Sostinės mokyklų grindis drebino mankštos pratimai

Penktadienio rytą Vilniaus mokyklose koridoriuose, sporto ir aktų salėse išsirikiavę moksleiviai bei mokytojai kilnojo kojas, plojo rankomis, suko pečius ir lankstė galvas. Tokiu būdų buvo paminėta programa „Augsiu aktyvus 2011“. Programos organizatoriai žadėjo, kad ši akcija privers išjudinti apie 110 tūkstančių Lietuvos mokinių ir gimnazistų. Masinės mankštos akcija nuvilnijo ir per vaikų darželius. Kaip teigia programos „Augsiu aktyvus 2011“ organizatoriais, jauniausias akcijos dalyvis yra Šilutės lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ auklėtinis, kuriam tik vieneri metai.

Diena.lt žurnalistai, apsilankę sostinės Antakalnio vidurinėje mokykloje, įsitikino, kad moksleiviams toki akcija buvo ne prievarta, o smagus užsiėmimas tarp pamokų. Iš anksto mokyklos koridoriuose išrikiuoti mokiniai su šypsenomis laukė, kol bus pradedama masiška mankšta. Bendra skanduote apie sveikatos svarbą kūnui mokiniai ir mokiniai pradėję judėti stiebėsi ant pirštų galų, suko riešus, lankstė kaklus ir plojo delnais. Nors visą šalį apėmusios akcijos organizuota mankšta truko vos keletą minučių, moksleiviai išjudinę savo raumenis džiaugėsi, kad buvo leista išslysti iš mokyklinių suolų.

12-tos klasės moksleivis Jokūbas pasakojo, kad tokia rytinė mankšta – visai smagu, tačiau jis neapsiriboja tik rytiniais fiziniais judesiais. „Per savaitę du kartus einu į krepšinio treniruotę, o tris-keturis kartus lankausi sporto klube“, - apie savo sportinę veiklą pasakojo abiturientas. Paklaustas, ar tarp jo bendraamžių per mažas fizinis aktyvumas yra didelė problema, vaikinas tikino, kad bent jo rate visi draugai aktyviai sportuoja. „Ir merginos, ir vaikinai – visi rūpinasi savo kūnų“, - tikino Antakalnio vidurinės mokyklos moksleivis.

Sostinės Antakalnio vidurinės mokyklos direktorė Vita Kirklienė taip pat tvirtino, kad bent jos vadovaujamoje mokykloje didelės problemos su moksleivių viršsvoriu ar fiziniu neaktyvumu nėra. „Šiandien po mankštos pradinukai pažadėjo, kad visą lapkričio mėnesį kas rytą darys mankštą ir bent po valandą praleis lauke. Mokykloje kas savaitę vyksta 34 valandos neformalaus sporto užsiėmimų. Nuolat organizuojami įvairūs sporto renginiai, kuriuose dalyvauja ir buvę mokiniai, ir mokytojai“, - pasakojo V.Kirklienė.

Pasak mokyklos direktorės, nors šiandieninėje mokykloje sportas ir gražus kūnas yra tapęs mada, vis dėlto viršsvorio turinčių vaikų atsiranda. „Jų tėvai labai stengiasi, kad jie būtų sveiki ir žvalūs. Užrašo juos į įvairius sporto būrelius. Žinoma, patyčios dėl svorio mokykloje vis dar gajos, bet jų yra ir suaugusiųjų pasaulyje“, - kalbėjo V.Kirklienė.

Direktorė paminėjo, kad Antakalnio vidurinėje mokykloje ypač daug berniukų (vyresnėse klasėse iki 70 proc.). „Tik per sportą galima juos suvaldyti“, - didelį fizinį aktyvumą mokykloje bandė paaiškinti mokyklos direktorė.

Nors tarp mokinių turėti gražų kūną – madingi. Visgi kūno kultūros pamokos dažnai moksleivių būna praleidžiamos. „Ypač tai pradedama jausti vyresnėse klasėse, kai merginos pradeda bręsti, o vaikinai ne visi pasižymi vienoda fizine jėga. 

Tačiau ir tam radome išeitį. Mokykloje turime atskirą sporto salę mergaitėms, kur vyksta aerobikos treniruotės, yra keletas treniruoklių. Žinoma, problema su kūno kultūra išlieka vis dar aktuali, nes šios pamokos nėra tokios, kokias įsivaizduoja moksleiviai. Pamatę sporto klubus, mokiniai pasigenda dušų bei skirtingų treniruoklių. Pritraukti judėti mokinius bandome organizuodami atskirų sporto rūšių užsiėmimus – aerobiką, krepšinį, futbolą“, - pasakojo V.Kirklienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių