Šeštadienio „Vilnius Jazz“ scenoje – improvizacijos iš trijų žemynų

Spalio 15 dieną sostinės Rusų dramos teatre 24-asis šiuolaikinio džiazo festivalis "Vilnius Jazz" pristatys margiausią šiemet projektų virtinę.

Dieninime koncerte (pradžia -16 val.) improvizuos lietuviai ir australai, o vakariniame (pradžia – 20 val.) savitas džiazo vizijas išskleis rinktiniai muzikantai iš Pietų Korėjos ir Šveicarijos.

Šeštadienio maratoną pradės Lietuvos džiazo pianistų ir kompozitorių Arūno Šlausto ir Tomo Kutavičiaus projektas, parengtas su penkiais ilgamečiais dueto bendražygiais.

Daug praeityje bendradarbiavę A.Šlaustas ir T.Kutavičius praėjusiais metais pabandė koncertuoti ir kaip fortepijoninis džiazo duetas.

Naujasis jų darbas primins dueto repertuarą, tačiau dauguma projekto kompozicijų sukurtos specialiai „Vilnius Jazz" festivaliui. Šiuo projektu pianistai tęs įdomių džiazo ir akademinės muzikos jungčių paieškas.

Lietuvių rinktinę scenoje pakeis Melburne reziduojanti Australijos muzikantų grupė „Logic„, atvykstanti į Vilnių iškart po gastrolių Honkonge, Kinijoje ir Indonezijoje. Šis kvartetas nuo 1999-ųjų gludina savitą „fusion“ stilių, semdamasis įkvėpimo tradiciniame džiaze, dramenbeise, folklore, Lotynų Amerikos, klasikinėje ir popmuzikoje.

Pasak kritikų, muzikantams pavyksta puikiai suderinti savo kompozicijose sudėtingumą ir paprastumą, kolektyvinį polėkį ir įspūdingas solo improvizacijas.

2002-aisiais išleistas debiutinis grupės albumas „Logic“ sulaukė atgarsio ne tik Australijoje, bet ir užsienyje. Po to pasirodė dar trys kvarteto albumai. Šie ambicingi muzikantai apkeliavo su koncertais ne tik Australiją, bet ir pietryčių Aziją, bendradarbiavo su daugybe įvairaus žanro muzikos įžymybių.

Vakare „Vilnius Jazz" pratęs pažintį su egzotiškais tolimų kraštų eksperimentais. Į sceną pakils perkusininkas Park Je Chunas ir pianistė Miyeon iš Pietų Korėjos. Šis duetas įkūnija savo kūryba naują korėjiečių muzikos viziją.

Jo kompozicijose susilieja laisvosios improvizacijos, džiazo, šiuolaikinės akademinės ir Korėjos tradicinės muzikos elementai. Šis ansamblis - tokios kūrybinės sintezės pradininkas savo šalyje.

Miyeon ir Park Je Chun studijavo ne tik klasikinę ir šiuolaikinę muziką, bet ir gilinosi į Korėjos tradicinės „pansori“, „samulnori“ bei šamanų muzikos subtilybes. Park Je Chunas muzikuoja  korėjietiška, kinietiška, Vakarų bei savos gamybos perkusija.

Dueto biografija prasidėjo 1999-aisiais. Jo pirmąjį albumą „Queen & King„ (2005) „Jazz People“ žurnalas įtraukė į XXI a. Korėjos džiazo muzikos geriausiųjų dešimtuką. Antrasis kompaktinis diskas „Dreams From The Ancestor„ (2008) buvo pripažintas Korėjoje geriausiu metų „crossover“ stiliaus albumu bei geriausiu instrumentiniu albumu.

Abu muzikantai yra išleidę ir solinių albumų. Jie dalyvavo projektuose ir įrašinėjo muziką su daugybe avangardinio džiazo korifėjų, tarp jų – Marku Dresseriu, Lauren Newton, Sainkho Namchylak, Umezu Kazutoki.

Remiami Korėjos kultūros institucijų Miyeon ir Park Je Chun išmaišė daugelį Europos šalių, koncertavo Japonijoje, Kinijoje, Malaizijoje, Mongolijoje, Egipte, Afrikos  valstybėse.

Šeštadienio pasirodymus užbaigs viena įdomiausių Šveicarijos džiazo grupių „Colin Vallon Trio". Ji groja gana neįprastą klasikiniam trio muziką -  poetišką, meditatyvų, gerai subalansuotą džiazą be efektingų solo proveržių, bet gaivų ir spontanišką.

Anot lyderio, šį trio labiau įkvepia dainos ir vokalistai negu pianistai. Grupės nariai kuria ir aranžuoja muziką kolektyviai. Jų kompozicijos byloja apie savitą šių muzikantų mąstymą, platų stilistinį spektrą, puikią techniką, laiko ir formos pojūtį.

Šiuo metu trio yra tiesiog graibstomas prodiuserių. Šiemet jis debiutavo garsioje įrašų kompanijoje „ECM Records„ albumu „Rruga“  ir jau spėjo jį pristatyti ne tik Šveicarijoje, Prancūzijoje, bet ir JAV, Vokietijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Airijoje.

Grupės lyderis pianistas C.Vallonas yra daugybės džiazo apdovanojimų laureatas, išskirtinis Šveicarijos fondo  „Pro Helvetia" globotinis.

Galbūt tai padėjo šiam muzikantui pristatyti savo kūrybą daugybėje festivalių Vokietijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Italijoje. Jis taip pat gastroliavo Tunise ir Pietų Afrikoje.


Šiame straipsnyje: Vilnius Jazzrenginiai Vilniuje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių