Sąvartyne rasto kūdikio motina nustatyta, bet nesurasta

Penktadienio rytą Lapių sąvartyne buvo rastas lopšys su maždaug vieno mėnesio amžiaus mergaitės lavonu. Ikiteisminį tyrimą dėl įvykio pradėję Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai teigia, kad kūdikio kūnas atvežtas būtent iš Kauno.

Pamažu aiškėja, kad tokiu būdu kūdikiu galėjo būti atsikratyta Dainavos mikrorajone. Sąvartyne aplink lopšį su mergaitės palaikais ilgokai naršę policijos tyrėjai aptiko tam tikrų daiktų, kurie galbūt padės jiems tiksliau nustatyti vietovę.

Vienas iš pėdsakų - vokas nuo laiško, ant kurio buvo užrašytas Pramonės prospekto adresas. Tikėtina, kad jis buvo išmestas į tą patį šiukšlių konteinerį, kur pateko ir mergytės kūnas. Kita vertus, neatmetama ir tai, jog kūdikiu atsikračiusi motina ar jai talkinę kiti asmenys galėjo atvykti iš kitur.

„Aiškinsimės, iš kurių Kauno miesto vietų pastarosiomis dienomis buvo gabenamos gamtinės atliekos į bendrovės „Kauno švara“ centrą, nes pirmiausia šiukšlės nuvežamos ten, po to jos supresuojamos ir tik tuomet atgabenamos į sąvartyną“, - aiškino Kauno rajono policijos komisariato kriminalistai.

"Dar šiandien tikimės sulaukti teismo medicinos ekspertų išvadų. Tuo tarpu dabar lauktume visuomenės pagalbos. Prašome atidžiau apžiūrėti lopšį, kuriame rastas kūdikio kūnelis. Galbūt kažkas jį pažins", - apeliuodama į visuomenės sąmoningumą kalbėjo Kauno rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus Smurtinių nusikaltimų tyrimo poskyrio viršininkė Audronė Gecevičienė.

Kūdikio palaikus apžiūrėjęs teismo medicinos ekspertas priėjo pirminės išvados, kad kūnelis į konteinerį galėjo būti išmestas mergytei jau mirus.

Matyti, kad ji galėjo būti mirusi maždaug prieš parą. Pirminės apžiūros metu išorinių smurto žymių ant kūdikio kūno neaptikta.

„Šalčio poveikis padarė savo, todėl tikslesnes aplinkybes apie kūdikio mirties laiką galėsime pasakyti tik atlikę skrodimą. Dabar spėčiau, kad kūdikis miręs ne mažiau kaip prieš parą", - sakė teismo medicinos ekspertas Juozas Vėlavičius.

Paklaustas, ar tokiam poelgiui motiną galėjo pastūmėti pogimdyminė depresija, teismo medicinos ekspertas nuo komentarų susilaikė, tačiau neslėpė, kad moteriai turėjo būti proto užtemimas, jei išdrįso tokiu būdu atsikratyti vaikeliu.

Mergytės kūnas buvo su sauskelnėmis, paguldytas į lopšį nuo vaikiško vežimėlio. Šis buvo įdėtas į juodos spalvos plastikinį šiukšlių maišą. Iš pažiūros kūdikis atrodė prižiūrėtas, apsigimimo požymių nematyti.

Vežimėlio lopšys - šviesiai mėlynos spalvos su išpieštais meškučiais. Mergaitė buvo aprengta baltos spalvos drabužėliais, balta kepurėle su mėlynomis gėlėmis, apauta vilnonėmis baltomis kojinaitėmis. Kūdikis buvo įvyniotas į žalsvai baltos spalvos antklodėlę.

Kūdikį rado dvi sąvartyne „dirbančios“ moterys. Apie kraupų radinį jos pirmiausiai informavo sąvartyno administraciją, o ši nedelsiant pranešė policijai. Paprašytos plačiau papasakoti, kaip viskas įvyko, moterys nusigręžė, paslėpė veidus ir su žurnalistais bendrauti atsisakė. Jas apklausė įvykį tiriantys kriminalistai.

Kauno rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl mirties priežasties nustatymo. Jį kuruoja Kauno apygardos prokurorai. Pareigūnams reikalinga ir visuomenės pagalba. Kriminalistai prašo atsiliepti gyventojus, kurie padėtų išaiškinti šį įvykį. Skambučių laukiama telefonais Kaune 303 951 (visą parą), 303 094; 303 962 arba 303 458.

Papildyta 16 val.

Vėlyvą penktadienio popietę Kauno rajono policijos kriminalistų žinioje jau buvo trys moterys, iš kurių viena veikiausiai taps įtariamąja. Teisėsaugininkai neslėpė gerokai pasistūmėje savajame tyrime. Jie tikisi dar iki vidurnakčio jau turėti pagrindinę įtariamąją savo žinioje.


Šiame straipsnyje: kūdikio lavonas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių