Savaitgalio orų pasekmės: įšalusios gulbės, padidėjęs užterštumas

Savaitgalį šaltis mieste prikrėtė eibių - gyvūnų globėjai gelbėjo Nemune įšalusias gulbes, buvo padidėjęs oro užterštumas, o sinoptikai žada mažiau šalčio ir daugiau kritulių.

Užšalo Nemunas

Pirmadienio rytą Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas, kinologas Vytautas Gustaitis portalui pasakojo, kad savaitgalį, gelbstint gulbes, į pagalbą teko pasikviesti ir ugniagesius. Iš viso buvo išgelbėta 20 gražuolių paukščių, kurie nuvežti į laikinas žiemojimo vietas Užliedžiuose.

V.Gustaitis pasakojo neprisimenąs tokio savaitgalio, kuomet reikėtų dirbti taip išsijuosus.

„Savaitgalį vien Kaune dirbo trys mūsų specialistų ekipažai. Ugniagesiai kartu su jais ėjo ledu ir padėjo gelbėti paukščius. Skambino mums ir gyventojai, kurie pranešė apie įšalusias gulbes Panemunėje, taip pat prie Vytauto bažnyčios“, - pasakojo V.Gustaitis.

Jeigu norite pranešti apie prišalusią gulbę, skambinkite telefonu 8 686 44 828.

„Kviečiu gyventojus nesipiktinti, kad labai greitai neatvažiuojame. Tiesiog darbo tiek, kad vos spėjame“, - ragino gyventojus būti kantrius gyvūnų globėjas.

Specialistai pataria: įsitikinkite, ar paukštis tikrai prišalęs, tik tuomet kvieskite pagalbą. „Būna, kad gulbės tiesiog ilsisi ir kaupia jėgas“, - perspėja V.Gustaitis.

Jeigu gulbė prišalo, atvykę specialistai apkapoja ledą, veža ją į kliniką, kur paukštis atšildomas ir jį apžiūri veterinarai. Suteikus pirmąją pagalbą, gulbė vežama į laikiną žiemojimo vietą. „Iš jos paukštį išleisime tik atšilus orui“, - pridūrė pašnekovas. 

Dulkių daugiau

Papildyta: Savaitgalį žymiai padidėjo oro užterštumas mieste. Pasak Viešosios įstaigos "Kauno miesto aplinkos kokybės tyrimai“ direktoriaus Juozo Kamenecko, sekmadienį užterštumas kietosiomis dalelėmis viršijo ribines normas ir siekė 80 mikronų į kubinį metrą. Pirmadienį šis rodiklis siekė 60 mikronų į kubinį metrą.

"Šaltis didelis, todėl gyventojai daugiau šildosi savo krosnis ir katilus. Antra - pačios oro sąlygos labai nepalankios teršalams išsisklaidyti. Šiomis dienomis pūtė vos 1 metro per sekundę vėjas, todėl kietosios dalelės tvyrojo ore", - pasakojo J.Kameneckas.

Pasak jo, yra vilties, kad artimiausiomis dienomis sustiprėjus vėjui, kietosios dalelės išsisklaidys, ir užterštumas sumažės. "Šiuo metu oras tikrai užterštas. Jeigu nėra didelio reikalo, mieste daug nevaikščiokite", - pataria specialistas.

Šiemet jau 8 dienas Kaune oro užterštumas viršijo ribines normas. Per metus tokių dienų gali būti 35. Norminė užterštumo kietosiomis dalelėmis riba - 50 mikronų į kubinį metrą.

Verčiasi barsukas

Su didžiuliu šalčiu, šerkšnu padabinęs medžius atėjo viduržiemis. Sausio 25-ąją barsukas verčiasi ant kito šono. Mūsų senoliai šią dieną mėgdavo spėlioti, kokia bus antroji žiemos pusė.

Buvo sakoma, kad tą dieną pabunda iš žiemos miego ir po mišką vaikštinėja barsukas. Jei jis pamato savo šešėlį (taip nutinka, jei diena būna saulėta), - išsigąsta, lenda atgal į savo olą, verčiasi ant kito šono ir parpia toliau. Tada antroji žiemos pusė būna šalta.

Jei diena pasitaiko niūri, debesuota, barsukas drąsiai šmirinėja po mišką ir jau nebemiega. Tai reiškia, kad žiemos pabaiga bus nešalta, o pavasaris - ankstyvas.

Tvirtinama: koks bus oras tądien po pietų, tokia būsianti ir antroji žiemos pusė. Būtų gerai, kad sausio 25-ąją šviestų saulė, nes tai žada gražią vasarą ir dosnius metus. Jei bus debesuota, tai duobkasiai turės daugiau nei įprasta darbo, o jei snigs ar lis, tai ne tik duona pabrangs. Metai bus neramūs, jei sausio 25-oji bus vėjuota.

Laukiama pūgos

Šią savaitę orai pasikeis - galingas ciklonas atneš nemažai sniego, stiprūs šalčiai pamažu trauksis, bet gūsingas vėjas švelnesniais orais pasidžiaugti neleis. Artimiausiomis dienomis šaltis truputį atlėgs.

Pirmadienį Kaune bus nepastoviai debesuota ir sausa. Pūs silpnas vėjas. Po šaltos nakties ir rytą spigino rūstus šaltis, o įsidienojus temperatūra Kaune tekils iki 17 laipsnių šalčio.

Antradienį Lietuvą pasieks kritulių zona, taigi naktį vietomis, dieną jau daug kur pasnigs, nors ir nesmarkiai. Naktį temperatūra dar kris iki 20 laipsnių šalčio. Dieną aukščiausia temperatūra sieks 11 laipsnių šalčio.

Trečiadienį orai greitai pasikeis - naktį tik truputį pasnigs, pūs nelabai stiprus vėjas. Bet dieną snigs jau gausiau, o vietomis iškris itin daug sniego.

Be to, pūs labai gūsingas pietų, pietvakarių vėjas - daug kur gūsiai sieks 15-20 m/sek. Numatoma pūga.

Dieną Kaune termometrų stulpeliai pakils iki 11 laipsnių šalčio. Ketvirtadienį orai išliks panašūs - daug sniego, vėjuota ir siaus pūgos. Stiprūs šalčiai atsitrauks.

Penktadienį ir savaitgalį žiemiški orai mūsų šalies dar nepaliks - protarpiais žadamas sniegas, naktys ir dienos bus šiltesnės, o vėjas vis silpnesnis, tačiau vis tiek išliks gūsingas, todėl pustys šviežiai iškritusį sniegą. 


Šiame straipsnyje: šaltisžiemagulbės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kovai su Sosnovskio barščiais – efektyvesnės priemonės
  Kovai su Sosnovskio barščiais – efektyvesnės priemonės

  VDU Kauno botanikos sodas taiko naują Sosnovskio barščių (Heracleum sosnowskyi) naikinimo metodą. Invazinės rūšies okupuotus plotus suarus, Sosnovskio barščiai purškiami Latvijoje išrastu biologinu-cheminiu ši...

 • Kaunietė išrinkta labirintų ambasadore
  Kaunietė išrinkta labirintų ambasadore

  Tarptautinė labirintų organizacija kaunietę Rūtą Janulevičienę išrinko labirintų ambasadore Lietuvoje ir Europoje. Ji tapo trečiąja labirintų ambasadore Senajame žemyne. ...

 • Veiklios Kauno mamos jungiasi į klubą
  Veiklios Kauno mamos jungiasi į klubą

  Viešoji įstaiga Veiklių mamų klubas susikūrė 2015-aisiais. Šis klubas buvo sukurtas Vilniuje Gitanos Gimbutienės iniciatyva, o dabar jis vienija veiklias mamas visoje Lietuvoje. Jo tikslas –  skatinti moterų tarpusavio bendravim...

 • V. Matijošaitis: Kaune pinigų visada buvo, tik jie nuplaukdavo nežinia kur
  V. Matijošaitis: Kaune pinigų visada buvo, tik jie nuplaukdavo nežinia kur

  Kauno miesto ir rajono savivaldybės per šešis šių metų mėnesius į biudžetus surinko daugiau lėšų, nei buvo planuota. ...

  30
 • Kauno rajone paskelbta javapjūtės pradžia
  Kauno rajone paskelbta javapjūtės pradžia

  Antradienį Bernatonyse (Raudondvario sen.) laikantis senųjų tradicijų iškilmingai pradėta javapjūtė pakaunėje. ...

 • Keturkojų karių gretos gausėja
  Keturkojų karių gretos gausėja

  Tarnybiniai šunys jau senokai yra naudojami Lietuvos kariuomenės Karo policijos gretose ir Specialiosiose pajėgose, tačiau Sausumos pajėgų padaliniai jų neturėjo. ...

 • Per pusmetį Kauno mieste ir rajone surinkta 36 mln. pakuočių
  Per pusmetį Kauno mieste ir rajone surinkta 36 mln. pakuočių

  Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos gyventojai į užstato sistemą grąžino beveik 260 milijonų stiklinių ir plastikinių butelių bei metalinių skardinių. Viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) d...

  2
 • Miško gatvėje senus medžius pakeis nauji
  Miško gatvėje senus medžius pakeis nauji

  Prieš keletą savaičių Miško gatvėje prasidėjęs šaligatvio remontas atskleidė sudėtingą ten augančių medžių būklę. Pavojų kauniečiams keliančias 80 ligotų ir senų liepų šį rudenį pakeis 100 naujų, specialiai m...

  9
 • Prasideda Vienybės aikštės rekonstrukcija
  Prasideda Vienybės aikštės rekonstrukcija

  „Taip, prasideda“, – Vienybės aikštės rekonstrukcijos ir požeminės automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbų pradžią patvirtino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas. ...

  16
 • Kas suvaldys statybų chaosą Kauno rajone?
  Kas suvaldys statybų chaosą Kauno rajone?

  Užliedžiai, Giraitė, Vijūkai bene sparčiausiai besiplečiančios Kauno rajono gyvenvietės: kvartalais kyla namai, kotedžai ir daugiabučiai. Deja, plėtra čia vyksta chaotiškai. Savivaldybė kartu su vietos bendruomene ją mėgina suvaldyti, ta...

  26
Daugiau straipsnių