Šiaulių g. nugriuvusi namo dalis bus atstatyta iki gruodžio (papildyta 16.36 val.)

Prieš trejus metus nugriuvusią Šiaulių namo dalį pagaliau pradedama atstatinėti. Ilgai tęsęsi ginčai, kas apmokės gyventojams žalą ir padengs atstatymo kaštus, regis, baigėsi.

Atstatys per 9 mėnesius

Vilniuje apgriuvusio Šiaulių g. 8-ojo namo gyventojai 2010-ųjų Kalėdas jau gali planuoti sutikti naujuose namuose – skelbia statybų iniciatoriai. Mat, pasirašius rangos darbų sutartį, netrukus prasidės 3 mln. litų (suma pateikiama kartu su gyventojams išmokėtomis kompensacijomis – red. past.) kainuojantys statybų darbai.

Darbus kone lygiomis dalimis sutiko kompensuoti trys bendrovės: „Mikalojaus žiedo“ apartamentus greta stačiusios ir esą namo griūtį sukėlusios bendrovės „Constructus“ pagrindiniai akcininkai „Panevėžio keliai“, apartamentų plėtotoja „Sektor“ ir draudimo bendrovė „If“.

Nugriuvusios dalies atstatymui konkurso būdu buvo parinktas generalinis rangovas - bendrovė „Eikos statyba“. Ji realius statybos darbus turėtų pradėti balandį. Sutartyje numatyta darbų trukmė - 9 mėnesiai.

„Iki šiol buvo laikinai paremontuota nukentėjusioji namo dalis, apšiltinta, sutvarkyta, kad pastate likusieji gyventojai galėtų normaliai jaustis. Tačiau dabar ketinama atstatyti nugriuvusią dalį, įrengti sanitarinius mazgus, kai kur įrengti visišką apdailą, jei dėl šių paslaugų sutarta su gyventojais. Taip pat nukentėjusioje dalyje bus keičiami vamzdynai. Namas bus geresnis nei buvo”, - žadėjo bendrovės „Panevėžio keliai” plėtros direktorius Eugenijus Rečiūnas.

Sugrįš pastogės netekusi šeima

Didžioji griūtis Šiaulių gatvėje įvyko 2007-ųjų sausio pabaigoje. Tąkart be pastogės liko penkių asmenų šeima, komercinių patalpų neteko „Ajurvedos centro“ savininkai. Kitų 8 gyventojų butai taip pat gerokai apgadinti. Iš avarinės būklės namo visos 8 šeimos buvo nedelsiant evakuotos, joms išmokėtos 10 tūkst. litų dydžio kompensacijos, pasiūlyta prisiglausti socialiniuose būstuose. Lauros Balčiūnaitės-Taraškienės šeima iki šiol gyvena socialiniame būste, Pilaitėje.

Moteris prieš trejus metus tikėjosi, kad prarasto buto klausimas spręsis greičiau, tačiau po kurio laiko suprato ilgam įstrigusi socialiniame būste. Per laiką, kuomet buvo sprendžiamas kompensacijos ir namo dalies atstatymo klausimas, L.Balčiūnaitės-Taraškienės šeimoje įvyko ne vienas lūžis. Moteris susilaukė antrojo kūdikio, tačiau anapilin išlydėjo močiutę, kuri glaudėsi greta įrengtame municipaliniame būste.

Sprendimo variantų šiai šeimai buvo siūlyta pačių įvairiausių, savivaldybė ketino net į šipulius subyrėjusį butą išpirkti, tačiau galiausiai derybos iš tos pačios savivaldybės pusės buvo nutrauktos. Tad dabar rangovų suteikta viltis šeimai sugrįžti į atstatytą būstą – tarsi tyro oro gurkšnis.

„Labai džiaugiuosi, kad mums bus atstatytas ir įrengtas butas, kurį liks apsistatyti. Apstatymui lėšų skyrė draudimas. Aišku, po šios nelaimės iš gautų kompensacijų nepraturtėjau, tačiau galiu tvirtinti, kad patirti finansiniai nuostoliai bus padengti“, - sakė L.Balčiūnaitė-Taraškienė.

Ginčijosi trejus metus

Nors tikėtasi griūties padarinius išspręsti per metus, pusantrų, ginčas ir kaltų paieškos užtruko. Mat tik praėjusių metų pabaigoje visų suinteresuotų šalių pastangomis buvo pasiektas susitarimas  atstatyti 2007 m. sausio 25 d. įgriuvusį Šiaulių g. 8 namą Vilniaus senamiestyje ir atlyginti gyventojams patirtą žalą. Taikos sutarčių pagrindu 2009 m. gyventojams buvo pradėtos mokėti piniginės kompensacijos.

Dar iki taikos sutarčių pasirašymo buvo parengtas sugriuvusios namo dalies atstatymo techninis projektas, padėti pamatai, užfiksuoti kiekvieno buto defektai, įvertinti ir su gyventojais suderinti jų šalinimo, remonto kaštai, sudarytos reikalingų darbų sąmatos.

Greta statybų - baudžiamoji byla

Nepaisant pradedamų atstatymo darbų, kaltųjų paieška teismuose vyksta. Dėl pastato griūties bendrovei „Constructus” ir dar penkiems asmenims buvo iškelta baudžiamoji. Šiuo metu byla iš Vilniaus miesto trečiojo apylinkės teismo grąžinta valstybės kaltintojui ikiteisminiam tyrimui papildyti.

Kaltinimus dėl beveik prieš trejus metus nutikusios nelaimės prokurorai buvo pareiškę bendrovei „Constructus“, jos statybų vadovui Dariui Žeimiui, statybos aikštelės vadovui Romanui Lyskoitui, Marekui Dulkai ir Statybos techniniam prižiūrėtojui Algiui Vitkauskui.


Šiame straipsnyje: Šiaulių g. namasconstructus

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių