Savivaldybės užimtumo agentūra ketina įdarbinti apie 800 žmonių

Darbo biržai alternatyvi Vilniaus savivaldybės užimtumo agentūra per tris mėnesius įdarbino 11 vilniečių, dar apie 800 darbo vietų kuriama vasaros sezonui.

Trūksta dosnių rėmėjų

Apie kuriamą vilniečių užimtumo skatinimo agentūrą miesto valdžia užsiminė dar prieš Naujuosius metus. Tačiau „Vilniaus dienai“ kalbantis su tuometiniu mero patarėju Dariumi Indriūnu rodėsi, jog projektas pernelyg optimistinis. Mat sukurti darbo vietą pirmiausia reiškia užtikrinti darbo užmokestį. O tokių, kurie galėtų finansuoti naujas darbo vietas, be savivaldybės, nė nebuvo.

Tačiau projekto iniciatorių akys krypo į užsienio šalių pavyzdžius, kuriose panašias agentūras finansuoja stambios privačios bendrovės, joms aukoja ir pavieniai žmonės. Tikėtasi, kad ir Vilniuje bus savanoriškų rėmėjų, tačiau jų daug neatsirado. Pagrindiniu finansų šaltiniu ir toliau lieka Vilniaus miesto savivaldybė, šiems metams agentūrai atriekusi  apie 100 tūkst. litų.

Iš šių lėšų mokamas atlygis trims agentūros administracijos darbuotojams, minimalios algos įdarbintiesiems ir dengiami mokesčiai valstybei. Kitaip tariant, su tokiu finansavimu vargu ar įmanomas naujų darbo vietų kūrimas. Imta dairytis rėmėjų, tačiau per tris mėnesius veiklos atsirado vos du partneriai – „Rimi Lietuva“ ir knygynų tinklas „Vaga“.

Startuoja „Pasakų kambarys“

Žiniasklaidoje jau buvo skelbta apie agentūros ir „Rimi Lietuva“ organizuojamą projektą - mieste įrengti 19 dviračių aikštelių. Projekte numatyta pasamdyti 10 šiuo metu darbo neturinčių vilniečių. „Rimi Lietuva" projekto įgyvendinimui skyrė apie 25 tūkst. litų, sostinės savivaldybė - apie 10 tūkst. litų.

Kitą savaitę turėtų startuoti su knygynų tinklų „Vaga“ kuriamas projektas „Pasakų kambarys“. Jo idėja pasiskolinta iš Skandinavijos šalių. Mat ten seniai prekybos centruose, kitose viešose žmonių susibūrimo vietose yra atskirti kampeliai, kur tėvai gali trumpam palikti savo atžalas. Ten vaikai klausosi pasakų, mokosi naujų žaidimų.

Vilniečių užimtumo skatinimo agentūros direktoriaus pavaduotoja Nijolė Dilbienė atskleidė, kad Vilniuje „Pasakų kambarys“ duris atvers jau birželio 3 dieną. Darbui su vaikais jau yra pasamdyta pedagoginį išsilavinimą bei darbo su vaikais patirtį turinti mergina. Ji pasamdyta pusmečiui, iki 2011 m.

„Iš pradžių tokie pasakų kampeliai bus rengiami keturias dienas per savaitę ir keliaus iš vieno prekybos centro į kitą. Užsiėmimai truks apie valandą. Vėliau žiūrėsime, jeigu kampelius pamėgs lankytojai, jeigu susirinks daugiau vaikų, bus galima užsiėmimų laiką pratęsti“, - tikino N.Dilbienė.

Pasamdyta mergina sutiko dirbti už minimalų atlyginimą, kurį jai mokės agentūra. „Vaga“ vietoje lėšų pasiūlė patalpas projektui bei vaikų užimtumui reikalingas priemones.

Tačiau daugiausia, apie 800 bedarbių ketinama įdarbinti laikiniems viešiesiems darbams, kurių pradžia numatyta jau šią vasarą. Projektą agentūra ketina vykdyti kartu su Vilniaus darbo birža. Pastaroji bus atsakinga už bedarbių, tinkančių viešiesiems darbams atranką. Viešieji darbai bus finansuojami taip pat iki 2011 m.

Projektas su policija pasiteisino

Kad ir kaip sunkiai kuriamos, visgi socialinės darbo vietos pasiteisina. Pavyzdys – jau 5 metus veikianti savivaldybės ir Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) vykdoma neįgaliųjų integravimo programa. 10 vilniečių su negalia padeda patruliams prižiūrėti tvarką mieste. Jie policijos pastate įrengtoje bazėje stebi, ką rodo 95 mieste esančios vaizdo kameros. Pastebėję nusikaltimą jie praneša pareigūnams.

Iš pradžių šias darbo vietas finansavo Vilniaus savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“. Nuo šių metų projektą perėmė agentūra. VPK operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas Rolandas Šepetys pabrėžė, kad šių savivaldybės įdarbintų žmonių pagalba policijai labai pravertė.

„Kai savivaldybė įrengė vaizdo kameras, teko jas prižiūrėti patiems policijos pareigūnams. Bet tai - ne jų tiesioginės pareigos,  todėl rezultatai buvo prastesni. Kai savivaldybė įdarbino žmones su negalia, situacija pastebimai pasikeitė, 2-3 kartus darbo našumas pagerėjo, nes tai buvo jų tiesioginis darbas, jų duona. Darbuotojai greitai įgijo patirties, ir jau žino, kurias vietas labiau stebėti ryte, kurios aktualesnės vakare“, - darbuotojus gyrė R.Šepetys.

„Aš pagal profesiją esu statybininkė, bet dėl ligos sunkaus fizinio darbo dirbti nebegaliu. Čia dirbu jau penktus metus. Iš pradžių buvo labai įdomu, dabar jau monotonija jaučiasi, bet nesiskundžiu. Aš čia ateinu, susitinku su žmonėmis, daug jaunimo pas mus dirba – vis linksmiau, išsiblaškom. O sėdėt namie – tai čia baisus dalykas“, - pasakojo darbuotoja Danutė.

Kuriami planai rudeniui

Vilniečių užimtumo skatinimo agentūros darbuotojai planuoja po truputį plėsti naujų darbo vietų skaičių. Pavyzdžiui, nuo rudens ketinama savivaldybėje rengti kompiuterinio raštingumo kursus, kuriems vesti artimiausiu metu bus skelbiama informacinių technologijų specialisto paieška.

Jeigu birželį startuojantis „Pasakų kambarys“ sulauks sėkmės, galbūt atsiras galimybių analogišką kampelį sukurti ir pačioje savivaldybėje, kur atėję tėvai galėtų palikti vaikus ir ramiai tvarkytis dokumentus. Čia kambarys esą veiktų visą darbo dieną. Reiškia, būtų sukurta nebe viena, o kelios darbo vietos pedagogams.

Būtų galima ir daugiau sukurti darbo vietų, tačiau jų steigimas tiesiogiai priklauso nuo rėmėjų. Dėl to aktyviai ieškoma būdų, kaip pritraukti ir Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšas, skiriamas įvairiems socialiniams projektams vykdyti.

Apie Vilniečių užimtumo skatinimo agentūros kuriamas naujas darbo vietas gyventojai gali rasti informacijos jų interneto svetainėje www.darbolaikas.lt.


Šiame straipsnyje: užimtumo agetūranedarbas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių