Savivaldybė moterį su trimis vaikais norėjo išgrūsti į gatvę

Taisyklėms aklai vergaujanti savivaldybė iš apšiurusio kambario į gatvę ketino išmesti motiną ir tris vaikus. Tik įsikišus "Kauno dienai" valdininkai pakeitė savo nuomonę ir pažadėjo atšaukti sprendimą.

Sulaukė antstolių įspėjimo

Kaunietė Vidmantė Šipilienė ir trys jos nepilnamečiai vaikai praėjusį savaitgalį jau turėjo nakvoti gatvėje. Raudondvario plente esančiame bendrabutyje Kauno savivaldybei priklausančiame viename kambaryje gyvenančiai šeimai ir jos katei Pupsei antstoliai liepė išsikraustyti gražiuoju.

Tris vaikus - šešerių Kamilę, devynerių  Džiugą ir 12 metų Deimantę - auginanti jauna moteris nė neslepia, kad neturėdama kur pasidėti prieš trejus metus savivaldybei priklausantį kambarį užėmė savavališkai ir niekada nemokėjo mokesčių.

Tačiau V.Šipilienė teigia ne kartą mynusi tarnautojų kabinetų slenksčius prašydama, kad šie leistų sudaryti nuomos sutartį ir mokėti mokesčius. Prašymai atgarsio nesulaukė.

Tame pačiame name yra laisvų savivaldybei priklausančių kambarių, kuriuose niekas nenori gyventi, tačiau V.Šipilienei ir jos vaikams kambario neduodama.

"Tikrai yra ir laisvų kambarių, ir kambarių, kurių gyventojai niekada nemokėjo mokesčių. O čia stengiesi, prašai leisti gyventi ir sutinki viską mokėti, kabiniesi į gyvenimą, bet vis tiek nori iškeldinti", - guodėsi moteris.

Sistema - negailestinga

Savivaldybėje nustatyta griežta tvarka - su savavališkai socialinius būstus užėmusiais žmonėmis jokios derybos nevyksta.

"Tokių skaudžių istorijų yra labai daug, o ta moteris per trejus metus nesugebėjo pasirūpinti, kad būtų įrašyta į socialinio būsto laukiančių šeimų sąrašą", - aiškino savivaldybės Nuomos administravimo poskyrio vedėja Gineta Bartkuvienė.

V.Šipilienė guodėsi, kad iškeldinimo atveju neturės kur eiti.

"Nežinau, ką reikės daryti. Gyvensiu koridoriuje. Antstolis sakė, kad vaikus atims, o aš turėsiu pasirūpinti savimi pati", - nerimavo V.Šipilienė.

V.Šipilienės ir jos vaikų ginti sakė stosią ir kaimynai. Name jau būta atvejo, kai gana tvarkingai gyvenusi šeima buvo iškeldinta, o jos vietoje apgyvendinti apsileidėliai.
Savivaldybės duomenimis, piktybiškai mokesčių nemoka bemaž trečdalis socialinio būsto nuomininkų.

Direktorius - žmogiškesnis

V.Šipilienės atvejis atskleidė, kad patys savivaldybės tarnautojai tarpusavyje nesusitaria, kaip elgtis su tokiais socialinių būstų gyventojais. Dėl V.Šipilienės iškeldinimo sprendimą yra priėmęs teismas, tačiau apie tai išgirdęs Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus buvo nustebęs.

Jis teigė manęs, kad savivaldybė tokių sankcijų prieš nepilnamečius vaikus auginančias šeimas nebesiima.

"Tegul ji kreipiasi tiesiai į mane. Sprendimą stabdysime. Pažadu", - teigė G.Jankus.
G.Jankus aiškino, kad per pastaruosius metus savivaldybės ir jai priklausančių būstų gyventojų santykiai pasikeitė į gerąją pusę, o per artimiausius metus ketinama būstų skyrimo tvarką padaryti dar lankstesnę.

"Pagal dabartinę tvarką tokie žmonės turi būti metami lauk. Bet dažnai pasitaiko, kad savavališkai užimtų butų gyventojai juos susitvarko, moka visus mokesčius. Siekiame, kad bent vaikus turintys žmonės tokiais atvejais galėtų sudaryti nuomos sutartis", - pasakojo G.Jankus.

Šiais metais iš socialinių būstų iškeldintos keturios mokesčių nemokėjusios šeimos. Šiuo metu yra priimti dar 95 teismo sprendimai dėl mokesčių išieškojimo ir iškeldinimo iš savivaldybės patalpų.

Praėjusią vasarą savivaldybėje sudaryta speciali darbo grupė, kuri nagrinėja šeimų, kuriose yra nepilnamečių vaikų, iškeldinimo klausimus.

Iškeldinimo iš socialinio būsto priežastys:

Jei juos savavališkai užima.
Jei po perspėjimo ir toliau nemoka mokesčių.
Jei naudoja gyvenamąsias patalpas ne pagal paskirtį.
Niokoja patalpas, jų neprižiūri arba netinkamu elgesiu trukdo gyventi kaimynams.

Skaičiai:

4870 - tiek socialinių būstų turi savivaldybė.
169 - socialiniai būstai yra savavališkai užimti.
68 - socialiniai būstai yra tušti. 53 iš jų pasiūlyti nuomai, 10 rengiamasi remontuoti.
3229 - tiek asmenų (šeimų) įrašyta į socialinio būsto laukiančiųjų eilę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Asta

Asta portretas
PaskaiciU ir nustebau cia taip atrodo nejai parasiai sutarti ir dave nes tu moki mokescius esi tvarkingas taip nera man ta pati beveik situacija nuejau paprasiau turiu 3 mazamecius o man pasake aik nuomokis.tik idomu is ko jai dirbsiu bus pajamos dideles kad gauciau soc.busta jai nedirbsiu gausiu privilegijas bet po kiek lIko vel jie atima is kito galo.paziurekit zmones kiek benamiu ar prie rusu buvo taip?man geda del lietuvos mes nk neuzdirbam jai uzdirbi kainos tokios dideles kad ant mokesciu nelieka.protestuot reike ait y gatves ir priesitis cia tuoj mokesim uz ora.valdzia nk verta geda kad cia gyvenu!!!!!!!!!!!!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių