Specialiosios tarnybos sutelkė pajėgas Jūros šventei

Jūros šventės metu sutelktos kur kas didesnės nei įprastai medikų, policijos pareigūnų, gelbėtojų, miesto tvarkytojų pajėgos. Jos atsiųstos ir iš Vilniaus.

Per Jūros šventę dirbs 10 greitosios medicinos pagalbos brigadų – pusantros daugiau nei įprastai.

Klaipėdos greitosios pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė pasakojo, kad masinių renginių vietose nuolat budės greitosios pagalbos automobiliai.

Šventės metu jie įsikurs Teatro aikštėje, Kruizinių laivų terminale, aikštelėse prie burlaivio „Meridianas“ ir Klaipėdos muzikinio teatro.

„Daugiametė patirtis rodo, kad per Jūros šventę be papildomų pajėgų nepavyks išsiversti. Dažniausiai žmonės kreipiasi dėl traumų. Esame pasiruošę jų aptarnavimui. Kita pagrindinė problema – apsinuodijimas alkoholiu“, – tvirtino N.Dambrauskienė.

Savaitgalį dirbs ir visi uostamiesčio policijos pareigūnai. Į pagalbą jiems iš Vilniaus atvyksta ir 20 Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų. Vakarais vien viešąją tvarką prižiūrės po 40 pareigūnų.

Didelis dėmesys bus kreipiamas ne tik į ją, bet ir į eismo saugumą. Jį taip pat padės prižiūrėti pajėgos iš Vilniaus – Lietuvos kelių policijos tarnyba į Klaipėdą atsiuntė kelis ekipažus.

Šie pradėjo dirbti ketvirtadienį ir spėjo sučiupti be vairuotojo pažymėjimo po Klaipėdą laksčiusį motociklininką. Dirbs ir kriminalinės policijos pareigūnai.

„Naudojame visas savo turimas pajėgas ir sulauksime pagalbos iš Vilniaus“, – teigė Klaipėdos apskrities policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro viršininkas Andrius Leliuga.

Gelbėtojai užtikrins ne tik saugumą paplūdimiuose, bet ir patruliuos Danėje. Upėje jie pradės budėti šiandien. Rytais patruliuos po vieną katerį, po pietų – du. Gelbėtojai Danėje budės nuo 10 iki 24 val.

Daugiau gelbėtojų poilsiautojų saugumą užtikrins ir paplūdimyje. Kiekviename poste dirbs po vieną papildomą žmogų. Gelbėtojų teigimu, didžiausia problema mieste būna – jaunimo šokinėjimas nuo tiltų.

Papildomas pajėgas teko pasitelkti ir miesto tvarkytojams. Papildomai dirbs apie 10 žmonių.

„Dirbsime visi – apie 80 žmonių. Darbuotojai pasiskirstę pamainomis. Daugiausia darbo yra po renginių. Reikia iškuopti miestą. Švarą palaikyti reikia ir dieną. Esame pasiruošę“, – tvirtino mieste tvarką prižiūrinčios įmonės „Klaipėdos želdiniai“ direktorius Gediminas Valašinas.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė tvirtino, kad šiukšlės bus išvežtos operatyviai. Dirbs visi trys vežėjai.

„Tikiuosi, kad problemų nekils. Turime patirtį, organizuojant šventę“, – pabrėžė I.Šakalienė.

Patarimai Jūros šventės dalyviams

Specialistai į Jūros šventę atvykusiems poilsiautojams pirmiausia patarė saikingai vaišintis alkoholiu.
Būtent svaigieji gėrimai iššaukia traumas, apsinuodijimus.
Vyresnio amžiaus žmonėms einant į masiniu renginius patariama gerai įvertinti savo sveikatos būklę.
Paprastai vietose kur yra triukšmas, žmonių spūstys neišvengiama alpimų, kraujotakos sutrikimų, pakilusio kraujospūdžio.
Atsargiai rekomenduojama elgtis papaplūdimyje. Svarbu atkreipti dėmesį į kabančią vėliavą – raudona nurodo, kad jūroje maudytis draudžiama.
Jaunimui rekomenduojama nešokinėti nuo miesto centre esančių tiltų, nes galima susižeisti. Tokie atvejai Jūros šventės metu dažni.
Jūros šventės dalyviams patariama saugotis kišenvagių. Vienas tokių įvykių užfiksuotas vakar. Rekomenduojama nepalikti daiktų automobiliuose matomose vietose.


Šiame straipsnyje: Jūros šventė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Daugiabučių laiptinėse – sovietmečio reliktai
  Daugiabučių laiptinėse – sovietmečio reliktai

  Kai kurių uostamiesčio daugiabučių gyventojams klausimų kelia jų namuose vis dar esančios buitinių atliekų šachtos ar konteineriai. Klaipėdiečiai nepatenkinti ir atliekų iš tokių namų išvežti atvykstančiu transportu. Miesto...

 • Išplukdyta pirmoji naujo derliaus lietuviškų grūdų partija
  Išplukdyta pirmoji naujo derliaus lietuviškų grūdų partija

  Nors Lietuvoje grūdai dar nebaigti  kulti, iš Klaipėdos jūrų uosto į Saudo Arabiją išplukdyta pirmoji šių metų derliaus lietuviškų kviečių siunta. ...

 • Eilės prie gydytojų kabinetų nenutįso
  Eilės prie gydytojų kabinetų nenutįso

  Uostamiesčio gyventojai šiemet iš anksto pasirūpino moksleivių sveikatos pažymomis, tad prieš pat rugsėjį prie gydytojų kabinetų nenutįso eilės. ...

  1
 • Lietuvai priklausančiame kelte įstrigo 12 pabėgėlių
  Lietuvai priklausančiame kelte įstrigo 12 pabėgėlių

  Klaipėdos keltų bendrovės „DFDS Seaways“ kelte „Kaunas Seaways“ aptikta 12 pabėgėlių, pranešė portalas delfi.lt. ...

  8
 • Atsargiai, Klaipėdoje griūva balkonai
  Atsargiai, Klaipėdoje griūva balkonai

  Prakiurę ir trupantys balkonai Klaipėdos centre jau ne juokais baugina praeivius. Baiminamasi, kad avarinės būklės konstrukcijos vieną dieną nukris ir mirtinai sužalos praeivius. Neatidėliotinus remonto darbus vilkina patys gyventojai, kurie nesutinka...

  12
 • Bortai tapo neįveikiama kliūtimi
  Bortai tapo neįveikiama kliūtimi

  Baltijos prospekto 59-ojo namo gyventojų nedžiugina atnaujintas šaligatvis. Klaipėdiečiai pasigedo nuolydžių, kad būtų paprasčiau nulipti nuo pėsčiųjų tako. Aukšti borteliai daugiausia rūpesčių kelia judėjimo negalią turintiems ...

  14
 • Laivybos administracijoje – landos korupcijai
  Laivybos administracijoje – landos korupcijai

  Aiškėja, kad dalies klaipėdiečių jūrininkų aršiai nuo pertvarkymo ginama Lietuvos saugios laivybos administracija veikė neefektyviai. ...

  1
 • KLASCO pertvarkys atsilaisvinusią perkėlą
  KLASCO pertvarkys atsilaisvinusią perkėlą

  Paskutiniąsias savaites Jūrų perkėlos terminalas gyvuoja kaip Tarptautinė jūrų perkėla – paskutinę keltų liniją iš jos DFDS planuoja iškelti dar šiais metais. ...

  4
 • Medis butą pavertė ola
  Medis butą pavertė ola

  Budelkiemio gatvės 17-ojo daugiabučio namo gyventojams dar kelis mėnesius teks kęsti tamsą, drėgmę, pelėsių tvaiką namuose ir baimę – ar nebus suniokotas jos turtas. Moters bėdų priežastis – per arti langų augantis medis, kuris nieka...

  11
 • Ar reikia įkurti šunų pliažus?
  Ar reikia įkurti šunų pliažus?

  Higienos normoje numačius, kad paplūdimiuose turi atsirasti zona, kurioje galima lankytis su gyvūnais, kilo daug diskusijų. Keturkojų mylėtojai sveikina tokius pakeitimus. ...

  8
Daugiau straipsnių