„Scanorama“ skelbia iššūkį: 125 filmai per 10 dienų

Šiaurės šalių kino forumas „Scanorama“ jau šeštąjį kartą kino mėgėjus Lietuvoje ruošiasi nustebinti įspūdinga festivalio programa, kurioje net 16 skirtingų programų, daugiau nei 100 įvairaus žanro ir trukmės filmų, specialioji nakties programa ,,Aistra šiaurėje”, koprodukcijos forumas ,,Jaunoji kino karta”, unikalių asmenybių retrospektyvos ir svečiai iš visos Europos. 

Europos kino gyvybė ir skirtybės – tokia esminė šių metų „Scanoramos“ tema. ,,Prasidėjusi kaip Šiaurės šalių kino forumas, kertantis Lietuvą nuo sostinės iki pat pajūrio, ,,Scanorama“ šiandien aprėpia ne tik Šiaurės šalis, bet ir visą Europą. Renginio turinį bei misiją, be abejo, geriausiai atspindi kino forumo programa, leidžianti žiūrovui įvertinti, ką festivalio organizatoriams pavyko pasiekti šiais metais.“ – sako dr. Gražina Arlickaitė, didžiausio Baltijos šalyse Šiaurės šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė.

„Scanorama“ kasmet sau kelianti vis didesnius tikslus, šiais metais žiūrovus nustebins net keliomis naujovėmis. Viena jų - programa, rengiama kartu su Europos kino akademija (EFA). Tai - geriausi trumpametražiai filmai iš visos Europos, 2007-iais atrinkti EFA apdovanojimams ir juos pelnę.

Šia programa žengiamas pirmas žingsnis, ruošiantis „Vilniaus – Europos kultūros sostinės“ renginiams kartu su Europos kino akademija. Su šia programa konkuruos dar dvi trumpametražių filmų programos – „Šiaurė trumpai“ ir “Šiaurė dar trumpiau“. Tai bus savotiškas šiauriečių iššūkis EFA nominantams ir laureatams.

Gražina Arlickaitė teigia, kad 2008-ųjų „Scanoramoje“ ypač ryškus nacionalinis motyvas. Specialiojoje programoje „Naujasis Baltijos kinas“ bus pristatoma ateinančios naujosios lietuvių režisierių kartos mažai kur rodyti ar net visai nematyti darbai (trumpametražių filmų programa „Jauna Lietuva trumpai“). Taip bus pratęsta pažintis su artimiausių mūsų kaimynų latvių ir estų jaunu kinu („Jauna Latvija trumpai“ ir „Jauna Estija trumpai“). Šią programą papuoš sėkmingų pilnametražių filmų premjeros („Vabzdžių dresuotojas“, Lietuva, „Aš čia buvau“, Estija, „Monotonija“, Latvija).

 „Scanorama“ jau trečią kartą pakvies jaunuosius kino kūrėjus į koprodukcijos forumą „Jaunoji kino karta“. Šių metų tema - „Rytojaus kinas ir kino kūrėjai šiandien“. Forumo direktorė pastebi: ,,Tai - unikalus renginys Lietuvoje, sukuriantis taip trūkstamą neformalią diskusijų erdvę kino kūrėjams ir kino gerbėjams Lietuvoje.“ Šių metų forume viešės kino ekspertės Soon-Mi Peten ir Kerstin Olander, kurios suteiks vertingos informacijos lietuvių kino menininkams, žengiantiems pirmuosius žingsnius kine. Forumo metu vyks ir graikų režisieriaus Thanos Anastopoulos bei lietuvių filosofo dr. doc. Nerijaus Mileriaus diskusijos apie kiną ir filosofiją. Diskusijas pratęs vokiečių režisieriaus Floriano Gaago apmastymai apie kiną bei islandų režisierė Guðný Halldórsdóttir paskaita apie islandų kino fenomeną.

,,Be galo džiaugiamės, kad į festivalį atvyks ir labai ryški švedų kino žvaigždė Lena Endre, būrys  tarptautinių kino festivalių ir Europos kino institucijų atstovų: Julieta Sichel (Karlowy Vary), Jay Jeon (Pusanas), Bjarke Ytre-Arne ir Jan Erik Holst (Norvegijos kino institutas) ir kt.“ – sako dr. Gražina Arlickaitė.

Forumo direktorė pabrėžia, kad nepaisant to, jog forumas tampa ne tik Šiaurės, bet ir visos Europos kino forumu, Scanorama išlaiko stiprią ir ambicingą šiaurietiškąją dimensiją.

Anot kino forumo direktorės, programa „Scanoramos naujienos“ savita tuo, kad joje rodomi filmai visuomet pulsuoja vidine šiauriečių ambicija, gebėjimu čia ir dabar kalbėti apie viską, kas svarbu ir skauda šiandien. Apie tai, kas nebūtinai gražu. Tai - drąsa pažvelgti į save pačius be pagražinimų ir neslapukaujant.


Šiame straipsnyje: Scanorama

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių