Siūloma neleisti R. Paksui tapti prezidentu, premjeru, ministru

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslininkai siūlo Konstitucijoje įtvirtinti draudimą per apkaltą pašalintam pareigūnui būti renkamam Respublikos Prezidentu ir nustatyti 12 metų laikotarpį, per kurį toks asmuo negalėtų būti renkamas Seimo nariu.

Tokie siūlymai numatyti Teisės fakulteto dekano Tomo Davulio pasirašytoje nuomonėje, kuri perduota Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui ir Seimo Konstitucijos komisijos nariams.

Teisės fakultetas taip pat griežtai sukritikavo parlamento komiteto pirmininko Juliaus Sabatausko pateiktas Konstitucijos pataisas, kuriose siūlyta įtvirtinti draudimą ketverius metus tapti Seimo nariu po pašalinimo iš pareigų per apkaltą.

Fakulteto teisininkų nuomonėje šis projektas įvertintas kaip „nekokybiškas, neskaidrus ir nesvarstytinas“.

„Jis ignoruoja ir sujaukia Konstitucijos, kaip vientiso akto, nuoseklumą, darną ir logiką. Projektas persmelktas nepagarba Konstitucijai ir teisei“, - teigiama rašte.

Fakulteto mokslininkai nurodo, jog J.Sabatausko pateiktu projektu „bandoma apgaunant Konstituciją įteisinti galimybę priesaikos laužytojui tapti kandidatu į Respublikos Prezidento pareigas“, nes Konstitucija galimybę kandidatuoti į prezidentus sieja su galimybe būti renkamam Seimo nariu.

Teisininkai siūlo tiesiogiai Konstitucijoje numatyti, kad „asmuo, kuris buvo pašalintas iš užimamų pareigų arba jo Seimo nario mandatas buvo panaikintas apkaltos proceso tvarka už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą arba priesaikos sulaužymą, negali būti renkamas Respublikos Prezidentu, būti skiriamas Vyriausybės nariu, teisėju, Valstybės kontrolieriumi“.

Teisės fakulteto pateiktame projekte siūloma, kad parlamentaru asmuo gali būti renkamas ne anksčiau kaip 12 metų po jo pašalinimo iš pareigų arba Seimo nario mandato panaikinimo.

Tuo pačiu mokslininkai ragina įtvirtinti nuostatą, kuri draustų tokiam į Seimą išrinktam asmeniui tapti parlamento pirmininku, nes Seimo vadovui Konstitucija suteikia įgaliojimus laikinai pavaduoti prezidentą.

„Projektu kuriama tokia teisinė situacija, kai bus sudarytos konstitucinės prielaidos Lietuvos Valstybę personifikuoti, inter alia santykiuose su kitomis valstybėmis atstovauti priesaikos laužytojui. Prisigyvenome“, - nurodoma rašte.

Europos žmogaus teisių teismas yra pripažinęs, kad įstatymuose numatytas draudimas iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose iš prezidento pareigų atstatydintam Rolandui Paksui yra neproporcingas jo padarytam nusižengimui.

Tam, kad pagrindinis šalies įstatymas būtų pakeistas, už tai du kartus turi balsuoti ne mažiau kaip 94 parlamentarai.

R.Paksas prezidento pareigų neteko 2004 metų balandį. Jam buvo surengta apkalta dėl priesaikos sulaužymo ir šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo, kai jis išimties tvarka savo finansiniam rėmėjui Jurijui Borisovui suteikė Lietuvos pilietybę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Valbalys

Valbalys portretas
Neimkite į galvą, Į Pakso vietą tiks Paksienė, panašiai kaip Kristė vietoje Brazausko.

rinkejas

rinkejas portretas
klausyk tu rasytojau teslagalvi,,gal 100 metu laikotarpi nustatyt,galva issitrink nerasliavojes nesamoniu

lietuvis

lietuvis portretas
kokia cia aborto liekana taip siulo,ar nezinai kad suns balsas i dangu neina,taigi sekmes darbe ROLANDAI
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių