Savivaldybės darbuotojų kišenėse - atleidimo lapeliai

Sostinės savivaldybės darbuotojams išdalyti įspėjimo apie atleidimą lapeliai. Miesto vadovai tikina, kad tai – tik formalumas, o atleidimų bangos nebus. Savivaldybės koridoriuose šnabždamasi, kad valdžia taip atsirinks sau lojalius.

Išdalijo lapelius

Sostinės savivaldybėje po rinkimų tvyrojusi įtampa pastaruoju metu pasiekė aukščiausią tašką. Du mėnesius neoficialiai savivaldybėje sklandęs gandas apie gresiančius masinius atleidimus šiomis dienomis administracijos darbuotojams sukėlė nemažai nerimo. Nelaukdami vadovų verdikto kai kurie jų jau ieškosi darbo vietos už savivaldybės dangoraižio sienų.

Administracijos pertvarkų iš karto, kai buvo išrinktas administracijos direktoriumi, ėmęsis mero Artūro Zuoko bendražygis Valdas Klimantavičius tikino, kad neketina atleisti darbuotojų, tačiau vėliau vis dėlto nusprendė kiek perstatyti departamentų vadovų kėdes.

Sostinės savivaldybės departamentų vadovai ir darbuotojų profesinės sąjungos atstovai šią savaitę pagaliau sulaukė neišvengiamo susitikimo su V.Klimantavičiumi ir Personalo skyriaus vadovu Antanu Gadeckiu.

Bendrame susirinkime už uždarų durų valdininkai savo kolegoms papasakojo, kad šie netrukus gaus įspėjimus apie galimus atleidimus, tačiau nuramino, kad pertvarka palies tik nedaugelį iš jų.

V.Klimantavičiaus teigimu, tai būtina procedūra vykdant struktūros reorganizaciją. Neįspėjus darbuotojų apie galimus atleidimus vėliau iš savivaldybės jų greitai iškrapštyti gali ir nepavykti, mat darbdavys apie atleidimą turi įspėti iki jo likus mažiausiai mėnesiui.

Lauks verdikto

Nors ir žadama, kad beveik visi įspėjamuosius lapelius savo rankose jau turintys administracijos darbuotojai grįš į ankstesnes pareigas arba gaus darbą kitoje vietoje, kai kuriuos pareigūnus reorganizacija palies kur kas skaudžiau.

"Vilniaus dienos" šaltinių duomenimis, V.Klimantavičius susirinkime savo pavaldinius įspėjo, kad su kai kuriais iš jų teks dar kartą susitikti ir iš naujo kalbėtis apie ateities perspektyvas savivaldybėje.

Kol vadovai sprendžia, ką daryti su nereikalingais darbuotojais, administracijoje tvyro slogi nuotaika.

"Darbo aš nenusipirkau, todėl ir dėl jo išsaugojimo tikras negaliu būti. Kiek laiko savivaldybėje dirbu, tiek laiko žinau, kad bet kada viskas gali pasikeisti. Čia tokia specifika, kad pasikeitus valdžiai dažnai keičiasi ir administracijos darbuotojai, todėl esam pripratę. Kiek žinau, visi departamentų vadovai gavo įspėjamuosius lapelius ir dabar laukia, kas bus toliau", – dienraščiui sakė vienas aukštų miesto administracijos valdininkų.

Savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos atstovės Aldonos Eidukonytės teigimu, nors nerimo laukiant tolesnių vadovų sprendimų ir yra, jis netrukdo dirbti ir yra mažesnis nei keičiantis ankstesnėms miesto valdžioms.

"Žinot, per 20 darbo savivaldybėje metų aš jau gaunu aštuntą tokį lapelį. Nėra tai labai malonu darbuotojams, bet tie, kurie pripratę, per daug neima į galvą", – sakė pašnekovė.

A.Eidukonytė negalėjo konkrečiai pasakyti, kurie administracijos darbuotojai neteks darbo, tačiau teigė tikinti, kad daug atleidimų nebus.

"Kiek nors atleista tikriausiai bus, tačiau naujieji miesto vadovai susitikimuose su profsąjunga tikino, kad jų bus mažai. Tokia darbo savivaldybėje specifika", – aiškino savivaldybės tarnautoja.

"Viskas pagal įstatymus"

Pertvarkas pradėjęs administracijos direktorius V.Klimantavičius, paklaustas apie savivaldybėje vykstančius procesus, stengėsi šiems įvykiams per daug reikšmės neteikti. Anot jo, nerimauti dėl reorganizacijos darbuotojams pagrindo nėra.

"Pirmadienį tarybos posėdyje buvo patvirtinta nauja savivaldybės administracijos darbuotojų struktūra, dabar viskas yra pagal ją daroma. Viskas paruošta pagal galiojančius įstatymus ir reglamentus", – sakė administracijos vadovas.

Dar kartą paprašytas sukonkretinti, kiek darbuotojų ketinama atleisti, V.Klimantavičius skaičių atskleisti vis dėlto nebuvo linkęs.

"Taryba nusprendė, kad darbuotojų skaičius savivaldybėje nesikeis, tikrai daugiau darbuotojų nebus. Dar kartą kartoju, kad visi pokyčiai vyksta pagal nustatytą naują struktūrą, kurioje numatytas tik maksimalus darbuotojų skaičius", – dėstė V.Klimantavičius.

Pranešant nemalonią žinią administracijai su V.Klimantavičiumi buvęs Personalo skyriaus vadovas A.Gadeckis su dienraščiu kalbėtis nepanoro.

"Visi klausimai pateikiami tik raštu Viešųjų ryšių skyriui. Kai taip padarysite, tada ir atsakysime. Ačiū", – atkirto valdininkas.

Pigi reorganizacija

Nors ne kartą miesto vadovai pabrėžė, kad naujų darbuotojų priimta nebus, vis dėlto pagal savivaldybės administracijos struktūros pakeitimų projektą savivaldybėje būtų įdarbinta 118 naujų specialistų.

Miesto vadovai tvirtina, kad tai savivaldybei nekainuos nė lito, mat atlyginimai jiems bus mokomi iš valstybės biudžeto. Jie bus priimti iš biudžetinės įstaigos Socialinės paramos centro ir tvarkys valstybinių socialinių išmokų reikalus.

Pagal patvirtintą dokumentą savivaldybėje negalės dirbti daugiau kaip 927 darbuotojai. Beveik tiek darbuotojų savivaldybėje ir dirbs, kai prie dabar esančių 800 prisijungs socialinių reikalų specialistai.

Be to, mokėti kompensacijų lapelius gavusiems darbuotojams savivaldybė taip pat neturės, mat jie vis dar eina savo pareigas. Kompensacijas gaus tik tie tarnautojai, kuriuos bus nuspręsta atleisti.

Bus naujienų

Naująją administracijos struktūrą palaiminęs administracijos direktorius V.Klimantavičius yra tvirtinęs, kad permainos nekainuos nė lito, tačiau darbas galės vykti kur kas efektyviau ir moderniau.

Jau nusistovėjusiame savivaldybės departamentų sąraše atsirado naujas Elektroninio miesto departamentas, kuris turės užtikrinti miesto valdžios integraciją į elektroninę erdvę.

Naujieji valdininkai pabūgo, kad nuo šiuolaikinių tendencijų atsilikusi sostinės savivaldybė pernelyg nutols nuo miestiečių. Elektroninę demokratiją turėtų kurti naujas darbuotojų būrys, tačiau kol kas vis dar neaišku, kiek ir kokių specialybių specialistų skyriui prireiks.NAUJAUSI KOMENTARAI

sss

sss portretas
jei ka ir atleis tai tokius kaip valytoja ar panasius o savo bendraminciams prikurs nauju etatu
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių