Socialiai remtini vilniečiai prašosi iškraustomi iš naujų butų

Sunkmečio spiriami socialiai remtini vilniečiai nepajėgia atsiskaityti už komunalines paslaugas ir prašo savivaldybės juos iškeldinti iš naujos statybos municipalinių butų į socialinį būstą be patogumų.

Žada tenkintis lauko tualetu

Atsižvelgdama į gyventojų prašymus bei skurdų miesto biudžetą Vilniaus valdžia šiemet didžiausią dėmesį ketina skirti esamų butų remontui. Pirmiausia bus remontuojami butai be patogumų: neprijungti prie centrinio šildymo sistemos, miesto vandentiekio ir kanalizacijos tinklų.  Tokie pūpso senamiestyje, Žvėryne, Naujosios Vilnios rajone.

„Neturime už ką statyti naujų socialinių butų, tai šiemet puolėme remontuoti esamus. Šiemet už 2,7 mln. litų ketiname atnaujinti 100 butų su centriniu šildymu ir 86 be jokių patogumų. Pastaruosius remontuoti puolame pirmiausiai, nes jų pageidauja gyventojai. Be to, jiems reikalingas mažesnis remontas“, - sakė Vilniaus miesto vicemeras Stanislovas Šriūbėnas.

Šiuo metu remontai atliekami 17-oje miestui priklausančių butų. Iš jų 16 prijungti prie centrinės šildymo sistemos, likęs – su daliniais patogumais. Palyginimui, pernai miesto valdžia suremontavo 11 socialinių butų ir 5 miestui priklausančius kambarius bendrabučiuose. Remontui iš viso išleista apie 250 tūkst. litų.

Neįkanda komunalinių paslaugų

Iš Pilaitėje pastatytų socialinių butų gyventojus veja lyg ant mielių kylantys mokesčiais už paslaugas. Vien už šildymą ir karštą vandenį socialinių butų nuomininkai skolingi virš 3 mln. litų. Taip pat kapsi skolos už šaltą vandenį, elektrą, namo administravimą. 

Kiek skolų susidarė už elektrą bei šaltą vandenį – savivaldybė duomenų neturi. Mat pastarąsias pasagas tiekiančios bendrovės skolas stengiasi išsiieškoti tiesiogiai iš nemokių nuomininkų. Tuo tarpu šildymą tiekianti „Vilniaus energija“ reikalauja, kad šią skolą už nuomininkus padengtų Vilniaus savivaldybė.

Pastarajai tenka ne tik biudžete ieškoti milijonų skoloms dengti, bet kartu sunkmečiu išsireikalauti iš gyventojų ir nuomos mokestį. Nors vidutiniškai dviejų kambarių buto nuoma šeimai per mėnesį kainuoja apie 200 litų, dalis gyventojų nė tiek nepajėgia sumokėti. Šiuo metu už socialinio buto nuomą vilniečiai miestui skolingi virš pusės milijono litų.

„Jeigu yra skolos, jeigu nereaguojama į savivaldybės perspėjimus, prasideda nemalonus nuomininko iškeldinimo klausimas. Pirmiausia iškeldinamos šeimos, kuriose nėra mažamečių vaikų, bei kur gyvena pajėgūs dirbti nuomininkai. Neturinti gyvenamosios vietos ir pajamų į gatvę nemetami“, - sakė S.Šriūbėnas.

Pernai iškeldinta 16 šeimų. Viena jų iškeldinta už būsto pernuomojimą. Dar 141 iškeldinimo bylą dėl nemokių nuomininkų guli savivaldybės Teisės departamente.

___________________________________________________________________

Vilniaus miesto savivaldybė prašo gyventojų pagalbos sprendžiant kitą su socialiniu būstu susijusią problemą. Šiuo metu savivaldybės bendrovė „Vilniaus miesto būstas“ renka informaciją, kiek mieste yra tuščių ir negyvenamų butų, bei kiek išnuomotų municipalinių būstų yra pernuomota. Gyventojai, įtariantys kad greta esantis butas ilgą laiką stovi tuščias arba yra neteisėtai pernuomotas, prašomi kreiptis į savivaldybės Socialinių reiklių departamento Socialinio būsto skyrių telefonu Vilniuje 219 79 13.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių