Smarki liūtis Kaune skandino miestą (papildyta)

Stiprus lietus pliaupė apie valandą, vėliau beveik nurimo. Atrodė, kad liūtis skandina miestą.

Evakavo žmones

Prieš pat vidurnaktį ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie liūties užtvindytus namus ir juose įkalintus žmones Chemijos gatvėje, Žiogų take ir Skruzdėlių take.

Gelbėtojams nuvykus į vietą iš iki antro aukšto apsemtų 4 namų evakuoti 9 žmonės. Iš Chemijos g. 93 namo, gelbėtojams priplaukus su valtimi prie namo, iš antrojo aukšto per langą evakuota nėščia moteris.

Iš Chemijos g. 85 namo, priplaukus gelbėtojams su valtimi prie namo, iš antro aukšto per langą evakuoti vyras ir moteris. Iš Žiogų tako 6 namo antro aukšto per langą evakuotas 79 metų amžiaus vyras, 71 metų amžiaus moteris ir dar trys žmonės. Iš Skruzdėlių take esančio namo evakuota 71 metų amžiaus moteris. Visi evakuoti žmonės rado prieglobstį pas gimines.

Pramonės prospekto sankryžoje litūis apsėmė greitosios medicinos pagalbos automobilį. Ugniagesiams buvo pranešta, jog medikai negali išvažiuoti.

Automobilį ugniagesiai ištraukė, jis buvo nutemptas į stotį. Ugniagesiams grįžtant į stotį Elektrėnų gatvėje iš apsemto lengvojo automobilio "Renault Laguna" teko vaduoti du suaugusuosius ir metukų bei pusantrų metų vaikus. 

Apie 20.40 val. Pašilės gatvėje ant dviejų automobilių "Mitsubishi Carisma" ir "Honda CRV" užvirto nulūžęs medis. Ugniagesiai nukėlė 15 metrų ilgio medį ir supjaustė jį dalimis.

Ketvirtadienio vakarą Bendrasis pagalbos centras gavo daugiau kaip 300 pagalbos prašymų. Vytėnuose buvo apsemti gyvenamųjų namų rūsiai. 

Hidrometeorologijos tarnybos specialistai praneša, kad iškrito 23 mm mažiau kaip per 12 val.

Automobiliai plaukė

Vanduo upeliais šniokštė ir gatvėmis, ir šaligatviais. Kai kur jis siekė net iki kelių. Ne vienas kaunietis keliavo basas. Eiti apsiavus nebuvo prasmės.

Eismas Kauno gatvėmis net ir nustojus liūčiai buvo paralyžuotas. Automobiliai labiau plaukė nei važiavo. Policijos duomenimis, sudėtingiausia situacija – Žaliakalnyje ties P.Lukšio ir Geležinio Vilko gatvėmis, taip pat nuo Taikos pr. iki Kovo 11-osios.

Laimei, didesnių autoįvykių buvo išvengta. Daugelis mašinų tiesiog stovėjo, negalėdamos pravažiuoti.Patrulių rinktinės pareigūnai sakė, kad tokiu oru daugiausia iškvietimų sulaukia dėl įsijungusių signalizacijų. Per valandą jų buvo netoli pusės šimto ir policininkai net neabejojo, kad tai dar ne pabaiga.

Nuošliauža uždarė kelią

Papildyta: Spąstais automobiliams tapo didžiulė bala, virtusi ežeru, Partizanų gatvėje, liūtis užtvindė Petrašiūnus, Amalius, vandens srovę gavo ir Tunelio gatvė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad K.Petrausko gatvėje apie 20.30 val. ties 32 namu ant važiuojamosios kelio dalies buvo nuvirtęs medis. Medį ugniagesiai supjaustė ir patraukė nuo kelio.

Penktadienio rytą eismas buvo uždarytas nuovažoje nuo tilto per Nerį. Čia didžiulė nuošliauža žemėmis ir akmenimis užpylė važiuojamąją kelio dalį.

Jonavos gatvė taip pat vietomis virtusi didžiule bala. Nuo kalno bėgantis vanduo sutekėjo taip pat ant važiuojamosios dalies. Gatvė virto purvynu, pilna šiukšlių, šakų ir akmenų.

Kaip portalui pasakojo „Kauno vandenų“ Tinklų viršininkas Vytautas Rudys, penktadienio rytą padėtis miesto gatvėse pagerėjo: "Po truputį vanduo baigia subėgti į lietaus nuotekų šulinius. Jonavos gatvę užpylė nuo šlaito subėgęs gruntas, dabar ten daugiau purvyno. Mūsų specialistai, važinėdami po miestą, pastebėjo, kad šulinių grotelės yra užneštos žole, todėl vanduo negali subėgti", - pasakojo V.Rudys.

Pasak jo, lietaus vandens sistema veikia gerai, tačiau dėl mechaninių kliūčių vanduo tiesiog negali subėgti į šulinius. "Dabar mūsų darbas atkimšti groteles, išvalyti šiukšles", - pridūrė "Kauno vandenų" atstovas.

Visi miesto seniūnai informuoti, kad įvertintų liūties padarinius savo seniūnijose bei informuotų Miesto tvarkymo skyrių, kuris imsis tvarkymo darbų.

Be to, antradienį liūties padariniai bus aptariami Kauno miesto Ekstremalių situacijų valdymo centro posėdyje. Į posėdį taip pat bus pakviesti visi Kauno miesto seniūnai.

„Šiuo metu Kauno mieste Miesto tvarkymo skyriaus specialistai kartu su UAB „Kauno švara“ darbuotojais stengiasi likviduoti vakarykštės liūties padarinius: tvarkomos visos nuošliaužos, nuo gatvių nuvalomas suneštos žemės“, - sakė Administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius.

Nors perkūnija gaisrų nesukėlė, ugniagesiams darbo netrūko. Pasak gelbėtojų, kai kurie žmonės tapo įkaitais apsemtuose namuose. Pirmiausiai pagalba buvo teikiama šeimoms su kūdikiais ir ligoniams. Ugniagesiams teko ir iš upėmis virtusių gatvių vaduoti užgesusius automobilius. 

 

Dėl stiprios liūties teko nutraukti ketvirtadienį, 19 val., vasaros amfiteatre po atviru dangumi vykusį džiazo kvarteto „Kaunas – Vilnius“ koncertą, surengtą festivalio „Daugirdas gyvai 2010“ atidarymo proga. Nors organizatoriai prasidėjus liūčiai ketino paskelbti tik kelių minučių pertrauką, scenos darbuotojai buvo priversti išjungti elektros srovę, tad koncertą teko atšaukti.


Šiame straipsnyje: liūtisorasorai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių