Seimo kontrolierė: Vilniaus valdžia nepagrįstai vilkina Tibeto skvero klausimą

Seimo kontrolierė Virginija Pilipavičienė dar kartą paragino Vilniaus savivaldybę skubiau spręsti dėl Tibeto skvero. Anot jos, šio klausimo svarstymas nepagrįstai vilkinimas.

Kontrolierė ragino valdininkus imtis šios problemos dar rudenį, tačiau tuomet šie paprašė duoti daugiau laiko. Seimo kontrolierių įstaigos atstovė spaudai Jurgita Matačinskaitė BNS sakė, kad pastaruoju metu V.Pilipavičienė sulaukė dar vieno prašymo atidėti jos rekomendacijos vykdymo terminą.

"Savivaldybė apgailestauja, kad dar nepriėmė sprendimo dėl Tibeto vardo suteikimo skverui ir prašo atidėti rekomendacijos vykdymą iki vasario 15 dienos", - Vilniaus valdžios raštą pakomentavo V.Matačinskaitė.

"V.Pilipavičienė tvirtina, kad per ilgai užsitęsė klausimo svarstymas, ir jis užsitęsė nepagrįstai, todėl ragina savivaldybę jį pagreitinti", - teigė Seimo kontrolierių įstaigos atstovė.

Tibeto laisvės rėmimo grupė atstovė Rūta Norkutė sako įtarianti, kad Vilniaus valdžia kratosi šio klausimo dėl ryšių su kinais. Anot jos, savivaldybė gruodžio pabaigoje pareiškė, kad Tibeto rėmėjai turi derinti šį klausimą su valstybės institucijomis, tačiau nenurodė, kokiomis ir kokiu pagrindu.

"Išvada viena - meras V.Navickas tyčia "tempia gumą" ir įtariu, kad jis turi rimtų reikalų su kinais. Kalbama, kad Užupyje kinai supirkinėja butus, kad kažkas toje vietoje, kur skveras, irgi yra numatyta", - mano R.Norkutė.

Tibeto laisvės rėmimo grupė siūlo Tibeto skverą įkurti Užupio rajono Malūnų gatvėje, netoli planuojamo Rytų Azijos menų centro. Skvere stovėtų budistinis statinys - stupa, būtų pasodintas gėlynas.

Skvero projektas buvo pateiktas savivaldybei 2008-ųjų gruodį, tačiau po mėnesio dingo. Projektas pateiktas antrą kartą, bet savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komitetas atidėjo jo svarstymą ir rekomendavo pirmiausia kreiptis į valstybės institucijas, nenurodydamas nei į kokias, nei kokiu pagrindu.

Visuomenininkai, teigdami, kad Vilniaus valdininkai tyčia vilkina šį procesą, kreipėsi į Seimo kontrolierius.

Kontrolierė nustatė, jog sostinės savivaldybė pažeidė teisės aktus vilkindama klausimą dėl skvero.

V.Pilipavičienė tuomet pripažino, kad Tibeto laisvės rėmėjų skundas - pagrįstas, kadangi savivaldybė iki šiol nėra ne tik priėmusi sprendimo dėl jų prašymo, bet ir nepateikė pareiškėjams tinkamo atsakymo, kuriame būtų nurodytos priežastys, dėl ko užtruko sprendimo priėmimo procesas. Kontrolierė pasiūlė V.Navickui ir administracijos direktoriui Vytautui Milėnui užtikrinti, kad į prašymus dėl Tibeto vardo skverui suteikimo būtų pateiktas tinkamas atsakymas.

Seimo kontrolierė rekomendavo savivaldybei atsižvelgti ir į Užsienio reikalų ministerijos (URM) išsakytą poziciją priimant sprendimus dėl Tibeto skvero.

Anot URM, jei Vilniuje atsirastų Tibeto vardu pavadintas skveras, tai nepažeistų Kinijos, kuriai priklauso šis regionas, teritorinio vientisumo.

URM atkreipia dėmesį, kad nors Lietuva Himalajų kalnuose esantį regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis ES šalimis yra pareiškusi susirūpinimą dėl neramumų Tibete bei pasisakiusi už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos santykių sureguliavimą.


Šiame straipsnyje: TibetasTibeto skveras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių