Šalia Žaliojo tilto gražėjantis skveras – projekto dalis

Viliaus miesto savivaldybės vadovai ir projekto „Vilnius – mano namai“ iniciatyvinė grupė pristatė skvero esančio prie Žaliojo tilto (Kalvarijų g. 2) atnaujinimo planus.

Iniciatyvos globoti ir prižiūrėti šalia savo skyriaus esantį skverą ėmėsi bendrovė „Moment Credit“. Šiemet baigta pirmoji skvero atnaujinimo darbų dalis – pagal specialiai parengtą projektą sutvarkyti  želdiniai.

„Norime pasidžiaugti, kad savivaldybės ir bendrovės „Moment Credit“ bendram projektui buvo pasirinktas tinkamas laikas ir vieta. Bendrovė savo lėšomis tvarko, apželdina ir ateityje įsipareigoja prižiūrėti  skverą, esantį Kalvarijų g. 2.  Kaip tik prieš keletą dienų ši vieta vilniečiams ir svečiams iš visos Lietuvos tapo ypatinga – ten iškilo atminimo akmuo monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui. Ši vieta bus gausiai lankoma, ir bendrovės indėlis miesto labui tikrai labai reikalingas, manau, bus pastebėtas ir miestiečių įvertintas“, - sakė Vilniaus meras Vilius Navickas.

Šioje miesto vietoje  žmonių srautas itin didelis, čia susikerta pagrindiniai visuomeninio transporto taškai, per Žaliąjį tiltą į senamiestį patenka dauguma pėsčiųjų bei automobilių vairuotojų. Metų pradžioje bendrovė „Moment Credit“ atliko dažniausiai besilankančių  šioje judrioje miesto vietoje žmonių apklausą. Beveik visi apklaustieji vienbalsiai tvirtino, kad būtina sutvarkyti skvero želdinius, krūmynus ir medžius, atnaujinti pertvaras, plyteles. Praeiviai taip pat pasigedo šviesos  šioje vietoje tamsiuoju metų laiku, taigi ir saugumo, o laukiantiems visuomeninio transporto trūko stotelių ir suoliukų.

Atsižvelgdama į vilniečių nuomonę bendrovė kartu su architektais parengė ir Vilniaus miesto savivaldybei pristatė skvero atnaujinimo koncepciją ir planus. Kol projektas bus derinamas, šiemet nuspręsta imtis pirmųjų darbų - atnaujinti ir sutvarkyti skvero želdinius.

„Šiame skvere yra įsikūręs mūsų skyrius, todėl kasdien čia būname patys, stebime miestiečius, laukiančius stotelėje. Kadangi ne visiems užtenka vietos prisėsti ir kelių stotelių  pasislėpti nuo lietaus, parengėme projektą, kuris atitiktų šioje vietoje būnančių žmonių poreikius. Taip pat turime idėjų kaip padidinti ir meninę šios vietos vertę – bendrausime su menininkais, norime įkurdinti čia pritinkančią skulptūrą“, - sakė Moment Credit vadovas Viktoras Milkevičius.

Pagal bendrovės parengtą planą, skvere planuojama įrengti daugiau suoliukų, atokiau nuo gatvės pastatyti modernias stoteles laukiantiems, įrengti šviestuvus ir stebėjimo kameras, daugiau šiukšliadėžių. Toliau nuo gatvės esančioje terasoje norima pastatyti stalus su kėdėmis ir įrengti bevielį internetą. Šventiniu periodu skvero globėjas „Moment Credit“ taip pat ketina rūpintis, kad ši vietą būtų šventiškai puošiama, joje vyktų įvairios pramogos.

„Mano manymu,  verslo tikslas ne tik rūpintis pelno ar apyvartos augimu, tačiau ir būti socialiai atsakingu miestui ir miesto bendruomenei. Iš šiandienos gerų pavyzdžių pamatysime, kad Verslo indėlis gali būti įvairus – lėšomis, savo paslaugomis, idėjomis“, - prisijungti prie iniciatyvos ir kitus verslininkus ragino Vilniaus meras.

Dalyvavimas projekte „Vilnius – mano namai“ - tik dalis bendrovės paramos projektų. Dvejus metus iš eilės, mokslo metų pradžioje „Moment Credit“ skyrė paramą sunkiai gyvenančių šeimų vaikams. Moksleiviams buvo išdalinta 1300 krepšelių su būtiniausiomis mokymosi priemonėmis.


Šiame straipsnyje: skveras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių