Šalčio sukaustytas Kaunas nesubyrėjo

Dėl kelias dienas kaustančio šalčio mieste labiausiai nukentėjo vandentiekio sistema. Dalyje mokyklų vakar nevyko pamokos. 

Nutraukė vandens tiekimą

Pastarosiomis dienomis "Kauno vandenų" darbuotojai kasdien užregistruoja po 3-4 stambias avarijas.

Bene didžiausias gedimas užfiksuotas Veiverių gatvėje. Vanduo iš po važiuojamosios kelio dalies veržėsi visą savaitgalį, o sekmadienį vakare vandens tiekimas buvo nutrauktas.

"Nespėjau net vaikų numaudyti", - guodėsi J.Kumpio gatvėje gyvenanti moteris.

"Kauno vandenų" tinklų cecho viršininkas Vytautas Rudys žadėjo, kad vandens tiekimas Aleksote bus atnaujintas iki pirmadienio vakaro.

V.Rudys teigė, kad Avarinės tarnybos darbuotojai neturi kada atsipūsti. Pirmadienį po pietų didelės pajėgos mestos į Neries krantinę. Dėl avarijos ten per pietus be vandens liko mažiausiai penki daugiabučiai.

"Manau, kad per kelias valandas pavyks sutaisyti. Dirbsime, kol padarysime", - tikino V.Rudys.

Pirmadienį po pietų "Kauno vandenų“ avarijų sąraše buvo pažymėtos dar  trys vietos: viena avarija Europos prospekte, dvi - ties Šiaurės prospektu.

Pagalbos prisišaukti neįmanoma

Dėl avarijos Veiverių gatvėje vandens pirmadienį neturėjo mažiausiai kelių dešimčių namų gyventojai ir kelios įstaigos. Viena jų - 36-asis vaikų darželis Amerikos lietuvių gatvėje. Jame maistas ruoštas naudojant iš namų atsivežtą vandenį.

"Dirbame karo sąlygomis. Vandens atsivežėme iš namų, o ir tėveliai mūsų pasigailėjo - daug kas neatvežė vaikučių", - pasakojo darželio direktorė Irena Gabševičienė.

I.Gabševičienė skundėsi, kad visą dieną negalėjo prisiskambinti "Kauno vandenų" telefonais. Tą patį tvirtino ir savivaldybės Švietimo ir kultūros departamento darbuotojai.

"Norėtųsi, kad žmonės būtų supratingesni. Prie telefonų sėdi tik vienas žmogus. Avaringumas padidėjęs, dėl šalčio darbai ilgiau užtrunka, bet situacija valdoma. Prisiklausome nemalonių ir nepagrįstų skundų", - kalbėjo V.Rudys.

"Kauno vandenų" darbuotojai sunkiai suskaičiuoja pranešimus apie privačiose valdose užšalusius vamzdynus. V.Rudys sako, kad dėl to "Kauno vandenys" atsakomybės prisiimti negali, bet kiekvienam skambinančiajam kantriai aiškinama, kaip spręsti problemas.

"Jeigu name užšąla skaitiklis,  "Kauno vandenys" neturėtų būti kaltinami. Svarbu, kad užšalusius vamzdynus atšildantys žmonės nenaudotų atviros ugnies, nes galima ir gaisrą sukelti, ir vamzdyną nepataisomai sugadinti. Užtenka karštu vandeniu sumirkytą skudurą uždėti ir vanduo atsiras", - patarė V.Rudys.

Pamokose - pusė pradinukų

Kai Kauno mokyklų skambučiai pirmadienį skelbė pamokų pradžią, termometro stulpelis Kaune rodė apie 25 °C šalčio. Pradinių klasių moksleiviai į mokyklas gali neiti, kai už lango spaudžia 20 °C šaltukas, bet proga pasivartyti lovoje pasinaudojo toli gražu ne visi pypliai.

Kauno švietimo ir ugdymo skyriaus duomenimis, mokyklose buvo susirinkę apie pusė visų 1-4 klasių mokinukų. Tačiau tikslių skaičių niekas negali pasakyti, nes, to paties skyriaus žiniomis, vakar pamokos nevyko tik Tirkiliškių pradinėje mokykloje. Tarnautojai nustebo išgirdę, kad, pavyzdžiui, J.Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje nevyko nė viena pamoka.

Ne iš vienos bendrojo lavinimo mokyklos pradinukai namo kulniavo jau po kelių pamokų.

Šildymo problemas išsprendė

Dėl šildymo sistemos sutrikimų pirmadienio rytą skundėsi trys vaikų darželiai: "Pušaitė", "Obelėlė", "Raudonkepuraitė".

Iki pietų darželiuose šildymo problemos buvo išspręstos, tačiau gautas pranešimas, kad pradėjo darytis šaltoka J.Basanavičiaus vidurinės mokyklos sporto salėje, o S.Daukanto vidurinėje užšalo vanduo.

"Ten jau baigia viską sutvarkyti. Daugiau problemų neturime. Kol kas nieko baisaus", - apie didesnius ugdymo įstaigų vargus dėl šildymo negirdėjo Švietimo ir kultūros įstaigų Ūkio poskyrio vyr. specialistas Petras Astraitis.

Iš ritmo neišmušė

"Kauno energijos" Šilumos tinklų departamento direktoriaus Sigito Matelionis teigė, kad miesto šilumos tiekimo trasose pastebėtos kelios įtarimų keliančios vietos, tačiau jas apžiūrėjus nuspręsta remonto darbus atidėti iki pavasario. Jokių rimtų gedimų nerasta.

Apie didesnius tiekimo sutrikimus nepraneša ir "Lietuvos dujos". Bendrovės atstovė spaudai Sigita Petrikonytė-Jurkūnienė sakė, kad per dieną avarinei tarnybai paskambina daugiau nei pusšimtis žmonių dėl užšalusių dujų slėgį reguliuojančių reduktorių. Dėl to padidintos į pagalbą žmonėms skubančių darbuotojų pajėgos, tačiau teigiama, kad reduktoriai atšildomi per dvi valandas nuo pranešimo. Gyventojams tai nekainuoja.

Didelis šaltis nesustabdė ir Nemuno saloje statomų pramogų ir sporto rūmų statybos. Betonavimo darbai nevyksta, bet darbininkai ir taip turi prie ko krapštytis. Pluša ir į Nemuno salą tiltą statantys "Kauno tiltai" bei Kauno pilies restauratoriai.

Tiesa, dėl šalčio dviem dienoms buvo sustabdyta "Girstučio" rekonstrukcija.


Šiame straipsnyje: šaltisžiemasniegas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių