Savivaldybė naują pastatą nori nuomotis brangiau

Žadėjusi sutaupyti aukso kalnus, jeigu visi valdininkai įsikurs po vienu stogu, miesto valdžia atleidžia vadžias ir ruošiasi dosniai atverti piniginę verslininkams už pastatą, kuriame tilptų kone 800 valdininkų. 

„Įklimpome su tuo administraciniu pastatu be pabaigos“, – atvirai prisipažino Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas. Jis viliasi, kad penktadienį vyksiančiame posėdyje tarybos nariai nuspręs, kaip elgtis ieškant pastato savivaldybės valdininkams, nes visi ligšioliniai bandymai baigėsi be rezultatų.

Tarybai teikiamas sprendimo projektas, kuriame savivaldybė pasiryžusi pakloti gerokai daugiau už naujo pastato nuomą negu planavo. Ankstesniu sprendimu nuomos kaina neturėjo viršyti 25 litų už kv. metrą be PVM. Dabar suma didėja iki 35 litų už kv. metrą be PMV.

Sulaukusi pasiūlymų įkurdinti darbuotojus „Pramprojekto“ pastate arba „Respublikos“ viešbutyje, savivaldybė abu pasiūlymus atmetė. Oficialiai pranešta, kad „Pramprojektas“ iš konkurso pašalintas dėl nesutvarkytų žemės nuosavybės ar nuomos dokumentų. „Respublika“ neįtiko dėl pernelyg didelės nuomos kainos. Nebaigtą statyti „Respublikos“ viešbutį tarnautojų poreikiams pasiryžusi pritaikyti bendrovė „Kauno arka“ pasiūlė už 1 kv. metrą mokėti 48 litus be PVM.

Nors savivaldybės tarybos kolegijoje svarstyta galimybė derėtis su „Respublikos“ viešbutį valdančia bendrove, politikams pritarus bus skelbiamas naujas administracinio pastato nuomos konkursas. „Didinant nuomos kainą kito kelio nėra. Tikėtasi, kad sunkmečiu pavyks pigiai išsinuomoti pastatą, tačiau nepavyko“, – apgailestavo V.Gudėnas. Tarybos nariai yra apsisprendę neparduoti pagrindinio pastato Laisvės alėjoje, kur turėtų likti taryba ir miesto politikus aptarnaujantis personalas.

V.Gudėnas įsitikinęs, kad tarybai teikiamas siūlymas tvirtinti didesnę nuomos kainą yra toli gražu ne geriausias sprendimas. „Didinant kainą, nueita lengviausiu keliu. Politikų manymu, geriausia – pastato nuoma. Nežinau, ar tai geriausias sprendimas“, – bandė teisintis administracijos vadovas.

Jo manymu, protingiau būtų rinktis išperkamąją nuomą. Tuomet savivaldybė turėtų daugiau garantijų, kad verslininkai nenutrauks nuomos sutarties ir neišmes valdininkų į gatvę, o sumokėjus tam tikrą pinigų sumą už pastatą, šis atitektų savivaldybei. Nuomos atveju, pasibaigus sutarčiai po 25 metų valdininkams beliks užverti pastato duris.

Paklaustas, kodėl nesvarstomi kiti pastato nuomos variantai, V.Gudėnas aiškino, kad klausimas yra atviras, tačiau tarybai siūlomame sprendimo projekte apie tai neužsimenama.

Administracijos vadovas negalėjo paaiškinti, kiek lėšų savivaldybė sutaupys, brangiau išsinuomojusi naują pastatą ir sukėlusi į jį visus valdininkus. Pasak V.Gudėno, skaičiavimais rūpinosi bendrasis skyrius.

„Esmė ne vien piniguose. Būtų parasčiau kontroliuoti darbuotojus, nes dabar išsibarstę po skirtingus pastatus jie gastroliuoja per dienų dienas“, – pavaldinių silpnybes atskleidė administracijos direktorius. Ne paslaptis, kad ieškodamas vieno ar kito savivaldybės darbuotojo, gali išgirsti populiariausią posakį: „Išėjo į savivaldybę“.

Pasak V.Gudėno, tebevyksta derybos dėl L.Sapiegos gatvėje esančio pastato, kuriame veikė Kauno apskrities viršininko administracija. Ją uždarius, savivaldybė ketina didinti savo valdininkų skaičių iki 799.

Plačiau apie tai skaitykite penktadienio „Kauno dienoje“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių