Savivaldybė aiškinasi dėl ieškinio valstybei

Savivaldybė teigia, kad Vilnius neteko beveik 100 mln. litų investicijų, nes esą Kultūros paveldo departamentas vilkino procesą dėl Energetikos ir technikos muziejaus atnaujinimo. Todėl Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą reikalaudama atlyginti žalą, teigiama pranešime spaudai.

Pasak savivaldybės, investuotojai planavo Rinktinės g. 2 sutvarkyti apleistas muziejaus pastato dalis ir kartu su Europos Sąjungos lėšomis investuoti 23,5 mln. litų, taip pat investuoti dar 65 mln. litų ir šalia vietoj dabartinio 5 aukštų pastato ten įrengti 5-6 aukštų viešbutį. Vienas iš svarstymų buvo muziejaus teritorijoje atstatyti buvusios elektrinės istorinio kamino įvaizdį įrengiant panoraminę apžvalgos aikštelę.

Į Energetikos ir technikos muziejaus atnaujinimą buvo numatyta 10 mln. litų gauti iš Europos Sąjungos ir dar 13,5 mln. litų ketino skirti investuotojai. „Vilniaus planas“ architekto Mindaugo Pakalnio teigimu, miestas dėl biurokratizmo neteko svarbių investicijų.

„Viena iš idėjų buvo atstatyti istorinį 50 m aukščio ir 4-6 m skersmens kaminą, tačiau Kultūros paveldo departamentas kažkodėl šį aukštį sugalvojo patrigubinti ir pavadino jį 150 metrų dangoraižiu. Šis bokštas buvo tik idėja, kurios įteisinimui dar reikėtų parengti specialųjį planą. Rengiant teritorijos vystymo projektą, su departamentu buvo suderinti projektiniai pasiūlymai ir detalus planas, kuris galioja iki šiol“, – teigia M. Pakalnis.

Siekia prisiteisti 3 mln. litų

Vilniaus miesto savivaldybė iš Kultūros paveldo departamento (KPD) siekia prisiteisti daugiau nei 3 mln. litų.

Ieškinyje teismui prašoma atlyginti neva padarytą žalą, KPD pasipriešinus verslininkų planams pastatyti aukštybinius pastatus Rinktinės g. 2, Vilniaus senamiesčio vizualinėje apsaugos zonoje, praneša KPD atstovė Jolanta Miškinytė.

“Atrodo, UNESCO saugomo miesto savivaldybės nedomina tarptautinių ekspertų įspėjimai dėl neleistinose vietose dygstančių dangoraižių, ji atstovauja privataus asmens interesus.

Kultūros paveldo departamentas šį Vilniaus savivaldybės žingsnį vertina kaip spaudimą valstybės institucijai, ginančiai Vilniaus senamiestį nuo itin ydingo projekto”, - teigiama KPD pranešime.

Statybas planuoja R.Mieželis

Statybas Rinktinės gatvėje jau porą metų planuoja pradėti buvusio Valdo Adamkaus patarėjo ir artimiausio bičiulio Raimundo Mieželio šeimos valdoma bendrovė „RVM Investments“.

Įsigiję apleistą sovietmečiu iškilusį gamybinį pastatą, kuris anksčiau priklausė "Vilniaus šilumos tinklams", Mieželiai suplanavo intensyvią plėtrą šio statinio vietoje ir valstybei priklausančiame sklype aplink jį. 

Nors gamybinis pastatas ribojasi su Energetikos muziejumi, o dalis komplekso pripažinta kultūros vertybe, "RVM Investments" ketino statyti septynaukščius pastatus, kurie būtų užgožę Energetikos muziejų. Buvo numatytas 90-95 proc. šios teritorijos užstatymas.NAUJAUSI KOMENTARAI

narys

narys portretas
grazu kad net Zuokiska

simas

simas portretas
Kuo skubiau reikia vyti lauk iš to departamento visą supartėjusią vadovybę .Tai jie atsakingi už visus idiotiškus reikalavimus paremtus ne istatymais ,o tik savo norais ar simpatijom. Ir čia kyšo partiniai asmeniškumai. NEGALIMA LEISTI MIEŽELIUI ,O TIKRIAUSIA JEIGU JO VIETOJE BŪTŲ KOKS NORS KONSERVAS VISI LEIDIMAI GARANTUOTAI BŪTŲ....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių