Šią savaitę Vilniuje - Sąžiningos prekybos dienos

"Aplinkosaugos informacijos centras" šią savaitę kviečia Lietuvos gyventojus, ypač jaunimą, paminėti "Sąžiningos prekybos" (angl. Fairtrade) judėjimo dienas.

Jų metu bus galima daugiau sužinoti apie tarptautinį bendradarbiavimą ir paramą neturtingiausioms šalims, taip pat dalyvauti dokumentinio filmo "Juodasis auksas" peržiūroje.

Nuo 2002 m. visas pasaulis kiekvieną antrąjį gegužės šeštadienį mini Pasaulinę Sąžiningos prekybos dieną (šiais metais ji minima gegužės 8 dieną). "Sąžininga prekyba" (angl. Fairtrade) - tai visuomeninis judėjimas, prekybos partnerystė, siekiant sudaryti geresnes prekybos sąlygas sunkioje padėtyje esantiems trečiojo pasaulio šalių ūkininkams, darbininkams ir taip prisidėti prie darnaus vystymosi.

 Lietuvoje šis tarptautinis judėjimas dar nėra toks populiarus kaip Didžiojoje Britanijoje arba Nyderlanduose, tačiau apie jį pradedama kalbėti ir pas mus. Parduotuvių lentynose jau galima surasti apie 70 "Sąžiningos prekybos" ženklu pažymėtų produktų.

"Lietuviams vystomojo bendradarbiavimo idėja dar labai nauja, o sunkmečiu apie paramą besivystančioms šalims kalbama dar mažiau. Abejojama, ar verta remti skurstančių šalių gyventojus, kai patys išgyvename nelengvus laikus. Tačiau būdų, kaip kiekvienas galime prisidėti prie šių problemų sprendimo, yra be galo daug - nuo savanorystės ar atsakingo keliavimo egzotiškose šalyse iki vartojimo namuose, kada renkamės ekologiškus ar "Fairtrade" ženklu pažymėtus produktus, dalyvavimo švietimo ar tarptautiniuose projektuose bei vieno kito trumpąja žinute paaukoto lito bėdos ištiktiems neturtingų šalių gyventojams," - sako projekto koordinatorė Ina Ingelevič.

Anot jos, šiais metais "Sąžiningos prekybos" dienų renginiai Lietuvoje labiau orientuoti į jaunimą. Visą mėnesį Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje rengtos paskaitos apie paramos neturtingoms šalims svarbą, Lietuvos indėlį siekiant vykdyti vystomojo bendradarbiavimo politiką. O šią savaitę studentai kviečiami sudalyvauti viešoje diskusijoje ir sužinoti daugiau apie tai, kaip gali prisidėti prie šio judėjimo. Diskusija vyks šį trečiadienį (gegužės 5 d.) 13 val. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete (M. K. Čiurlionio g. 21/27). Čia taip pat atidaryta fotoparoda "Vystomasis bendradarbiavimas mūsų akimis", vaizduojanti Afrikos, Azijos ir P. Amerikos gyventojų kasdienybę, kurią užfiksavo šiuose kraštuose savanoriavę lietuviai. Paroda veiks iki gegužės 21 dienos, vėliau keliaus po kitas Lietuvos aukštąsias mokyklas.

Penktadienį (gegužės 7 d.) 17.30 val. kino teatre "Pasaka" (Šv. Ignoto g. 4/3) vyks nemokama dokumentinio filmo "Juodasis auksas" peržiūra. Tai įspūdinga, tarptautinės šlovės sulaukusi istorija apie kavos pramonę ir skurdžiai gyvenančius kavos augintojus Etiopijoje. Filmas privers susimąstyti, iš kur atkeliauja ir kiek verta mūsų rytinė kava.

Visi "Sąžiningos prekybos" renginiai nemokami. "Sąžiningos prekybos" dienos Lietuvoje minimos antrą kartą. Jas įgyvendinant projektą "Vystomasis bendradarbiavimas Lietuvos aukštosiose mokyklose" organizuoja "Aplinkosaugos informacijos centras", o remia ES programa "Veiklus jaunimas".

Informacijos apie "Sąžiningos prekybos" (angl. Fairtrade) judėjimą galite rasti internete adresu www.fairtrade.net ir "Aplinkosaugos informacijos centro" svetainėje www.apicentras.lt.


Šiame straipsnyje: sąžiningos prekybos dienos

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių