Savivaldybė moterį su trimis vaikais norėjo išgrūsti į gatvę

Taisyklėms aklai vergaujanti savivaldybė iš apšiurusio kambario į gatvę ketino išmesti motiną ir tris vaikus. Tik įsikišus "Kauno dienai" valdininkai pakeitė savo nuomonę ir pažadėjo atšaukti sprendimą.

Sulaukė antstolių įspėjimo

Kaunietė Vidmantė Šipilienė ir trys jos nepilnamečiai vaikai praėjusį savaitgalį jau turėjo nakvoti gatvėje. Raudondvario plente esančiame bendrabutyje Kauno savivaldybei priklausančiame viename kambaryje gyvenančiai šeimai ir jos katei Pupsei antstoliai liepė išsikraustyti gražiuoju.

Tris vaikus - šešerių Kamilę, devynerių  Džiugą ir 12 metų Deimantę - auginanti jauna moteris nė neslepia, kad neturėdama kur pasidėti prieš trejus metus savivaldybei priklausantį kambarį užėmė savavališkai ir niekada nemokėjo mokesčių.

Tačiau V.Šipilienė teigia ne kartą mynusi tarnautojų kabinetų slenksčius prašydama, kad šie leistų sudaryti nuomos sutartį ir mokėti mokesčius. Prašymai atgarsio nesulaukė.

Tame pačiame name yra laisvų savivaldybei priklausančių kambarių, kuriuose niekas nenori gyventi, tačiau V.Šipilienei ir jos vaikams kambario neduodama.

"Tikrai yra ir laisvų kambarių, ir kambarių, kurių gyventojai niekada nemokėjo mokesčių. O čia stengiesi, prašai leisti gyventi ir sutinki viską mokėti, kabiniesi į gyvenimą, bet vis tiek nori iškeldinti", - guodėsi moteris.

Sistema - negailestinga

Savivaldybėje nustatyta griežta tvarka - su savavališkai socialinius būstus užėmusiais žmonėmis jokios derybos nevyksta.

"Tokių skaudžių istorijų yra labai daug, o ta moteris per trejus metus nesugebėjo pasirūpinti, kad būtų įrašyta į socialinio būsto laukiančių šeimų sąrašą", - aiškino savivaldybės Nuomos administravimo poskyrio vedėja Gineta Bartkuvienė.

V.Šipilienė guodėsi, kad iškeldinimo atveju neturės kur eiti.

"Nežinau, ką reikės daryti. Gyvensiu koridoriuje. Antstolis sakė, kad vaikus atims, o aš turėsiu pasirūpinti savimi pati", - nerimavo V.Šipilienė.

V.Šipilienės ir jos vaikų ginti sakė stosią ir kaimynai. Name jau būta atvejo, kai gana tvarkingai gyvenusi šeima buvo iškeldinta, o jos vietoje apgyvendinti apsileidėliai.
Savivaldybės duomenimis, piktybiškai mokesčių nemoka bemaž trečdalis socialinio būsto nuomininkų.

Direktorius - žmogiškesnis

V.Šipilienės atvejis atskleidė, kad patys savivaldybės tarnautojai tarpusavyje nesusitaria, kaip elgtis su tokiais socialinių būstų gyventojais. Dėl V.Šipilienės iškeldinimo sprendimą yra priėmęs teismas, tačiau apie tai išgirdęs Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus buvo nustebęs.

Jis teigė manęs, kad savivaldybė tokių sankcijų prieš nepilnamečius vaikus auginančias šeimas nebesiima.

"Tegul ji kreipiasi tiesiai į mane. Sprendimą stabdysime. Pažadu", - teigė G.Jankus.
G.Jankus aiškino, kad per pastaruosius metus savivaldybės ir jai priklausančių būstų gyventojų santykiai pasikeitė į gerąją pusę, o per artimiausius metus ketinama būstų skyrimo tvarką padaryti dar lankstesnę.

"Pagal dabartinę tvarką tokie žmonės turi būti metami lauk. Bet dažnai pasitaiko, kad savavališkai užimtų butų gyventojai juos susitvarko, moka visus mokesčius. Siekiame, kad bent vaikus turintys žmonės tokiais atvejais galėtų sudaryti nuomos sutartis", - pasakojo G.Jankus.

Šiais metais iš socialinių būstų iškeldintos keturios mokesčių nemokėjusios šeimos. Šiuo metu yra priimti dar 95 teismo sprendimai dėl mokesčių išieškojimo ir iškeldinimo iš savivaldybės patalpų.

Praėjusią vasarą savivaldybėje sudaryta speciali darbo grupė, kuri nagrinėja šeimų, kuriose yra nepilnamečių vaikų, iškeldinimo klausimus.

Iškeldinimo iš socialinio būsto priežastys:

Jei juos savavališkai užima.
Jei po perspėjimo ir toliau nemoka mokesčių.
Jei naudoja gyvenamąsias patalpas ne pagal paskirtį.
Niokoja patalpas, jų neprižiūri arba netinkamu elgesiu trukdo gyventi kaimynams.

Skaičiai:

4870 - tiek socialinių būstų turi savivaldybė.
169 - socialiniai būstai yra savavališkai užimti.
68 - socialiniai būstai yra tušti. 53 iš jų pasiūlyti nuomai, 10 rengiamasi remontuoti.
3229 - tiek asmenų (šeimų) įrašyta į socialinio būsto laukiančiųjų eilę.Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Skiepys laukinius gyvūnus nuo pasiutligės
  Skiepys laukinius gyvūnus nuo pasiutligės

  Kaip pranešė Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (KVMVT) vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Ramūnas Jucevičius, mūsų mieste ir rajone nuo spalio 24-osios iki gruodžio 10-osios iš lėktuvo bus mėtoma vakcina l...

 • „Maxima“ Kaune atidarė 25-tą parduotuvę
  „Maxima“ Kaune atidarė 25-tą parduotuvę

  Šiandien Domeikavoje, Vandžiogalos g. 106A, prekybos tinklas „Maxima“ atidarė 25-tą parduotuvę Kaune. Naujai pastatyta „Maxima X“ yra kol kas vienintelė tinklo parduotuvė šiame rajone, į ją bendrovė investavo beve...

 • Kaip Lietuvos zoologijos sodas atrodo iš paukščio skrydžio?
  Kaip Lietuvos zoologijos sodas atrodo iš paukščio skrydžio?

  Ar kada nors teko pamatyti, kaip atrodo pačiame Kauno mieste įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas iš paukščio skrydžio? Lietuvos zoologijos sode savanoriaujančiam Simonui Būdai kilo idėja iš paukščio skrydžio įamžinti ir ...

 • Bažnyčia, kurią žino nedaugelis
  Bažnyčia, kurią žino nedaugelis

  Kauno senamiestyje esantis buvęs kino teatras "Santaka", dabar – Švč. Sakramento bažnyčia laukia stebuklo: kapitalinio remonto ir miesto valdžios dėmesio. ...

  1
 • Kauno kartų namams – 20 metų
  Kauno kartų namams – 20 metų

  Šiuo metu Europos, Skandinavijos, JAV šalyse teikiamos įvairaus profilio socialinės paslaugos žmonėms, kuriems reikalinga pagalba ir ieškoma naujų paslaugų formų bei daug dėmesio skiriama kartų integravimui, bendravimui ir bendrad...

  1
 • Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis
  Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis

  To Kauno konservatoriai negalėjo sapnuoti net baisiausiame košmare: iš septynių vienmandačių rinkimų apygardų į Seimą išsikrapštė tik Gabrielius Landsbergis. Juos sutriuškino Kauno mero palaikomi Lietuvos valstieči...

  47
 • Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos
  Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

  Rytoj, spalio 25 dieną, Kauno apylinkės teisme Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) specialistai neatlygintinai atsakys į piliečių užduodamus opius teisės klausimus. ...

  2
 • Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu
  Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu

  Nuo Šilelio iki Kulautuvos nutiestas dviračių takas tampa vis populiaresnis. Deja, iš Kauno minantiems dviratininkams tenka įveikti nesaugų ruožą tarp Kazio Veverskio tilto per Nevėžį ir Raudondvario riboženklio. ...

  3
 • Po Kauną zuja autobusiukai su karalienės apatiniais
  Po Kauną zuja autobusiukai su karalienės apatiniais

  Pirmadienį kauniečiai gatvėse išvydo kiek neįprastus maršrutinius taksi – į miesto gatves išvažiavo “pop art” stiliaus kūriniais papuošti autobusai. “Galerija ant ratų” – taip vadinasi men...

  7
 • Ga­ba­lė­lis Pran­cū­zi­jos dvelks­mo – Kau­no se­na­mies­čio šir­dy­je
  Ga­ba­lė­lis Pran­cū­zi­jos dvelks­mo – Kau­no se­na­mies­čio šir­dy­je

  Ma­žiau nei prieš mė­ne­sį du­ris at­vė­ręs par­fu­me­ri­jos ir sti­liaus sa­lo­nas „ile ile“ – iš­ties uni­ka­li vie­ta. Vos įžen­gęs čia pa­j...

  4
Daugiau straipsnių