„Silence“ pirmojo gimtadienio šventei - keturios dienos

 

„Havana Social Club“ startavo keturias dienas truksiantis linksmybių maratonas, kuriuo bus paminėtas pirmas muzikinio judėjimo „Silence“ gimtadienis.

Visi „Silence“ vardą atstovaujantys atlikėjai, Jazzu, Monika Liu, Leon Somov, Mario Basanov, Few Nolder, Adomas ir Vidis, surengs šventinius pasirodymus ne tik Vilniaus, bet ir Kauno, Marijampolės bei Klaipėdos klubuose.

„Silence“ metai praėjo greitai, bet turiningai. 2009-ųjų kovo 11-osios išvakarėse Vilniaus klubą „Gravity“ iki ausų užkimšęs singlo „Who’s Shot The Silence?!“ pristatymo vakaras buvo pirmas oficialus šūvis į tylą. „Silence Music“ prisistatė kaip naujas ženklas, kaip kūrybinis darinys, besiorientuosiantis į pažangią elektroninę muziką bei jos skatinimą Lietuvoje.

Tą patį pavasarį Vidis ir Mario Basanov įrašė naują dainą su britų disco vokaliste Kathy Diamond. „In My System (Make You Move)“ paliko rūgščią žymę lyriškai pradėtame „Silence Music“ kelyje. Įsigyvenęs į klausytojų ausis singlas ir jo remiksai skaitmeniniu būdu išleisti po kelių mėnesių. „In My System“, kaip ir „Who’s Shot The Silence?!“, iliustravo konceptualus ir daug ką nustebinęs vaizdo klipas.

Joninės Vilniuje sutiktos dar vienu anšlaginiu renginiu – Leon Somov ir Jazzu albumo „Updated“ pristatymu „Vasaros terasoje“. Keletą metų brendęs duetas išgyventus savo kūrinius pristatė dar daugelyje koncertų Lietuvoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, kuriuose nebuvo nė vieno pašalinio asmens. Albumą papildė ir du vaizdo klipai – koncertinis „Journey“ bei dramatiškas „Free“.

Kelios karštos vasaros naktys „Silence“ ženklu pažymėtos atokiausiame klubinio Lietuvos žemėlapio kampe – Nidoje. Ten įsitaisė gilūs kaip jūra ir stilistiškai platūs Vidžio setai, elektroninė Jazzu romantika ir techno kūrėjo Few Nolder, tapusio New Found Land, dub disco viražai.

Ruduo davė pagrindinį metų derlių. Spalį debiutinį solo albumą pristatė dueto rėmus perkopęs Leon Somov. Nemergaitiška baterijomis varoma elektronika studijiniame darbe, pavadintame „No Batteries No Toys“, išsiskyrė ir Lietuvai netikėtais Xuman, Boukie bei Adomo vokalais. Solinį Leono albumą lydėjo ir vaizdo klipas kūriniui „Askan Wi“.

Pačioje lapkričio pradžioje Leon Somov ir Jazzu, o tuo pačiu ir „Silence“, išgyveno kol kas svarbiausią įvykį muzikinėje karjeroje – jiems teko apsilankyti Berlyne vykusiuose 2009-ųjų MTV Europos muzikos apdovanojimuose, iš kur parsivežė MTV Best Baltic Act apdovanojimą.

Vis artimiau besiburianti „Silence“ šeima gruodžio 4-ąją pakvietė į didžiausią lietuviškos elektronikos renginį 2009-aisiais – „Silence Family“. „Ūkio banko Teatro arenos“ scenoje pasirodė visi „Silence“ muzikantai bei du šeimos naujokai – vokalistai Adomas ir Monika Liu. Be vienas kito kūrybos interpretacijų atlikėjai trenkė ir bendrą kūrinį „Revolution“.

Prieš pat naujuosius metus Mario Basanov, Vidis ir Jazzu išpildė savo svajonę ir išleido skaitmeninį absoliutaus 2008-ųjų hito „I’ll Be Gone“ singlą su stipriais remiksais. 2010-uosius šeima visi drauge pasitiko ten, kur viešai susitiko pirmą kartą – klube „Gravity“, tąnakt pasikeitusiame neatpažįstamai ir tapusiame „Silence“ cirko arena.

Na o ką tik prasidėję 2010-ieji jau spėjo atnešti ir naujų pasiekimų. Šiuo metu ryškiausiai šviečianti „Silence“ žvaigždė Justė „Jazzu“ Arlauskaitė jau sulaukė praėjusius sėkmės metus reziumuojančio įvertinimo - žurnalo „Cosmopolitan“ organizuojamuose „Jauna žavi veikli 2009“ apdovanojimuose vokalistė ir dainų autorė pelnė „Metų scenos atradimo“ titulą.

Turinti rimtą progą ir per metus papilnėjusi „Silence“ šeima pirmą gimtadienį švęnčia plačiai - po kovo 10-os linksmybių Vilniaus „Havana Social Club“ kovo 11-ą visi „Silence“ atlikėjai lankys Kauno „Sieną“, kovo 12-ą Marijampolės „Lūną“, na o gimtadienio turą užbaigs kovo 13-ą Klaipėdos „Dr. Who“.

 


Šiame straipsnyje: SilenceSilence FamilyJazzu

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių