Sostinės opozicijai nepavyko užkirsti kelio įmonių privatizacijai (papildyta)

Vilniaus miesto opozicija siūlė miesto tarybai išbraukti iš privatizuojamų objektų sąrašo aštuonias savivaldybei priklausančias bendroves, tačiau valdžia šio klausimo svarstyti nesutiko.

Siūlė neprarasti įtakos

Tarybai teiktame projekte siūlyta iš privatizuojamų objektų sąrašo išbraukti daugiabučius namus administruojančias bendroves „Jurita“, „Naujininkų ūkis“, „Priemiestis“, „Senamiesčio ūkis“, „Šnipiškių ūkis“, „Grigiškių komunalinis ūkis“, miestą tvarkančią bendrovę „Rasų valda“ bei „Vilniaus profilaktinę dezinfekcijos stotį“.

Įdomu, kad dar prieš mėnesį Vilniaus miesto valdžia minėjo, jog šios įmonės yra primosios, kurias savivaldybė ketina parduoti privatiems investuotojams. Tačiau opozicinė Tvarkos ir teisingumo frakcija atkreipė dėmesį į tai, kad šios įmonės teikia būtinąsias paslaugas. Savivaldybė, perleidusi jų kontrolę privatininkams, nebeturės svertų toliau kontroliuoti, ar bendrovės miestiečiams teikia kokybiškas paslaugas.

„Savivaldybei priskirta funkcija per savo įmones teikti miestiečiams būtinąsias paslaugas, saugoti jų kokybę ir nesukurti nereikalingo precedento: susikirtimo tarp paslaugų kokybės ir kainos. Kainos iš tiesų auga, kai savivalda būtinųjų paslaugų tiekimo funkcijas perduoda komercinėms struktūroms. Mes manome, kad ypač sunkmečiu daugiabučius namus administruojančios įmonės turėtų gyventojams paslaugas teikti minimalia kaina“, - tarybos narius įtikinti stengėsi Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas Gediminas Rudžionis.

Taryba klausimui nepritarė

„Geriausia už dyka“, - pavymui pranešėjui šūktelėjo posėdžui pirmininkavęs Vilniaus meras Vilius Navickas. „ Aš noriu pasakyti, kad kalbėjau su Šiaulių meru. Jie prieš septyneris metus privatizavę visas administruojančias įmones ir neturi jokių problemų. Jie dabar rodo į mus pirštu ir juokiasi. Sako, kad kvailiai, laiku nepadarėte sprendimų“, - kontraargumentus rėžė V.Navickas.

Tarybos narių balsų dauguma buvo nuspręsta klausimą atmesti. Tuomet G.Rudžionis paprašė frakcijos vardu perbalsuoti. Esą salėje buvo sumaištis, dalis tarybos narių buvo palikę savo vietas ir galbūt nebalsavo. Meras perbalsavimo teisės Tvarkos ir teisingumo frakcijai nesuteikė, esą motyvas nerimtas. Kilus opozicijos pasipiktinimui, valdanieji ėmė merą raginti – geriau perbalsuoti, tada opozicija nurims. Pakartotinio balsavimo rezultatai analogiški – klausimui nepritarta.

Rinkosi protestuotojai

Trečiadienį prie Vilniaus savivaldybės Jungtinio demokratinio judėjimo (JDJ) Vilniaus skyrius surengė mitingą, pavadinę jį „Ne - Vilniaus išpardavimui“.

Protestuotai reiškė nepasitenkinimą sostinės valdžios sprendimui išparduoti dalį Vilniaus miesto turto: Vilniaus savivaldybės pastatą, UAB „Vilniaus vandenys”, VšĮ „Susisiekimo paslaugos“, UAB „Vilniaus autobusai“, AB „Vilniaus šilumos tinklai“, UAB „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“, UAB „Vilniaus troleibusai“.

„Schema tradicinė: įmonės varomos į bankrotą ir skelbiama, kad bankrutuojančias įmones gali išgelbėti tik privatizacija. Jos privatizuojamos, visuomenės sąskaita gaunamas pelnas. Vilniaus miestas jau turi patirti su „Dalkijai“ išnuomotu šilumos ūkiu. Daugelį vilniečių jų kainos baigė užsmaugti,“ - mitinge kalbėjo Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas Arvydas Akstinavičius.

Jo teigimu, tokie savivaldybės žingsniai turi ir kitų paslėptų minčių - tai tarnavimas mero valdančiosios daugumos privačiam verslui.

„Po kokių 5 metų, jei bus išparduotas savivaldybės turtas, miestas skendės šiukšlėse ir tamsoje. Visos tos nuomos ir išpardavimai paprastai atsisuka prieš patį miestą, prieš visuomenę. Baigsis tuo, kad pinigai, kurie būtų gauti, bus pravalgyti per metus - dvejus. O toliau reikės nuomotis rinkos kainomis ir tai kainuos žymiai brangiau. Biudžeto skylė dabar apie 700 milijonų, o po trejų metų ji patrigubės,“ - žurnalistams sakė A. Akstinavičius.

Jau yra parengta peticija, kurioje reikalaujama atšaukti sprendimą išparduoti visuomeninį turtą. Ją jau pasirašė 10 visuomeninių nevyriausybinių organizacijų.

 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių