Šilta žiema „Grindos“ kišenių nepildo

Sostines gatves prižiūrinčios bendrovės „Grinda“ darbuotojai šią žiemą dažniau žvilgčioja pro langą nei barsto kelius. Šilta žiema leis sutaupyti smėlio ir druskos, tačiau pelno neatneš.

Už miesto gatvių barstymą atsakingos bendrovės „Grinda“ vadovas Algimantas Vilūnas dienraščiui „Vilniaus diena“ sakė, kad itin šilta ir nepastovi žiema kelininkams gyvenimo nė kiek nelengvina, nes netikėtai iš dangaus iškritus snaigei ar spustelėjus šaltukui tenka kurti valymo mašinų variklius.

„Mūsų darbas šią žiemą labai neaiškus ir mes patys esame labai susirūpinę. Kai sninga, tas gatvių slidumas būna labai aiškus. Dabar vakarais nei iš šio, nei iš to pasidaro slidu, turime greitai reaguoti ir lėkti barstyti. Net ir esant teigiamai temperatūrai lauke gali atsirasti plikledis, nes ir šaltas vėjas daro tam tikrą poveikį. Vos ne kiekvieną vakarą ant šaligatvių ir gatvių vakarais atsiranda ledo danga. Žinoma, tai sukelia problemų“, – dienraščiui kalbėjo A.Vilūnas.

Jo teigimu, gatvių barstymo darbus bendrovė šiais metais pradėjo jau lapkričio mėnesį. Po pernai praūžusios itin baltos ir šaltos žiemos „Grinda“ susilaukė nemažai priekaištų dėl neatliktų darbų, tad šiemet sniego buvo laukta jau rudens pradžioje. Budėjimo režimas bendrovėje išlikęs iki dabar, o žiemos vis dar nėra.

„Gyventojai gal ir nepastebėjo, kad mes pirmuosius darbus pradėjome dar lapkričio pradžioje, kai pradėjo ledėti įkalnės ir viadukai. O nuo gruodžio pradžios mes jau esame išbarstę 2 t druskos ir kelis šimtus kub. m smėlio ir druskos mišinio. Atrodo, kad to rimto darbo ir nebuvo, tačiau kiekvienas įprastas išvažiavimas į miestą mums kainuoja tam tikrą dalį sankaupų. Darbuotojai nuolat budi ir stebi situaciją lauke“, – teigė pašnekovas.

Tiesa, neįprastai švelnūs orai bendrovės uždarbį taip pat sumažins. A.Vilūnas atsiduso paklaustas, ar mažas darbo intensyvumas nesukels finansinių nuostolių.

"Priklauso, žinoma, ir uždarbis, kaipgi nepriklausys. Dalį savo komandų laikome budėjimo režimu dėl nepastovaus oro, už tokį darbą papildomai sumokama. O kai dirbi iš tikrųjų įsitempęs – visai kiti pinigai. Vien vairuotojų dirba apie 150, juos reikia išlaikyti.

Darbuotojų atleisti neketiname, gal dar užgrius žiema, niekas nežino, kokia bus kita žiema. Kasmet apie 70 žmonių priimame tik sezonui, kitus perkeliame iš kelininkų pajėgų į žiemos tarnybą. Kita vertus, šiek tiek ir sutaupysime. Pirmiausia, sutaupome dėl pačios neišnaudotos druskos", – kalbėjo pašnekovas.

Tačiau Vilniaus savivaldybė abejoja, ar dėl šiltos žiemos bus sutaupyta lėšų. Pasak savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojo, gatvių ir aikščių priežiūros išlaidos bus panašios – apie 2–3 mln. litų, nes „Grindos“ darbininkai budi visą parą ir stebi situaciją mieste.

Ruošėsi šaltai žiemai

Įprastą žiemą „Grinda“ sunaudoja maždaug 15–17 t druskos. Šiemet bendrovė atnaujino savo mašinų parką, į jo garažus atkeliavo 14 visiškai naujų automobilių, kurie turėjo valyti pagrindines gatves ir įvažiavimus į miestą. Tačiau šiais metais naujosios technikos pajėgumo įmonė išnaudoti dar negalėjo, nors į gatves mašinos ir buvo pajudėjusios. Esant itin prastoms oro sąlygoms į gatves įmonė iš viso gali paleisti maždaug 45 specialius automobilius.


Šiame straipsnyje: grindavilūnasžiema

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių