Seksualinių mažumų eitynės Vilniuje: dalyvaus ir Švedijos ministrė

Lietuvoje viešinti Švedijos Europos Sąjungos (ES) reikalų ministrė Birgitta Ohlsson  tvirtina dalyvausianti Vilniuje gegužę vyksiančiose seksualinių mažumų eitynėse.

"Aš būsiu tarp dalyvių, kurie sakys kalbas. Aš raginu jose dalyvauti daugiau žmonių. Aš pasistengsiu suburti savo kolegas Europos reikalų ministrus, kad jie prie manęs prisidėtų. Aš žinau, kad žmonės yra susidomėję. Svarbu pritraukti daugiau politikų", - ketvirtadienį žurnalistams sakė B.Ohlsson.

Kalbėdama apie demokratiją ir atviros visuomenės vertybes jis teigė, kad šiose eitynėse dalyvauti yra svarbu kaip ir Kovo 11-osios minėjime, kur ji taip pat bus. B.Ohlsson teigimu, jai, kaip liberaliai politikei, svarbu pabrėžti, kad homoseksualų teisės yra nėra kokios nors ypatingos - tiesiog žmogaus teisės.

Feministėmis pažiūromis garsėjanti Švedijos ministrė taip pat teigė, kad pirmadienį įsigaliojęs Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymas, jos nuomone, vis tiek pažeidžia išraiškos laisvę ir laisvę gauti informaciją.

"Aš žinau, kad žodis "homoseksualus" iš įstatymo buvo išimtas, bet tuo pat metu nėra leidžiama informuoti apie tos pačios lyties santuokas, apie netradicines šeimos vertybes. Paaugliams ir atvirai visuomenei nėra labai gerai taikyti įstatymų, kažkaip susijusių su cenzūra. Tai niekada nėra geras kelias veikti, reikia būti atviriems", - kalbėjo B.Ohlsson.

Anot Švedijos politikės, Danija ketino imtis teisinių procedūrų prieš Lietuvą, kai įstatyme buvo aiškios užuominos į seksualines mažumas, tačiau jį pataisius situacija pasikeitė.

"Dabar viskas kiek kitaip, bet tai nereiškia, kad mes esame patenkinti šiuo įstatymu, jums reikia jį koreguoti daugelyje sričių. (...) Nors apie homoseksualumą neužsimenama, galima skaityti tarp eilučių. Dėl šio įstatymo skundžiasi ne tik liberalūs ar žaliųjų politikai ar socialdemokratai. Europos Parlamente šį įstatymą pasmerkė plati visų politinių krypčių dauguma. Čia - ne liberalumo klausimas. Aš turiu draugų konservatorių, draugų iš katalikiškų šalių, kurie tikrai prieštarauja tokiam įstatymui", - dėstė B.Ohlsson.

Anot jos, dėl minėto įstatymo gali nukentėti Lietuvos įvaizdis užsienyje.

"Lietuva yra tokia graži šalis. Aš nerimauju, kad diskusijos dėl šio įstatymo teigiamam šalies įvaizdžiui nepasitarnaus, nes mes visi žinome, kad tai yra šalis, kuri kovojo už laisvę, nepriklausomybę ir demokratiją. Labai svarbu užtikrinti tas vertybes visiems šalies gyventojams", - aiškino Švedijos ministrė.

Vilniuje gegužės 8 dieną pirmą kartą ketina surengti seksualinių mažumų eitynės. Miesto savivaldybė šias eitynes siūlo rengti šalia Karaliaus Mindaugo tilto, nors Lietuvos gėjų lyga kartu su Tolerantiško jaunimo asociacija prašė leidimo žygiuoti sostinės senamiesčiu.

Pirmadienį Lietuvoje įsigaliojo prieštaringų vertinimų sulaukęs Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymas, numatantis ribojimus tam tikrai informacijai skleisti. Šis įstatymas buvo pakeistas praėjusių metų pabaigoje, kai po didelės tarptautinės kritikos jame nebeliko nuostatų, jog turi būti ribojama informacija, kuri "propaguoja homoseksualius, biseksualius bei poligaminius santykius".


Šiame straipsnyje: gėjų eitynėsGėjai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių