Specialiosios tarnybos sutelkė pajėgas Jūros šventei

Jūros šventės metu sutelktos kur kas didesnės nei įprastai medikų, policijos pareigūnų, gelbėtojų, miesto tvarkytojų pajėgos. Jos atsiųstos ir iš Vilniaus.

Per Jūros šventę dirbs 10 greitosios medicinos pagalbos brigadų – pusantros daugiau nei įprastai.

Klaipėdos greitosios pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė pasakojo, kad masinių renginių vietose nuolat budės greitosios pagalbos automobiliai.

Šventės metu jie įsikurs Teatro aikštėje, Kruizinių laivų terminale, aikštelėse prie burlaivio „Meridianas“ ir Klaipėdos muzikinio teatro.

„Daugiametė patirtis rodo, kad per Jūros šventę be papildomų pajėgų nepavyks išsiversti. Dažniausiai žmonės kreipiasi dėl traumų. Esame pasiruošę jų aptarnavimui. Kita pagrindinė problema – apsinuodijimas alkoholiu“, – tvirtino N.Dambrauskienė.

Savaitgalį dirbs ir visi uostamiesčio policijos pareigūnai. Į pagalbą jiems iš Vilniaus atvyksta ir 20 Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų. Vakarais vien viešąją tvarką prižiūrės po 40 pareigūnų.

Didelis dėmesys bus kreipiamas ne tik į ją, bet ir į eismo saugumą. Jį taip pat padės prižiūrėti pajėgos iš Vilniaus – Lietuvos kelių policijos tarnyba į Klaipėdą atsiuntė kelis ekipažus.

Šie pradėjo dirbti ketvirtadienį ir spėjo sučiupti be vairuotojo pažymėjimo po Klaipėdą laksčiusį motociklininką. Dirbs ir kriminalinės policijos pareigūnai.

„Naudojame visas savo turimas pajėgas ir sulauksime pagalbos iš Vilniaus“, – teigė Klaipėdos apskrities policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro viršininkas Andrius Leliuga.

Gelbėtojai užtikrins ne tik saugumą paplūdimiuose, bet ir patruliuos Danėje. Upėje jie pradės budėti šiandien. Rytais patruliuos po vieną katerį, po pietų – du. Gelbėtojai Danėje budės nuo 10 iki 24 val.

Daugiau gelbėtojų poilsiautojų saugumą užtikrins ir paplūdimyje. Kiekviename poste dirbs po vieną papildomą žmogų. Gelbėtojų teigimu, didžiausia problema mieste būna – jaunimo šokinėjimas nuo tiltų.

Papildomas pajėgas teko pasitelkti ir miesto tvarkytojams. Papildomai dirbs apie 10 žmonių.

„Dirbsime visi – apie 80 žmonių. Darbuotojai pasiskirstę pamainomis. Daugiausia darbo yra po renginių. Reikia iškuopti miestą. Švarą palaikyti reikia ir dieną. Esame pasiruošę“, – tvirtino mieste tvarką prižiūrinčios įmonės „Klaipėdos želdiniai“ direktorius Gediminas Valašinas.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė tvirtino, kad šiukšlės bus išvežtos operatyviai. Dirbs visi trys vežėjai.

„Tikiuosi, kad problemų nekils. Turime patirtį, organizuojant šventę“, – pabrėžė I.Šakalienė.

Patarimai Jūros šventės dalyviams

Specialistai į Jūros šventę atvykusiems poilsiautojams pirmiausia patarė saikingai vaišintis alkoholiu.
Būtent svaigieji gėrimai iššaukia traumas, apsinuodijimus.
Vyresnio amžiaus žmonėms einant į masiniu renginius patariama gerai įvertinti savo sveikatos būklę.
Paprastai vietose kur yra triukšmas, žmonių spūstys neišvengiama alpimų, kraujotakos sutrikimų, pakilusio kraujospūdžio.
Atsargiai rekomenduojama elgtis papaplūdimyje. Svarbu atkreipti dėmesį į kabančią vėliavą – raudona nurodo, kad jūroje maudytis draudžiama.
Jaunimui rekomenduojama nešokinėti nuo miesto centre esančių tiltų, nes galima susižeisti. Tokie atvejai Jūros šventės metu dažni.
Jūros šventės dalyviams patariama saugotis kišenvagių. Vienas tokių įvykių užfiksuotas vakar. Rekomenduojama nepalikti daiktų automobiliuose matomose vietose.


Šiame straipsnyje: Jūros šventė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda
  Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda

  Paskutinio kruizinio laivo „Marco Polo“ apsilankymu penktadienį Klaipėdoje uždarytas 2018 m. kruizinių laivų turizmo sezonas. ...

  5
 • Gatvės lenktynes nutraukė lietus
  Gatvės lenktynes nutraukė lietus

  Šeštadienį Taikos prospekte, netoli prekybos centro "BIG", grėsmingai riaumojo motociklų ir automobilių varikliai, garsiai cypė padangos. Paskutinį kartą šiais metais vyko gatvės automobilių lenktynės, kurias užbaigti ...

  7
 • „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę
  „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę

  Šeštadienį Priekulės kultūros centre vyko sodo dienai paminėti skirtas renginys, kurio metu gyventojai įsigijo įmantrių veislių obelų ir paragavo 16 skirtingų rūšių obuolių. ...

  3
 • Kruiziniame terminale – audinės šou
  Kruiziniame terminale – audinės šou

  Klaipėdiečiai ir miesto svečiai visą pusdienį stebėjo Kruizinių laivų terminale apsigyvenusios kanadinės audinės kasdienybę. Laukinis žvėrelis, įsitaisęs po terminalo aikštės stendais, smaguriavo žvejų sugautomis žuvimis, šmiri...

  3
 • Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai
  Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai

  Klaipėdietį Aurimą Mockų ir televizijos laidų kūrėją, žurnalistą Rimą Bružą kaimyniniame Kaliningrado (Karaliaučiaus) krašte nustebino pasienyje išrikiuota karinė technika. Keliautojai penktadienio vakarą jau žadėjo leisti Var&s...

  7
 • Vidury gatvės išdygo duobė
  Vidury gatvės išdygo duobė

  Penktadienį ryte I.Kanto gatvės pradžioje atsirado ženklai, rodantys, kad gatve važiuoti nepavyks. Jos viduryje iškasta duobė bylojo apie čia atliekamus rimtus darbus. ...

  4
 • Skulptūrų parką gaubia paslaptys
  Skulptūrų parką gaubia paslaptys

  Vietinės rinktinės eilinis Vaclovas Šulcas lygiai prieš 70 metų mirė nukankintas saugumiečių skerdykloje – MVD Klaipėdos kalėjime. Kūnas užkastas be karsto tuometėse uostamiesčio kapinėse. Ir nors jo kapas per 30 metų sulygint...

  35
 • Vaiko bėrimas – po popietės lauke?
  Vaiko bėrimas – po popietės lauke?

  Dukros iš darželio pasiimti atvykusi klaipėdietė liko šokiruota išvydusi smarkiai išbertą trimetę. Mama įtaria, jog bėrimai ant dukros kūno atsirado po lauke praleistos popietės, mat tądien oro tarša lauke vir&scaro...

  10
 • Auksinis ruduo pajūryje baigėsi
  Auksinis ruduo pajūryje baigėsi

  Gerais orais iki šiol lepinusi gamta artėjančią savaitę pradeda tikrąjį, niūrųjį, vėluotąjį rudenį. Prognozuojamos žvarbios ir lietingos dienos. ...

  2
 • Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?
  Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?

  Sumanymas paskatinti domėtis savo kraštu, lankytis ir atokiose vietovėse, parsivežti iš ten magnetukų, kuriais galima sudėlioti Lietuvos žemėlapį, virto prekybos centrų akcijas primenančiu vajumi. Tačiau savaitgaliais, kai dirbantys ...

  6
Daugiau straipsnių