Seimas pamiršo laisvės gynėjus

Tradiciniame bėgime “Gyvybės ir mirties keliu “šiemet nedalyvavo nė vienas Seimo narys. Taip tautos išrinktieji “pagerbė” už Lietuvos laisvę sausio 13-ąją prie televizijos bokšto ir to paties Seimo kritusius žmones.

Greičiausiai bėgimo distanciją įveikusiam Seimo nariui kasmet skiriama speciali taurė. Tačiau šiemet jos niekas neatsiėmė, mat koncertams, kelionėms ir kitiems saviems reikalams laiko nešykštintys parlamentarai patingėjo apsiauti sportinius batelius ir pagerbti laisvės gynėjus. Renginio organizatorius Romas Bernotas neslėpė nusivylimo, kai paaiškėjo, kad Seimas bėgime buvo visiškai neatstovaujamas.

Skirtingai nei parlamentarai, bėgimo dalyviai nepabūgo šaltuko ir pamiršo asmenines ambicijas. Pirmieji finišo liniją kirto vilnietis Darius Sadeckas ir kaunietis Simonas Krepšta – vyrai tarpusavyje nelenktyniavo ir distanciją užbaigė susikibę rankomis.

Jau aštuonioliktajame bėgime dalyvavo apie 2,5 tūkst. žmonių. Tai nebuvo pats gausiausias bėgimas renginio istorijoje, tačiau organizatoriai portalui teigė apsidžiaugę tokiu dalyvių skaičiumi. Pagal bėgikų gausą niekas neaplenkė Šaulių sąjungos, užregistravusios net 741 dalyvį, antroje bei trečioje vietoje liko mokyklos: sostinės Žemynos bei S.Nėries gimnazijos. Tiesa, kilo šioks toks nesusipratimas, mat nuskriausta pasijuto Karo akademija: 203 dalyvius registravusi įstaiga liko nepaminėta ir neapdovanota.

Vyriausiajam bėgimo dalyviui – vilniečiui Vladui Navickui – jau 86 metai. Vyriškis neslepia ketinantis bėgime dalyvauti ir po metų. Kaip ir vyriausioji dalyvė – šešiasdešimt devynerių Janina Vaizgelienė iš Kauno.

Jauniausias bėgikas – septynmetis Eimantas Stalionis, tarp mergaičių jauniausia buvo aštuonerių Liucija Vaicenavičiūtė.

Bėgimas "Gyvybės ir mirties keliu" sostinės gatvėmis pirmą kartą surengtas 1992 m. ir vyksta kasmet. Šia gražia tradicija pagerbiamas Loretos Asanavičiūtės, Virginijaus Druskio, Dariaus Gerbutavičiaus, Rolando Jankausko, Rimanto Juknevičiaus, Alvydo Kanapinsko, Algimanto Petro Kavoliuko, Vytauto Koncevičiaus, Vido Maciulevičiaus, Tito Masiulio, Alvydo Matulkos, Apolinaro Povilaičio, Igno Šimulionio, Vytauto Vaitkaus atminimas.

Paprastai bėgime dalyvauja apie 3000 asmenų. Iki šiol gausiausias dalyvių skaičiumi buvo 2001 m. vykęs bėgimas – į jį buvo susirinkę 3503 žmonės.

Sekmadienio vakarą Vilniaus rotušėje įvyks koncertas, skirtas  Lietuvos laisvės gynėjų  Rolando Jankausko  ir Virginijaus Druskio 40-osioms gimimo metinėms paminėti Vilniaus rotušėje

Pirmadienio pavakare Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose skelbiamos Atvirų durų valandos. Tą patį vakarą bus uždegami laužai prie Televizijos bokšto, prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų.

Antradienį  Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvies Lietuvos mokyklas dalyvauti pilietinėje akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija". 8.00 - 8.05 val. mokyklose prie kiekvieno lango mokiniai kartu su mokytojais uždega žvakes. Po atminimo akcijos pirmos pamokos metu siūloma mokytojams ir mokiniams pasidalinti mintimis apie Sausio 13-osios dienos paminėjimo reikšmę

Vėl bus uždegamas atminimo laužas Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų

Vyks Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje


Šiame straipsnyje: bėgimassausio 13

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių