Sąskaitas už šildymą gali sumažinti ir tualetinis popierius

Seniai tokios šaltos žiemos nemačiusiems vilniečiams šildymo sąskaitos optimizmo nekelia. Tačiau, Energetikos ministerijos duomenimis, sąskaitas už šildymą galima sumažinti 15 proc.

* Energetikos ministerijos duomenimis, apie 60 proc. visų šalies daugiabučių namų yra įrengti automatizuoti šilumos punktai. Vilniuje šis skaičius siekia net 90 proc. Šie modernūs šilumos punktai suteikia galimybę žmonėms efektyviai reguliuoti pastato šilumos suvartojimą pagal poreikius ir palaikyti patalpose pageidaujamą temperatūrą.

* Įdiegus automatizuotą šilumos punktą įmanoma smarkiai sumažinti šilumos suvartojimą pastate, nes sistema, patalpose automatiškai palaikydama vartotojo pasirinktą patalpų temperatūrą, reaguoja į lauko temperatūros pokyčius ir, esant aukštesnei lauko temperatūrai, į radiatorius tiekia žemesnės temperatūros karštą vandenį.

* Sistemą galima užprogramuoti taip, kad, pavyzdžiui, naktį, patalpų oro temperatūra būtų sumažinta iki vartotojo pageidaujamo lygio. Taip pat sistema leidžia sutaupyti reguliuojant karšto vandens temperatūrą – tarkime naktį, kai namo gyventojai miega, karšto vandens temperatūra gali būti nustatoma truputį žemesnė.

* Praktika rodo, kad tinkamai užprogramavus automatizuoto šilumos punkto elektroninį reguliatorių galima sumažinti suvartojamos šilumos kiekį ir gyventojų sąskaitas už šilumą bent 15 proc.

* Kas gali ir turi tai padaryti? Gyventojai už šilumos ir karšto vandens sistemų priežiūros paslaugas kiekvieną mėnesį atsiskaito su prižiūrėtoju (ar namą administruojančia įmone) ir turi teisę reikalauti iš jo kokybiškų paslaugų: šilumos mazgo įrenginių tinkamos techninės būklės palaikymo ir optimalaus gyventojų poreikius atitinkančio energijos vartojimo grafiko nustatymo automatizuotame šilumos punkte.


--------------------------------------------------------------------------------

Pigiausiai už šildymą moka – 1 kv. m kaina (litais su PVM)

Sviliškių g. 8 – 1,47

Sviliškių g. 4, 6 – 1,58

Jonažolių g. 6 – 1,61

Žirmūnų g. 30C – 1,63

Jonažolių g 8 – 1,66


--------------------------------------------------------------------------------

Brangiausiai už šildymą moka – 1 kv. m kaina (litais su PVM)

Agrastų g. 8 – 10,35

T.Vrublevskio g. 6 – 10,43

S.Daukanto a. 2 / 10 – 12,11

Krivių g. 53 – 13,45

M.Valančiaus g. 5 – 15,89

Miesto vidurkis – 4,69


--------------------------------------------------------------------------------

Juozas Antanaitis, Lietuvos daugiabučių namų savininkų bendrijų federacijos prezidentas

Galima apie šilumininkus sakyti ką nori, bet prekės kaina yra tokia, kokia yra. O išlaidos prekei pirkti sumažinamos per jos kiekį. Didelės sąskaitos – ne šilumos tiekėjų ir ne šilumos punktų prižiūrėtojų, bet pačių gyventojų problema, kuri kyla dėl neprotingo elgesio. Jei su skylėmis languose žmonės gyvena, tai per tarpus ir išleidžia savo pinigus.

Paprasčiausias būdas sutaupyti toks: paimti popierių (geriausiai tinka tualetinis), išmirkyti vandenyje ir juo užkaišyti visas skyles lange. Taip sumažinsite savo piniginės išlaidas 20–30 proc.

Tai yra tėvų ir senelių patirtis, kai jie žiemą statydavo dvigubus langus, tarp jų įdėdavo vatos, o tarpus užklijuodavo popieriumi su krakmolu.

Antra, kiekvienas namas pasirenka šilumos punktų prižiūrėtojus, su kuriais sutartis sudaro arba bendrija, arba administratorius. Administratorius ar bendrija turi stebėti, kad prižiūrėtojas tinkamai vykdytų savo funkcijas ir stengtųsi, kad duomenys šilumos mazge atitiktų nustatytas normas.

Gyvenu 1979 m. statytame blokiniame name. Statyba ypač prasta, tačiau prieš šešerius metus pakeitėme šildymo sistemą: buvo įdiegta daviklinė sistema su individualia apskaita. Šilumos suvartojimas nuskaitomas nuo kiekvieno radiatoriaus automatiškai. Nuo tada namo šilumos suvartojimas sumažėjo maždaug per pusę.

Mūsų namus buvo pirmas Lietuvoje, kuris įsivedė tokią sistemą, dar tada, kai "Dalkia", laimėjusi konkursą dėl Vilniaus šilumos tinklų, buvo įsteigusi 20 mln. fondą, kuris panaudotas įdiegti daviklių sistemai. Anuomet dauguma žmonių įtariai žiūrėjo į individualią apskaitą ir nepasinaudojo galimybe už dyką. O aš – labai patenkintas.


Šiame straipsnyje: šildymasšildymas Vilniuje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių