„Siemens“ areną drebins dinozaurų peštynės

Po 65 mln. metų dinozaurai atgis ir penktadienį riaumodami įžengs į „Siemens“ areną. Vaikai ir net juos į šou „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ atlydėję vyresnieji turės į ką paganyti akis – laukia įspūdinga kelionė po laikus, kai dar nebuvo žmogaus, o pati žemė tebuvo vientisas luitas be atskirų žemynų. Po ją klajojo didžiuliai, nepaslankūs gyviai – dinozaurai.

„Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ — tai kūrybiškas šviečiamasis projektas, supažindinantis su dinozaurų era – nuo jų atsiradimo iki išnykimo.

Dinozaurų evoliucija pasakojama vaizdais – šviesų šou ir vaizdo projekcijomis. Tačiau pagrindinį vaidmenį atlieka realaus dydžio dinozaurai: sunkiai ir lėtai rioglinėjantys po palmėmis ir žolėmis netikėtai sužaliavusią sceną, šnopuojantys, paparčius rupšnojantys ir netgi vienas ant kito dantimis griežiantys. 

Žiūrovai išvys mėsėdį Alozaurą, gigantišką ilgakaklį Brachiozaurą, savo ūgiu prilygstantį penkiaaukščiam namui, plėšrujį aštriadantį Tiranozaurą Reksą, spygliuotąjį Stegozaurą, milžinišką skraidantiį Ornitokyrą ir daugelį kitų – iš viso šou lankytojai susipažins su penkiolika skirtingų dinozaurų.

Renginį galima apibūdinti kaip dviejų valandų kelionę laiku, kurios metu žiūrovai supažindinami su triaso, juros ir kreidos periodais, tais laikotarpiais karaliavusiomis įspūdingomis būtybėmis.

Šou metu vaizduojama dinozaurų evoliucija bei gamtos reiškiniai, lėmę milžiniškų driežų išnykimą. Pasaulio istorija pradedama rodyti nuo dinozaurų atsiradimo, plėšrūnų prisitaikymo vaikščioti ant dviejų kojų, konkurencijos kovų, pastangų išgyventi tarp stipresnių ir galingesnių.

Tai ne filmas, ne paroda, ne muziejus — tai dviejų valandų trukmės blizgančių akių, raibuliuojančios odos gigantų pasirodymas, pasaulio istorijos pėdsakus ir dinozaurų evoliuciją vaizduojantis su kinematografišku tikrumu.

BBC produktas

Idėja apie „Pasivaikščiojimą su dinozaurais“ kilo 1996 metais. Tuo metu Timas Hainesas, dirbdamas moksliniu TV prodiuseriu BBC, žinojo, kad norima kurti didelį serialą apie paleontologiją. Buvo siekiama pritraukti plačiausią įmanomą auditoriją, o siužetą paversti gyvu reginiu.

Pirmos idėjos buvo sukoncentruotos į mezozojinės eros vabzdžius, augalus, gamtovaizdžius. Šešis mėnesius buvo atlikinėjami tyrimai apie šį laikotarpį, kad būtų kuo tiksliau atkurti šios eros momentai. Po įvairių bandymų, žingsnis po žingsnio gimė gigantiški padarai — prisikėlė visa era. Pirmą kartą šešios pusvalandžio trukmės laidos buvo parodytos 1999 metų spalį per BBC1 televizijos kanalą.

Įspūdingas būtybes ištisus mėnesius kūrė penkiasdešimt profesionalų (inžinierių, animatorių, IT specialistų, dizainerių, menininkų, mokslininkų ir kt.) Melburno dokų rajono dirbtuvėse, kuriose tilptų lėktuvas Boeing 747.

Renginys „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ yra gavęs THEA organizacijos, „Billboard“ (2008 m.) ir „Pollstar“ (2009 m.) apdovanojimus, įvertinančius aukščiausią meistriškumo lygį, kuriant šį keliaujantį švietimo, istorijos ir pramogų šou.

Seansų laikas

Šou „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ vyks Vilniuje, „Siemens“ arenoje. Numatomi keturi renginio seansai:
lapkričio 27 d. 13 val. (seansas bus skirtas moksleiviams),
lapkričio 28 d. 15:00 val.,
lapkričio 29 d. 12:00 val.,
lapkričio 29 d. 16:00 val.

Bilietų kaina svyruoja nuo 79 iki 249 litų.


Šiame straipsnyje: dinozaurai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių