Sniego stichija Vilniuje: savaitgalį laukia košmaras (papildyta)

Gausus sniegas sostinę užgriuvo netikėtai. Taupymo sumetimais atšauktą kiemų valymą numatoma atnaujinti tik penktadienį, o gatvių prižiūrėtojai baiminasi, jog savaitgalį eismo sąlygos mieste taps itin sudėtingos.

Laukite penktadienio

Kaip portalui teigė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas, sniego valymas kiemuose bus pradėtas penktadienį. Taigi kitą rytą daugelis vilniečių gali susidurti su didelėmis problemomis, mat automobilio išvarymas iš kiemo taps nemenku iššūkiu.

„Nurodymas nevalyti kiemų tebegalioja. Bet šiandien ryte kalbėjomės su miesto tvarkytojais. Nusprendėme, kad seniūnijose, kuriose padėtis prasčiausia, turi būti varoma technika ir valomi kiemai. Reikalas jau pribrendo“, - sakė A.Mikalauskas. Pasak jo, nurodymas varyti sniego valymo techniką į kiemus veikiausiai bus duotas penktadienį ryte, 8 arba 9 val.

Paklaustas, kodėl kiemų valymo nesiimta iš karto, pašnekovas tikino, kad darbą esą apsunkintų neišvaryti automobiliai. „Duodame komandą, pradedami klijuoti rašteliai, informuojami gyventojai - ir pradedame valymą“, - aiškino A.Mikalauskas.

Blogiausia padėtis - Šeškinėje ir Viršuliškėse

Pasak jo, technika yra paruošta ir penktadienį galės pasiekti kiemus visose sostinės seniūnijose. Esą prasta padėtis veikiausiai bus visose seniūnijose, o daugiausiai rūpesčių sukels specifiniu daugiabučių išdėstymu pasižyminčios miesto mikrorajonai. „Kur ilgi pravažiavimai tarp namų - ten ir prasčiausia situacija. Tai Šeškinė, Viršuliškės ir kiti rajonai, kur pravažiavimas tarp kiemų siekia vos ne kilometrą“, - dėstė Komunalinio ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas.

Ragina kiemuose nepalikti mašinų

Baiminamasi, kad sunkiasvorė technika gali sostinės gyventojams pridaryti žalos. Mat storas sniego sluoksnis dengia žemiau esantį seną privažinėtą sniegą, ir kiemus valysiančios mašinos gali paslysti bei užkliudyti kiemuose paliktus miestiečių automobilius. „Neduokdie, slystelės mašina, kam nors apdaužys šonus“, - sakė A.Mikalauskas. Dėl to seniūnijų gyventojai raginami ketvirtadienį visiškai atlaisvinti bent jau vieną automobilių stovėjimo aikštelių pusę.

A.Mikalauskas pripažino, kad visi daugiabučių gyventojai šio raginimo tikrai neišgirs, taigi kiemų valymas bus sudėtingas. Pašnekovas užtikrino, kad papildomos pajėgos į kiemus bus siunčiamos ir savaitgalį. „Tai dar nėra stichinė nelaimė, bet padėtis nekokia“, - pridūrė jis.

Valo tik pagrindines gatves

A.Mikalausko teigimu, sniegas sukėlė nemenkų rūpesčių ir sostinės gatves prižiūrinčiai bendrovei „Grinda“. Esą geriau prižiūrimos tik pagrindinės sostinės gatvės.

„Magistralines gatves „Grinda“ spėja valyti. Tai 42 gatvės, kuriomis važiuoja visuomeninis transportas. O su kitomis gatvėmis - sunkiau“, - teigė Komunalinio ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas.

Pasak jo, į kai kurias mažesnės reikšmės gatves jau taip pat išvaryta technika. Mėginama užtikrinti bent jau padorų susisiekimą mieste.

Druska gatvėms padėjo nedaug

„Grindos“ direktorius Algimantas Vilūnas portalui teigė, esą gausiam sniegui buvo pasiruošta: sostinės gatvės buvo barstomos druska, tačiau esą snigo taip gausiai, kad druska tiesiog nespėjo atlikti savo darbo.

„Situacija sudėtinga. Snigo visą naktį ir, tuo pačiu, padaugėjo problemų. Paprastai, pradėjus snigti, paberiame truputėlį druskos, kad sniegas neprikibtų prie asfalto. Tas darbas buvo nuveiktas - trečiadienį vakare pabarstėme. Kadangi visą naktį snigo, naktį pabarstėme antrą kartą. Paryčiui druska nespėjo sureaguoti su sniegu, ir dėl to valymas užsitęsė“, - sakė A.Vilūnas.

Nors druska nesuveikė taip kaip tikėtasi, be jos esą būtų dar sunkiau. A.Vilūno žodžiais, nenaudojant druskos, jau dabar trečdalis Vilniaus gatvių jau dabar būtų sunkiai pravažiuojamos.

Savaitgalio laukia su baime

Artėjantis savaitgalis miesto prižiūrėtojams veikiausiai taps dideliu galvos skausmu. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prognozuoja, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniuje gana gausiai pasnigs. Nemažai sniego tikimasi ir šeštadienį dieną. Tačiau didžiausias košmaras miestą gali užklupti sekmadienį - meteorologai sostinei žada šlapdribą.

„Šeštadienį ko gero gausiai pasnigs. Savaitgaliais situacija ypač sudėtinga, kadangi smarkiai sumažėja transporto eismas, o druskos barstymo technologija veikia geriausiai, kuomet druską sąveikauja su kelio danga bei automobilių padangomis. Kai eismas vyksta, druska geriau susimaišo su sniego danga, ir sniegas pavirsta arba skysčiu, arba mase, kuri nesulimpa. Baisiausias košmaras būna tuomet, kai transportas iki kelininkų išvažiavimo į gatves spėja prispausti sniegą prie kelio dangos - tada iškart formuojasi ledo sluoksnis. Norėdami to išvengti, skubėsime barstyti gatves“, - sakė A.Vilūnas. Pasak jo, jeigu savaitgalį susidarys vadinamoji ledo pluta, gatvės taps labai sunkiai pravažiuojamos.

Sekmadienio „Grindos“ vadovas laukia su didžiuliu nerimu. Tiesa, yra ir gerų naujienų - prognozuojama, kad oro temperatūra sieks tik apie vieną laipsnį šalčio, o tokiomis sąlygomis druska greičiau reaguoja su sniegu. „Yra savų pliusų. Pavyzdžiui, per šalčius, kai snigo ir smarkiai šalo, turėjome didelių problemų. Temperatūrai kritus žemiau 12 laipsnių šalčio, druska praktiškai nebereaguoja su sniegu“, - pridūrė pašnekovas.

Genda technika

Beje, sniegas nėra vienintelis sostinės gatvių prižiūrėtojų galvos skausmas. Kadangi „Grindos“ automobilių korpusai nuolat gauna dideles dozes druskos, technika dėl to smarkiai nukenčia.

„Turime nemažai smulkių gedimų - tai dingsta žibintų šviesos, tai dar kažkas nutinka. Aplinka labai agresyvi. Per 3-4 metus automobiliai tampa tiesiog skylėti“, - sakė A.Vilūnas.


Šiame straipsnyje: sniegaspūga

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių