Skaitytojams – skaitymo, dainų ir teatro renginys

Šiandien Vilniaus mokytojų namuose rengiamas Skaitymo metų baigiamasis renginys. Jo metu knygos bus pristatomos ne tik skaitant, bet ir vaidinant, dainuojant.

2008-ieji paskelbti Skaitymo metais. Visus metus skaitytojus, pedagogus, bibliotekininkus, rašytojus, skaitovus vienijo 270 Viešųjų skaitymų renginių, taip pat recenzijos Lietuvos kultūros periodiniuose leidiniuose bei akcija „Penktadieniai su knyga" traukiniuose.

Šiandien, gruodžio 5 d., Vilniaus mokytojų namuose rengiamas baigiamasis Skaitymo metų renginys. Į jį kviečiami visi, neabejingi knygai.

Renginio organizatoriai kviečia visus neabejingus knygai - vaikus, jų tėvelius, senelius, jaunimą. Įvairiose Vilniaus mokytojų namų erdvėse vyks skirtingoms klausytojų grupėms numatyti renginiai, todėl įdomiai laiką praleis kiekvienas - ir mažas, ir didelis. Visi renginiai - nemokami.

Vaikus į smagią popietę kvies rašytojas Selemonas Paltanavičius ir aktorė Saulė Degutytė. Vėliau visi mažieji knygų mylėtojai su tėveliais, seneliais, mokytojais ir draugais bus pakviesti į didžiojoje salėje vyksiantį teatralizuotą koncertą, skirtą visai šeimai. Dainuos ir vaidins aktorių trupė „Teatriukas", grieš Lietuvos kamerinis orkestras. Jaukioje, namus primenančioje aplinkoje savo mintimis apie knygas su jaunimu ir visai susirinkusiais dalysis Gabrielius Liaudanskas - Svaras, Jurga Šeduikytė, Leonidas Donskis ir kiti. Vėliau pokalbius pakeis dainuojamosios poezijos „Stipriai kitaip" koncertas. Poezijos laiptai kvies visus jaunuosius kūrėjus pasidalyti savo darbais, pasiklausyti bendraminčių ir pasimėgauti muzikinėmis improvizacijomis. Vyresniųjų lauks susitikimai su Metų knygos rinkimų suaugusiesiems rašytojais ir rašytojo Sigito Parulskio naujojo romano „Murmanti siena" pristatymas.

Renginio metu šurmuliuos įvairios akcijos. Renginio šūkis „Ateik su knyga. Mainyk." kvies nepamiršti atsinešti knygos. Čia visus pasitiks knygų mainų kampelis, kur  mainysimės knygomis ir dalysimės su kitais skaitymo malonumu. Taip pat bus auginamas knygų rekomendacijų medis, tad prisiminkite savo mėgstamiausią knygą ir atėję galėsite užrašyti savo rekomendacijas apie ją. Vaikai bus užimti kūrybinių amatų dirbtuvėse, veiks Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokinių piešinių paroda.

Skaitymo metų užbaigimo šventę vainikuos dar niekur nematyti muzikiniai projektai: specialiai šiam renginiui ruošiamas muzikinis projektas „„2B or not 2B"" pagal Domą Aleksą, Daivą Starinskaitę ir kitus profesionalius muzikantus; abejingų nepaliks amerikiečių poeto-dainininko Jim'o Morrison'o kūrybai ir legendinės grupės „Doors" muzikai skirtas naujas projektas „Strange Doors".

Programa

16.20 val. Galerija „Koridorius"
Kūrybinių amatų dirbtuvės
Dalyvaus Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokiniai bei mokytojai.

16.20 val. 215 aud.
Popietė vaikams
Dalyvaus rašytojas Selemonas Paltanavičius ir aktorė Saulė Degutytė.

16.20 val. Mažojoje salėje
Popietė su knyga. Žymūs visuomenės veikėjai pristato savo mėgstamiausias knygas.
Dalyvaus: Leonidas Donskis, Jurga Šeduikytė, Algis Ramanauskas, Renata Mikailionytė ir kt. Popietę ves Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

16.20 val. Prie židinio
Susitikimas su „Metų Knygos Rinkimų" rašytojais.
Dalyvaus: Danutė Kalinauskaitė, Kęstutis Navakas, Regimantas Tamošaitis, Andrius Jakučiūnas. Diskusiją ves Rasa Drazdauskienė.

16.20 val. III a. laiptinė
Poezijos laiptai. Jaunųjų poetų lyrika.

17.00 val. Svetainėje
Specialus muzikinis projektas V. Šekspyro kūrybos motyvais „2B or not 2B".
Dalyvaus: Daiva Starinskaitė (vokalas), Liutauras Janušaitis (klavišiniai), Domas Aleksa (bosinė gitara), Aleksandras Raičenoks (saksofonas), Darius Rudis/Marijus Aleksa (būgnai).

18.00 val. Mažojoje salėje
Dainuojamosios poezijos koncertas.
Dalyvaus grupė „Stipriai kitaip".

18.00 val. Didžiojoje salėje
Teatralizuotas koncertas šeimai „Vaikystės pusnys ir žiedai".
Vaidins ir dainuos aktorių trupė „Teatriukas", grieš Lietuvos kamerinis orkestras.

18.00 val. Prie židinio
Rašytojo Sigito Parulskio naujo romano „Murmanti siena" pristatymas.

18.30 val. Svetainėje
Muzikinis projektas „Strange Doors".
Dedikuotas vieno geriausių XX a. amerikiečių poeto - dainininko Jim‘o Morrisono‘o kūrybai ir legendinės grupės „Doors" muzikai. Dalyvaus: Karolis Vaitiekūnas (vokalas), Liudas Mockūnas (saksofonas), Leonardas Bėkša (klavišiniai), Paulius Volkovas (gitara), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Josh‘as McClung‘as (būgnai).


Šiame straipsnyje: knygaskaitytojas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių