Sostinėje atidengtas paminklas T.Ševčenkai

Šeštadienį Vilniuje atidengtas paminklas ukrainiečių dainiui, poetui Tarasui Ševčenkai, minint 150-asias jo mirties metines. Menininko pagerbti susirinko aukšto rango Lietuvos ir Ukrainos politikai.

Po daugiau nei dešimtmetį trukusių diskusijų sostinėje pagaliau atsirado vieta garsiam XIX amžiaus ukrainiečių poetui Tarasui Ševčenkai. Vitalijaus Andrijanovo iš šviesaus granito sukurtas monumentas atidengtas Arklių, Visų Šventųjų ir Bazilijonų gatvės gatvių sankirtoje priešais Halės turgavietę.

Atidengimo ceremonija sulaukė ne tik didelio ukrainiečių ir Lietuvos žiniasklaidos dėmesio, bet ir gausaus politikų būrio. Į renginį atvyko Seimo pirmininkė Irena Degutienė, sostinės meras Artūras Zuokas, Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas, Ukrainos Aukščiausios Rados pirmininkas Volodymyras Lytvynas, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka.

Tarp svečių minioje su baltomis chrizantemomis rankose šmėžavo Rusijos ir Kinijos ambasadoriai Lietuvoje Vladimiras Čchikvadzė ir  Zhen Haitao.

Susirinkusiems kalbėjusi I.Degutienė pasidžiaugė, kad pagaliau, po daugiau nei dešimtmetį trukusių svarstymų, Vilniuje atsirado paminklas iškiliam ukrainiečiui, kurio likimas taip glaudžiai susijęs su Lietuva. Jis papildys T.Ševčenkos vardu pavadintą gatvę ir ant Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto sienos esančią atminimo lentą.

Seimo pirmininkei antrino ir miesto meras Artūras Zuokas, pabrėžęs, kad Vilnius, tai miestas padedantis atskleisti tikrus talentus.

„Naudodamasis proga norėčiau pakviesti atvykti studijuoti į Vilnių ir ukrainiečių jaunimą. Tikiu, kad mūsų miestas išugdys dar ne vieną jaunąjį Tarasą Ševčenką“, - ragino sostinės vadovas.

Ukrainos aukščiausios Rados pirmininkas V. Lytvynas pasidžiaugė tokio paminklo atsiradimu, pareiškęs viltį, jog bus įgyvendinta liaudies dainiaus svajonė paie visų tautų laisvę bendrose namuose. „Tikiu, kad išauš diena, kai mes visi gyvensime bendrose namuose – Europoje ir mūsų neskirs nei sienos, nei jokios kitos liūtis“, - optimistiškai pastebėjo ukrainiečių politikas.

Akmenyje iškaltas poetas pasak T.Ševčenkos poezijos gerbėjų pavaizduotas jaunas, vešliais plaukais ir  šiek tiek vizualiai primenantis buvusį Ukrainos prezidentą Viktorą Juščenko. Daugmaž taip jis atrodė savo studijų Vilniuje laikais, tvirtino į renginį atvykę pagyvenę ukrainiečiai.

Paminklas buvo pastatytas ukrainiečių tautinės mažumos Lietuvoje iniciatyva. Visas išlaidas apmokėjo Ukrainos pusė.


Šiame straipsnyje: Ševčenka

NAUJAUSI KOMENTARAI

smuikas

smuikas portretas
Vilniuje būtinai reikėjo paminklo šiam ukrainiečių rašytojui. Su Vilniumi susijusi Taraso jaunystė, studijų VU laikotarpis... Džiugu, kad Vilniuje pagerbiami įvairių tautų žmonės - ukrainiečiai, žydai, baltarusiai: pagaliau rimta atsvara ir kontrargumentas polonocentristinei Vilniaus sampratai.

taigi

taigi portretas
Kazkokiam Sevcenkai kurio niekas lietuvoje neskaite, paminklas Vilniaus senamiescio viduryje, o paminklas tremtiniams (simtams tukstanciu) Naujojoje Vilnioje... pagalvokit kodel? Ar yra Vilniuje paminklas Ciurlioniui??? jis gyveno Vilniaus gatveje. Ar yra Vilniuje paminklas Dariui ir Girenui?? nera, uztai Sevcenkai turime, o zinote kodel?? todel, kad musu kvailiu valdziai svarbiausia, kad paminkla Sevcenkai finansavo Ukraina, zodziu us dyka, o va uz Ciurlionio paminkla reiketu moketi.... tokios bukos valdzios matyt nebuvo nei tarybiniais laikais.

Nagi

Nagi portretas
Malonu kad yra gilinama draugystė tarp Ukrainos ir Lietuvos tautų.
VISI KOMENTARAI 21

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių