„SOS gyvūnai“ keičia beglobių gyvūnų priėmimo tvarką

Laikinai sustabdomas naujų gyvūnų priėmimas į sostinėje veikiančią VšĮ „SOS gyvūnų“ prieglaudą. Toks sprendimas priimtas, įvertinus ypač pablogėjusią situaciją su gyvūnų sveikatos užtikrinimu prieglaudoje.

„Žmonės priprato, kad mums tiesiog širdis neleidžia nepriimti sergančio gyvūno ar to, kuris kitu atveju bus išmestas į gatvę, užmigdytas arba atiduotas į bendrovės „Grinda“ gyvūnų globos namus, kuriuose užmigdoma daugiau kaip 90 proc. gyvūnų, - pasakoja „SOS gyvūnų“ direktorė Ilona Mezenceva.

„Neretai rytais rasdavome dėžutes su jaunikliais tiesiog mūsų kieme. Štai kartą radome net 21 kačiuką - jų pasigailėjome, priglaudėme kartu su kitais gyvūnais, o vėliau paaiškėjo, kad kai kurie iš jų sirgo kačių maru ir užkrėtė kitus mūsų globotinius. Išleidome daugybę pinigų ir laiko jų gydymui, už kuriuos būtume galėję išgelbėti keliskart daugiau sveikų gyvūnų. O juk esame remiami ne valstybės ar kitų organizacijų, o tiesiog neabejingų žmonių, todėl finansinės galimybės išties ribotos“, - pranešime spaudai sprendimo motyvus aiškino I.Mezenceva.

Jos teigimu, prieglaudėlė buvo nuolat perpildyta, ir šiandien jau suvokiama, kad tai esą buvusi didžiulė klaida - esą prieitas „akligatvis, iš kurio išeities nebėra“

Moteris tikinimu, daug gyvūnų šioje prieglaudoje susirgo sunkiai pagydomomis ir sunaikinamomis aplinkoje infekcijomis - grybeliu, maru.

„Jų gydymas labai ilgas ir brangiai kainuoja, nors tikimybė pasveikti nėra didelė, o net ir išgelbėjus tokį gyvūną, jis dar porą metų išlieka ligų nešiotoju, tame tarpe ir užkrečiamų žmonėms. O kai prieglaudoje tokių gyvūnų 100... Dabar galime tik atvirai pranešti, kad daugelis iš jų bus užmigdyti, ir viską pradėsime iš naujo. Sunkiai sulaikau ašaras, bet tokia karti tiesa,“ - nurodo moteris.

Skaudi patirtis paskatino iš esmės keisti „SOS gyvūnų“ politiką gyvūnų priėmimo, apgyvendinimo ir priežiūros klausimais. Sumažėjus esamų gyvūnų skaičiui, į prieglaudą bus priimama tik tiek naujų gyvūnų, kiek bus laisvų vietų. Dėl jų gyventojai turėtų iš anksto susitarti.

Prieglaudoje įdiegta elektroninė gyvūnų apskaitos sistema leidžia tvarkingai pildyti vietos laukiančių gyvūnų sąrašą ir numatyti jų priėmimą. Kieme palikti gyvūnai bus išvežami į bendrovės „Grinda“ gyvūnų globos namus. Gyvūnus prižiūrės tik tie savanoriai, kurie praeis specialius apmokymus gyvūnų priežiūros, apgyvendinimo, higienos bei sanitarijos klausimais ir išlaikys žinių patikrinimo testą.

Jie taip pat bus supažindinti su pagrindinėmis beglobių gyvūnų ligomis - kaip jas atpažinti, kuriomis iš jų gali užsikrėsti žmonės, kaip apsaugoti kitus gyvūnus, save ir aplinkinius nuo infekcijų.

„Kaskart prašau žmonių pasistengti padovanoti gyvūnus tiesiai iš namų, bent laikinai suteikti jiems prieglobstį pas save, paskiepyti prieš atvežant pas mus, nes gyvūnams buvimas prieglaudoje visada yra rizikingas - jie nuolat girdi ir užuodžia kitus gyvūnus, patiria stresą, dėl ko silpnėja jų imunitetas, o kadangi didžioji dauguma patenka neskiepyti, jie susiduria su padidinta rizika užsikrėsti kitų gyvūnų ligomis. Skaudu, bet daug kas nesuvokia tokių paprastų dalykų ir apšaukia, kad esame apsimetėliai ir išties neglobojame gyvūnų,“ - skaudžia patirtimi dalijasi I. Mezenceva.

Iki šiol gyvūnai buvo globojami sename nuomojamame mediniame name ir prieš metus įsigytame 40 kv. m. ploto mobiliame namelyje. Šiemet surinkta 2 procentų nuo gyventojų pajamų mokesčio parama paskirta naujos 110 kv. m. ploto prieglaudos statyboms.

Patalpos bus tinkamai įrengtos, atspariais mechaniniam ir cheminiam poveikiui, lengvai valomais ir dezinfekuojamais paviršiais, veiks kokybiška vėdinimo sistema, gyvūnams bus pagaminti specialūs narvai, jų laikymui numatytas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalaujamas plotas.

Šios patalpos padės palaikyti gyvūnų sveikatą, tačiau didžiąja dalimi ją lems naujoji prieglaudos politika dėl gyvūnų priėmimo ir priežiūros. Jos dėka žymiai sumažės išlaidos gyvūnų gydymui, padidės visuomenės pasitikėjimas „SOS gyvūnų“ organizacija, jie drąsiau ir dažniau pasirinks gyvūną iš prieglaudos, nesibaimindami dėl jo ligų. Galiausiai kokybės dėka priimamų gyvūnų ne sumažės, bet padaugės. 


Šiame straipsnyje: SOS gyvūnaibeglobiai gyvūnai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių