėjus apie jas informuoja“, - teigė bendrovės vadovas.

O. Barkausko teigimu, pirotechnikos gaminius naudojantys žmonės privalo žinoti keletą svarbių saugumo taisyklių.

„Kaip ir minėjau, visų kategorijų sprogstamieji gaminiai yra skirti naudoti tik lauke, tad svarbu pasirinkti ir tinkamą vietą. Prieš leidžiant fejerverkus reikia pasižiūrėti ar jų skriejimo trajektorijoje nėra elektros laidų ar medžių.  Negalima pirotechnikos gaminio uždegti jį laikant rankose. Mes klientams dažnai fejerverko–raketos medinį kotą pirma rekomenduojama įstatyti į šampano butelį ir tik tuomet uždegti knatą. Prieš paleidžiant fejerverką–bateriją reikia įsitikinti, kad šis tvirtai stovi pagrindu ant žemės. Žinoma, visada uždegus pirotechnikos gaminį reikia nuo jos atsitraukti saugiu atstumu“, - patarimais dalinosi specialistas.

Pasak pirotechnikos gaminiais prekiaujančios bendrovės vadovo, populiariausi šiemet antrosios kategorijos gaminiai, kurių kaina svyruoja nuo 50 iki 80 litų. Tačiau, O. Barakausko teigimu, kai kurių tos pačios kategorijos šventinės pirotechnikos gaminių kainos gali siekti net nuo 200 iki 300 litų už vienetą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių