Šildymo kainos Vilniuje kelia aistras

Sostinė jau pasirengus šildymo sezonui, tačiau Vilniaus miesto galva vis dar abejoja šilumos apskaitos skaidrumu. Aktyviai protestavęs prieš šilumos kainų didinimą, tačiau kol kas nieko nepasiekęs Vilniaus meras Juozas Imbrasas suabejojo ir centralizuotai tiekiamos šilumos apskaita. Portalui vilnausdiena.lt „City Service“ atstovai teigė, kad mero abejonės yra artėjančių rinkimų pasekmė.

Šiandien J.Imbrasas pareiškė siūlantis prieš prasidedant šildymo sezonui peržiūrėti centralizuotai tiekiamos šilumos apskaitą, nes ji, anot mero, yra netiksli, neteisinga ir galimai neskaidri.

J. Imbrasas jau kreipėsi į visų Vilniaus švietimo įstaigų vadovus su raginimu užfiksuoti šilumos ir karšto vandens apskaitos prietaisų parodymus. Kurį laiką bus stebimas realus šilumos sunaudojimas, o vėliau, palyginus su pagal normatyvus apskaitomos šilumos apimtimis, bus galima tiksliai nustatyti, ar Vilniaus miesto savivaldybė nepermoka „Rubicon Group“ įmonei „City Service“.

„City Service“ atstovai, išskirtiniame komentare portalui vilniausdiena.lt tvirtino, kad paslauga Vilniaus švietimo įstaigoms yra 2,7 karto pigesnė, nei turėtų kainuoti, o mero išsakyti nuogąstavimai tėra artėjančių rinkimų pasekmė.

J. Imbrasas: ankstesnės valdžios palikimą reikia peržiūrėti

Mero pastebėjimu, dabar šilumos tiekėjui mokama ne pagal apskaitos prietaisų parodymus ugdymo ir gydymo įstaigose, bet pagal nustatytus normatyvus. „Nesvarbu kokia žiema – šilta ar šalta – darželiai, mokyklos ir ligoninės už šildymą turi mokėti vienodai, pagal maksimalius normatyvus. Kai kur tie skaičiai net keturis kartus didesni už kainų komisijos patvirtintus normatyvus“,- piktinosi meras J. Imbrasas. Jo nuomone, tokia tvarka pažeidžia Šilumos ūkio įstatymą.

Sostinės vadovo teigimu, Šilumos ūkio įstatymo 12 straipsnis nurodo, kad už sunaudotą šilumą šilumos vartotojai turi atsiskaityti pagal atsiskaitomųjų šilumos apskaitos prietaisų rodmenis. Tačiau Vilniaus miesto ugdymo įstaigos „Rubicon Group“ įmonei „City Service“ už šilumą ir karštą vandenį moka ne pagal skaitliukų parodymus, bet pagal nustatytus normatyvus.

„Net jei žiema šiltesnė, kaip buvo pernai, ir net jei centrinio šildymo per metus reikia mažiau dienų, monopolininkui vis tiek privalome mokėti daugiau. Susidaro įspūdis, kad ne tik šilumos kaina, bet ir šilumos apskaita Vilniuje gali būti neteisinga ir nenaudinga vartotojams. Akivaizdu, kad tokį ankstesnės valdžios palikimą reikia peržiūrėti“,- piktinosi J.Imbrasas.

„City Service“: meras ruošiasi rinkimams

„Rinkimams besiruošiančiam merui norime priminti, kad paslaugas Vilniaus mokykloms pradėjome teikti dar 1998 metais. Tuomet miesto meru buvo dabartinio mero bendrapartietis Rolandas Paksas, o pats Juozas Imbrasas tiek tuo metu, tiek 2002 metais atnaujinant sutartį, užėmė vicemero pareigas“, - priminė šilumos tiekėjai.

„City Service“ atstovai, komentuodami miesto vadovo kaltinimus pažymėjo, kad „City Service“ prižiūri šilumos ūkį 2,7 karto pigiau, nei leistų galiojančios kainos. „Paprasta suskaičiuoti kainų skirtumą. Lygiai taip pat vykdydami susitarimų reikalavimus, už šią kainą ne tik prižiūrime šilumos ūkį, o taip pat lokalizuojame šalto vandens ir kanalizacijos avarijas. Ugdymo įstaigoms visiškai nebereikia rūpintis šilumos ūkiu, nes „City Service“ pakeičia sugedusius siurblius, plyšusius šilumokaičius ir kitus įrengimus, neprašydama atlyginti nei už naujos įrangos pirkimą, nei už darbuotojų darbo sąnaudas keičiant šią įrangą“, - pasakojo bendrovės  atstovas ryšiams su visuomene Vilius Mackonis.

Jis taip pat priminė, kad laikydamasi sutarties „City Service“ praeitais metais Vilniaus savivaldybei grąžino beveik 22 tūkst. litų nepanaudotų lėšų.

Iki dabartinės sutarties pasirašymo Vilniaus švietimo įstaigos nebuvo skatinamos taupyti šiluminės energijos. Pastatai būdavo peršildomi, nes mokyklos neturėjo šilumos specialistų ir nemokėdavo susireguliuoti šildymo sistemų. Dažnai mokyklose šildymo įrenginiai veikdavo galingiau, negu reikėdavo, o jei tapdavo per šilta – būdavo atidaromi langai. Kituose objektuose, dėl specialistų trūkumo šildymo įrenginiai būdavo nureguliuojami taip, kad vaikai šaldavo.

Šiuo metu užtikrinama, kad visuose objektuose temperatūra atitiktų nustatytas higienos normas - 18 laipsnių šilumos, bet ne 13 arba 25 laipsnius. „City Service“, prižiūrėdama šilumos ūkį, pedagogams leidžia užsiimti tiesiogine veikla – mokyti vaikus. Anksčiau pedagogams tekdavo pasirūpinti ir šildymu. Tačiau sunkiai suvokiama, kaip pedagogai galėtų tuo pačiu būti ir energetikos specialistais, - teigė šilumos tiekėjai.


Šiame straipsnyje: šildymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių