S.Buškevičiaus svajonė - saulės kolektorius ant savivaldybės stogo (papildyta)

Neįprastomis idėjomis garsėjantis vicemeras Stanislovas Buškevičius visada turi ką pasiūlyti miestui. Dabar jo galvoje kirba mintis ant miesto savivaldybės stogo įrengti saulės kolektorių, o miestiečiams nupirkti vandeniliu varomų autobusų.

Myli istorines asmenybes

„Norėčiau, kad miestui būtų nupirkta vandeniliu varomų autobusų. Tai ateitis kuras. Vasarą ant savivaldybės stogo galima įrengti saulės kolektorius“, - naujausias savo idėjas vardijos vicemeras. Jis norėtų tai įgyventi dabar, tačiau pripažino, kad idėjas dar reikia subrandinti, nes šiuo metu nėra pinigų.

S.Buškevičius neslepia turintis ne vieną originalią idėją, ir siūlo jas iš patriotizmo - politikas turi būti patriotas. Praėjusią savaitę vicemeras pasiūlė Seimui inicijuoti Lietuvos Kunigaikščio Vytauto Didžiojo titulavimą po mirties Lietuvos Karaliumi.

Prasidėjus Pramogų ir sporto rūmų statyboms Nemuno saloje, partijos „Jaunoji Lietuva“ lyderis pareiškė norįs, kad šis statinys būtų pavadintas kunigaikščio Vaidoto vardu. „Tokį svarbų objektą pavadinti kokio nors verslo magnato vardu būtų didžiausia nesąmonė. Man patiktų, kad būsimieji sporto rūmai vadintųsi Kaunui nusipelniusio kunigaikščio Vaidoto vardu“, - tuomet savo poziciją dėstė S.Buškevičius.

Ši istorinė asmenybė labai patinka Kauno vicemerui. Miesto savivaldos 600 metų proga jo iniciatyva kunigaikščio Vaidoto biustas buvo atidengtas Kauno pilyje.

S.Buškevičius norėtų, kad Kaune būtų ypatingai pagerbtas 1863 metų sukilimo dvasinis lyderis kunigas Antanas Mackevičius, tačiau jo idėjai pastatyti dvasininkui paminklą koją pakišo sunkmetis ir pinigų trūkumas.

Cirko būrelių nebus

Už sportą atsakingas vicemeras dabar kovoja dėl to, kad nei viena sporto šaka neišnyktų ir nei vienas sporto treneris nebūtų atleistas. „Svarbiausia iki geresnių laikų viską išlaikyti taip, kaip yra“, - įsitikinęs politikas. Geresnių laikų laukia jo pasiūlymas finansuoti cirko būrelių veiklą ir noras išmokyti plaukti visus miesto žmones.

Tačiau skylėtas miesto biudžetas nesustabdė karingojo S.Buškevičiaus, kuris pasiryžęs primokėti Lietuvos krepšinio federacijai, kad tik ji 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato metu įsikurtų ne sostinėje, o Kaune. Politikas taip pat žada ryžtingai kovoti dėl teisės Kaune rengti finalines 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato varžybas.

Vicemeras S.Buškevičius dėjo daug pastangų, kad S.Dariaus ir S.Girėno stadionas būtų pripažintas kultūros paveldo objektu. Jis inicijavo miesto valdžios sprendimus sovietmečiu įrengtus stadionus perimti visuomenės poreikiams. Procedūros vyksta, nors už ką šie sporto objektai bus tvarkomi, neaišku.

Lovoje - su blondine

Mero pavaduotojas miestiečius kartais nustebina ne tik idėjomis. S.Buškevičius neslepia savo neįprasto užsiėmimo - šokinėti iš medžių. Nors sykį toks šuolis baigėsi nelabai sėkmingai, politikas neatsisakė šio laisvalaikio pomėgio.

Sykį vicemeras buvo tapęs vienos interneto svetainės žvaigžde. Trumpame filmuke politiką buvo galima išvysti vienoje lovoje su modeliu Jurgita Tvarijonaite.

Ypatingo dėmesio vicemeras neišvengė į darbą atėjęs su spalvingai išpieštu džinsiniu kostiumu ar nusifotografavęs su dviem jaunomis merginomis ant rankų.

Politikas nemano, kad tai nėra tik būdas pasireklamuoti. „Esu toks pat žmogus, kaip ir visi“, - metė kontrargumentą S.Buškevičius.

Jo kolegos tarybos nariai ir savivaldybės darbuotojai neretai pajuokauja, kad S.Buškevičius tinkamas tik paminklams statyti ir pavadinimams galvoti. Tačiau pats politikas mano, kad iš jo šaiposi kompleksuoti žmonės ir tie, kurie pavydi.

„Yra žmonių, kurie šaiposi iš meilės tėvynei, meilės gyvūnui, meilės žmonėms, iš socialinio jautrumo. Nieko nepadarysi, kad kai kurie nėra idėjiniai, o myli tik pinigus. Moksliškai nustatyta, kad tokiems žmonėms smegenų žievėj kažko trūksta“, - pareiškė politikas.

Andrius Kupčinskas, miesto meras:

Su Stanislovu neliūdna. Jo idėjos nevienareikšmiai vertinamos, bet negali sakyti, kad jos neoriginalios. Kitas klausimas, kiek jos įgyvendintinos. Visi juokėsi, kai jis kalbėjo apie paminklus gen. Jonui Žemaičiui-Vytautui, gen. P.Plechavičiui, bet S.Buškevičius daug padarė, ir paminklai yra. Negali pasakyti, kieno idėjos daro žalo, o kieno duoda pridėtinės vertės. Viešojoje erdvėje S.Buškevičiaus idėjos vertinamos kaip jo, o ne savivaldybės idėjos, nes jis nėra miesto vadovas.

Gintaras Jonas Furmanavičius, miesto tarybos Darbo partijos frakcijos narys:

S.Buškevičius daug įdomių dalykų yra pridaręs. Jis gi padavė miesto tarybą į teismą dėl ketinimų buvusiame kino teatre „Daina“ įrengti lošimo namus. Kiekvienas miestas turi savo klouną. Rimtai šito žmogaus ir jo veiklos nevertinu. Ar užtenka jo kompetencijos miestui, aš abejoju. S.Buškevičius dažnai mus pralinksmina, bet gal geriau burokėlius gamintų.


Šiame straipsnyje: Buškevičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja
  E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja

  „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuota visuomenės sąmoningumo didinimo akcija tęsiasi ir dar vieno pilietiško vyro interviu. Aktorius ir kultūros vadybininkas – taip save pristato ...

  2
 • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
  Kauniečius šildė maltiečių sriuba

  Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

 • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
  Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

  Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

 • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
  Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

  Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

  2
 • „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos
  „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos

  Po metus trukusių plėtros darbų, tapusi didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje, „Mega“ lankytojus pasitiko dovanomis, žaidimais, koncertais. ...

  15
 • A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto
  A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto

  Andrius Palionis, aktyvus kaunietis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius taip pat prisijungė prie visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smu...

  14
 • Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai
  Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet apdovanojo 46 piliečius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, vokiečių okupacijos metais gelbėjusius žydus. Tik du jų gelbėtojai sulaukė šių dienų, o kitų apdovanojimus atsiėmė jų vaikai. Tarp ...

  4
 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

 • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
  Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

  Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

  2
 • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
  Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

  Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

  1
Daugiau straipsnių