S.Buškevičiaus svajonė - saulės kolektorius ant savivaldybės stogo (papildyta)

Neįprastomis idėjomis garsėjantis vicemeras Stanislovas Buškevičius visada turi ką pasiūlyti miestui. Dabar jo galvoje kirba mintis ant miesto savivaldybės stogo įrengti saulės kolektorių, o miestiečiams nupirkti vandeniliu varomų autobusų.

Myli istorines asmenybes

„Norėčiau, kad miestui būtų nupirkta vandeniliu varomų autobusų. Tai ateitis kuras. Vasarą ant savivaldybės stogo galima įrengti saulės kolektorius“, - naujausias savo idėjas vardijos vicemeras. Jis norėtų tai įgyventi dabar, tačiau pripažino, kad idėjas dar reikia subrandinti, nes šiuo metu nėra pinigų.

S.Buškevičius neslepia turintis ne vieną originalią idėją, ir siūlo jas iš patriotizmo - politikas turi būti patriotas. Praėjusią savaitę vicemeras pasiūlė Seimui inicijuoti Lietuvos Kunigaikščio Vytauto Didžiojo titulavimą po mirties Lietuvos Karaliumi.

Prasidėjus Pramogų ir sporto rūmų statyboms Nemuno saloje, partijos „Jaunoji Lietuva“ lyderis pareiškė norįs, kad šis statinys būtų pavadintas kunigaikščio Vaidoto vardu. „Tokį svarbų objektą pavadinti kokio nors verslo magnato vardu būtų didžiausia nesąmonė. Man patiktų, kad būsimieji sporto rūmai vadintųsi Kaunui nusipelniusio kunigaikščio Vaidoto vardu“, - tuomet savo poziciją dėstė S.Buškevičius.

Ši istorinė asmenybė labai patinka Kauno vicemerui. Miesto savivaldos 600 metų proga jo iniciatyva kunigaikščio Vaidoto biustas buvo atidengtas Kauno pilyje.

S.Buškevičius norėtų, kad Kaune būtų ypatingai pagerbtas 1863 metų sukilimo dvasinis lyderis kunigas Antanas Mackevičius, tačiau jo idėjai pastatyti dvasininkui paminklą koją pakišo sunkmetis ir pinigų trūkumas.

Cirko būrelių nebus

Už sportą atsakingas vicemeras dabar kovoja dėl to, kad nei viena sporto šaka neišnyktų ir nei vienas sporto treneris nebūtų atleistas. „Svarbiausia iki geresnių laikų viską išlaikyti taip, kaip yra“, - įsitikinęs politikas. Geresnių laikų laukia jo pasiūlymas finansuoti cirko būrelių veiklą ir noras išmokyti plaukti visus miesto žmones.

Tačiau skylėtas miesto biudžetas nesustabdė karingojo S.Buškevičiaus, kuris pasiryžęs primokėti Lietuvos krepšinio federacijai, kad tik ji 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato metu įsikurtų ne sostinėje, o Kaune. Politikas taip pat žada ryžtingai kovoti dėl teisės Kaune rengti finalines 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato varžybas.

Vicemeras S.Buškevičius dėjo daug pastangų, kad S.Dariaus ir S.Girėno stadionas būtų pripažintas kultūros paveldo objektu. Jis inicijavo miesto valdžios sprendimus sovietmečiu įrengtus stadionus perimti visuomenės poreikiams. Procedūros vyksta, nors už ką šie sporto objektai bus tvarkomi, neaišku.

Lovoje - su blondine

Mero pavaduotojas miestiečius kartais nustebina ne tik idėjomis. S.Buškevičius neslepia savo neįprasto užsiėmimo - šokinėti iš medžių. Nors sykį toks šuolis baigėsi nelabai sėkmingai, politikas neatsisakė šio laisvalaikio pomėgio.

Sykį vicemeras buvo tapęs vienos interneto svetainės žvaigžde. Trumpame filmuke politiką buvo galima išvysti vienoje lovoje su modeliu Jurgita Tvarijonaite.

Ypatingo dėmesio vicemeras neišvengė į darbą atėjęs su spalvingai išpieštu džinsiniu kostiumu ar nusifotografavęs su dviem jaunomis merginomis ant rankų.

Politikas nemano, kad tai nėra tik būdas pasireklamuoti. „Esu toks pat žmogus, kaip ir visi“, - metė kontrargumentą S.Buškevičius.

Jo kolegos tarybos nariai ir savivaldybės darbuotojai neretai pajuokauja, kad S.Buškevičius tinkamas tik paminklams statyti ir pavadinimams galvoti. Tačiau pats politikas mano, kad iš jo šaiposi kompleksuoti žmonės ir tie, kurie pavydi.

„Yra žmonių, kurie šaiposi iš meilės tėvynei, meilės gyvūnui, meilės žmonėms, iš socialinio jautrumo. Nieko nepadarysi, kad kai kurie nėra idėjiniai, o myli tik pinigus. Moksliškai nustatyta, kad tokiems žmonėms smegenų žievėj kažko trūksta“, - pareiškė politikas.

Andrius Kupčinskas, miesto meras:

Su Stanislovu neliūdna. Jo idėjos nevienareikšmiai vertinamos, bet negali sakyti, kad jos neoriginalios. Kitas klausimas, kiek jos įgyvendintinos. Visi juokėsi, kai jis kalbėjo apie paminklus gen. Jonui Žemaičiui-Vytautui, gen. P.Plechavičiui, bet S.Buškevičius daug padarė, ir paminklai yra. Negali pasakyti, kieno idėjos daro žalo, o kieno duoda pridėtinės vertės. Viešojoje erdvėje S.Buškevičiaus idėjos vertinamos kaip jo, o ne savivaldybės idėjos, nes jis nėra miesto vadovas.

Gintaras Jonas Furmanavičius, miesto tarybos Darbo partijos frakcijos narys:

S.Buškevičius daug įdomių dalykų yra pridaręs. Jis gi padavė miesto tarybą į teismą dėl ketinimų buvusiame kino teatre „Daina“ įrengti lošimo namus. Kiekvienas miestas turi savo klouną. Rimtai šito žmogaus ir jo veiklos nevertinu. Ar užtenka jo kompetencijos miestui, aš abejoju. S.Buškevičius dažnai mus pralinksmina, bet gal geriau burokėlius gamintų.


Šiame straipsnyje: Buškevičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių