Sekmadienio naktį miestą nusiaubė audra (papildyta)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį praūžusi audra išvartė medžius, stulpus, sutrikdė elektros tiekimą, interneto ir telefono ryšius. Sušauktas ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Sekmadienio rytą kauniečius pasitiko kraupus vaizdas: visos miesto gatvės privartytos medžių, eismą trikdo šakos, stogų nuoplaišos, reklaminių iškabų dalys. Išlaužyti medžiai apgadino gyventojų turtą.

Kauno miesto savivaldybėje 9 val. ryte sušauktas neeilinis ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jos nariai svarsto, kaip kuo greičiau likviduoti audros padarinius.

Apie 3 val. nakties, Žaliakalnyje siaučiant audrai, buvo sutrikęs elektros energijos tiekimas, apie pusvalandį neveikė telefono ir interneto ryšys.

Pusantros valandos posėdžiavusios Ekstremalių situacijų komisijos nariai skaičiuoja, kad likviduoti nuostolius prireiks kelių dienų.

"Neturime informacijos apie per audrą sužeistus žmones", - sakė Kauno mero patarėjas Dainoras Lukas.

Jo teigimu, šiuo metu be elektros energijos likę apie 8 tūkst. bendrovės VST abonentų, gyvenančių Panemunėje, Šančiuose ir Petrašiūnuose.

Dėl nutrauktų kontaktinių tinklų troleibusai negali važiuoti į Petrašiūnus ir Panemunę. Juos pakeis autobusai.

"Jeigu gyventojai negali išvažiuoti iš kiemų, jiems leidžiama savarankiškai nupjauti medžius. Žinoma, tai daryti reikia saugiai", - sakė D.Lukas.

Patariama nevažiuoti Juozapavičiaus prospektu, nes ten dėl užsikimšusios kanalizacijos susidarė nepravažiuojamos balos. Didžiausios vandens santalkos pastebėtos ties buvusiomis kareivinėmis ir prie geležinkelio tilto.

Papildyta: Miesto Civilinės saugos tarnybos (CST) vyriausiasis specialistas Vaclovas Kyguolis sako, kad per dešimtmečius darbo tokio lygio audros jam dar neteko matyti.

„Šitiek medžių išvartyta dar nebuvo. Dar tokios audros nemačiau, nors šiaip gyvenime teko spręsti siaubingas situacijas“, - sakė V.Kyguolis. Jo teigimu, šiuo metu seniūnai renka informaciją apie gyventojų patirtus nuostolius. Juos ryt planuojama apibendrinti per dar vieną neeilinį ekstremalių situacijų komisijos posėdį.

13 valandos duomenimis, elektros energijos tiekimas atnaujintas daugeliui vartotojų.

„Dar 2,5 tūkst. vartotojų neturi elektros energijos, bet dirba šešios brigados – tiek specialistų dar niekada nebuvo sukviesta“, - V.Kyguolis įsitikinęs, kad sekmadienį visiems vartotojams bus atnaujintas elektros energijos tiekimas.

Didžiausios pajėgos, anot jo, sutelktos siekiant kuo greičiau atnaujinti visuomeninio transporto judėjimą.

„Po pusvalandžio bus atidarytas troleibusų eismas iki Petrašiūnų. Vaišvydavoje eismas jau yra. Į Rokus dabar iki kareivinių važiuoja autobusas, o į Vaidoto gatvę troleibusai važiuos po 3-4 valandų. Nuo geležinkelio stoties iki Vaidoto g. pabaigos važiuoja autobusas. Kol kas nevažiuoja troleibusai iš Petrašiūnų Ateities plento link“, - apie darbų eigą pasakojo V.Kyguolis.

Specialistas skaičiuoja, kad po audros be dujų liko aštuoni gyvenamieji namai. Dujotiekio tarnyba remonto darbus planuoja pradėti tik tuomet, kai bus pašalinti teritorijose išvartyti medžiai.

„Du namai - Bruknių tako 65-asis ir Žuvinto g. 17-asis – liko be stogų, - pasakojo V.Kyguolis. – Daugybė stogų iš dalies apgadinti“.

Papildyta 13.30 val.: Iki 10 val. dėl nuvirtusių ir kelius užtvėrusių, namus užgriuvusių ir elektros laidus nutraukusių medžių į Civilinės saugos tarnybą kauniečiai paskambino tūkstantį kartų.

„Man sunku suvokti tokį skaičių. Neįsivaizduoju kiek tų medžių galėjo išvirsti? Penki tūkstančiai, daugiau?“, – svarstė Kaune želdinius prižiūrinčios bendrovės „Irgita“ vadovas Robertas Mačiulis.

Tik darbo dienomis dirbantys „Irgitos“ darbuotojai buvo keliami iš lovų. Pavyko surinkti kelias brigadas, o nuo pirmadienio ryto darbuosis dešimt. Pjūklus į rankas ėmė maksimalios ugniagesių gelbėtojų pajėgos. Tačiau jos yra pernelyg mažos, kad iškart pasimatytų darbų rezultatas, todėl nuo kelių medžius traukia patys gyventojai.

Per Panemunės kapines prašvilpusio viesulo išlaužyti ąžuolai ir beržai suknežino dešimtis antkapių. Kai kurie su šaknimis išvirtę medžiai su žemėmis iškėlė ir kapus.

„Dėl to kalti kapų prižiūrėtojai. Senus ąžuolus seniai reikėjo išpjauti“, – sakė po audros artimųjų kapų apžiūrėti atvažiavusi kaunietė.

Labiausiai nuo audros nukentėjusiose vietovėse ėmė būriuotis žmonės. Daug jų buvo prie Ąžuolyno, kurio ąžuolai sugriuvo ant Vydūno alėjos. Panemunės gyventojai vorele traukė prie Jono Basanavičiaus paminklo. Aplink jį kadrilį sušokusi audra nepasigailėjo nė vienio medžio.

Papildyta 15.25 val.: Kauno meteorologijos stoties duomenimis, škvalas sekmadienio naktį truko 17 minučių. Pirmąsias 7 min. pūtė 20 m per sekundę stiprumo vėjas, vėliau sustiprėjęs iki 26 m per sekundę.

„Stotyje užfiksavome tokius vėjo greičius, bet akivaizdu, kad mieste vėjo gūsiai buvo dar didesni“, - sakė budinti meteorologė.

Prietaisai rodo, kad škvalas kilo apie 3.13 val. ir tęsėsi iki 3.30 val.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos budinčios sinoptikės Ievos Nariūnaitės teigimu, škvalas yra sunkiai prognozuojamas dalykas.

„Tai – lokalus reiškinys, kurio numatyti tiksliai negalime. Gali būti, kad sekmadienį sulauksime dar vieno škvalo, bet naktį gūsingo vėjo neprognozuojame. Galime sulaukti lietaus su perkūnija“, - sakė ji.

Kviečiame atsakyti į "Dienos klausimą" apie audrą ir jos padarinius.


Šiame straipsnyje: audraŠkvalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių