Specialiosios tarnybos sutelkė pajėgas Jūros šventei

Jūros šventės metu sutelktos kur kas didesnės nei įprastai medikų, policijos pareigūnų, gelbėtojų, miesto tvarkytojų pajėgos. Jos atsiųstos ir iš Vilniaus.

Per Jūros šventę dirbs 10 greitosios medicinos pagalbos brigadų – pusantros daugiau nei įprastai.

Klaipėdos greitosios pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė pasakojo, kad masinių renginių vietose nuolat budės greitosios pagalbos automobiliai.

Šventės metu jie įsikurs Teatro aikštėje, Kruizinių laivų terminale, aikštelėse prie burlaivio „Meridianas“ ir Klaipėdos muzikinio teatro.

„Daugiametė patirtis rodo, kad per Jūros šventę be papildomų pajėgų nepavyks išsiversti. Dažniausiai žmonės kreipiasi dėl traumų. Esame pasiruošę jų aptarnavimui. Kita pagrindinė problema – apsinuodijimas alkoholiu“, – tvirtino N.Dambrauskienė.

Savaitgalį dirbs ir visi uostamiesčio policijos pareigūnai. Į pagalbą jiems iš Vilniaus atvyksta ir 20 Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų. Vakarais vien viešąją tvarką prižiūrės po 40 pareigūnų.

Didelis dėmesys bus kreipiamas ne tik į ją, bet ir į eismo saugumą. Jį taip pat padės prižiūrėti pajėgos iš Vilniaus – Lietuvos kelių policijos tarnyba į Klaipėdą atsiuntė kelis ekipažus.

Šie pradėjo dirbti ketvirtadienį ir spėjo sučiupti be vairuotojo pažymėjimo po Klaipėdą laksčiusį motociklininką. Dirbs ir kriminalinės policijos pareigūnai.

„Naudojame visas savo turimas pajėgas ir sulauksime pagalbos iš Vilniaus“, – teigė Klaipėdos apskrities policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro viršininkas Andrius Leliuga.

Gelbėtojai užtikrins ne tik saugumą paplūdimiuose, bet ir patruliuos Danėje. Upėje jie pradės budėti šiandien. Rytais patruliuos po vieną katerį, po pietų – du. Gelbėtojai Danėje budės nuo 10 iki 24 val.

Daugiau gelbėtojų poilsiautojų saugumą užtikrins ir paplūdimyje. Kiekviename poste dirbs po vieną papildomą žmogų. Gelbėtojų teigimu, didžiausia problema mieste būna – jaunimo šokinėjimas nuo tiltų.

Papildomas pajėgas teko pasitelkti ir miesto tvarkytojams. Papildomai dirbs apie 10 žmonių.

„Dirbsime visi – apie 80 žmonių. Darbuotojai pasiskirstę pamainomis. Daugiausia darbo yra po renginių. Reikia iškuopti miestą. Švarą palaikyti reikia ir dieną. Esame pasiruošę“, – tvirtino mieste tvarką prižiūrinčios įmonės „Klaipėdos želdiniai“ direktorius Gediminas Valašinas.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė tvirtino, kad šiukšlės bus išvežtos operatyviai. Dirbs visi trys vežėjai.

„Tikiuosi, kad problemų nekils. Turime patirtį, organizuojant šventę“, – pabrėžė I.Šakalienė.

Patarimai Jūros šventės dalyviams

Specialistai į Jūros šventę atvykusiems poilsiautojams pirmiausia patarė saikingai vaišintis alkoholiu.
Būtent svaigieji gėrimai iššaukia traumas, apsinuodijimus.
Vyresnio amžiaus žmonėms einant į masiniu renginius patariama gerai įvertinti savo sveikatos būklę.
Paprastai vietose kur yra triukšmas, žmonių spūstys neišvengiama alpimų, kraujotakos sutrikimų, pakilusio kraujospūdžio.
Atsargiai rekomenduojama elgtis papaplūdimyje. Svarbu atkreipti dėmesį į kabančią vėliavą – raudona nurodo, kad jūroje maudytis draudžiama.
Jaunimui rekomenduojama nešokinėti nuo miesto centre esančių tiltų, nes galima susižeisti. Tokie atvejai Jūros šventės metu dažni.
Jūros šventės dalyviams patariama saugotis kišenvagių. Vienas tokių įvykių užfiksuotas vakar. Rekomenduojama nepalikti daiktų automobiliuose matomose vietose.


Šiame straipsnyje: Jūros šventė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių