„Ryanair“ atidarė bazę Kauno oro uoste

Tarptautinis Kauno oro uostas atvertė naują puslapį - nuo šiol jame veikia oficiali didžiausios Europoje pigių skrydžių kompanijos „Ryanair“ bazė, iš kurios keleiviai skraidinami 18 krypčių.

Nurungė konkurentus

Dėl aviakompanijos „Ryanair“ pagrindinio oro uosto statuso Centrinėje Europoje varžėsi kelios dešimtys aerodromų, tačiau juos nurungti ir geresnes sąlygas naujam vežėjui pasiūlyti pavyko tarptautiniam Kauno oro uostui. Dar praėjusių metų pabaigoje „Ryanair“ neslėpė, kad derybas dėl tokios bazės veda su keturiais kitais oro uostais.

„Skrydžių geografija įspūdinga, ši diena oro uostui istorinė. Malonu, kad ilgai vykęs dialogas ir derybos baigėsi būtent tokios bazės atidarymu, - per šventinę ceremoniją kalbėjo tarptautinio oro uosto direktorius Arijandas Šliupas. - Dabar viskas priklausys nuo mūsų kūrybingumo ir komercinės išmonės“.

Jis įsitikinęs, kad naujoji bazė aviakompanijai „Ryanair“ taps ne mažiau auksinė negu skrydžiai tarp Kauno ir Londono - šia kryptimi skrendantys lėktuvai visuomet būna pilni.

Pasak A.Šliupo, nuo šiol oro uostas išnaudos visus pajėgumus. Vien „Ryanair“ per savaitę vykdys daugiau kaip 120 skrydžių. Iki šiol keleivius skraidinusi devyniomis kryptimis, bendrovė atidarė dar devynis naujus maršrutus.

Šventėje dalyvavęs Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas palinkėjo ramaus oro ir kuo mažiau ugnikalnių įsiveržimų, kurie suparalyžiuoja aviakompanijų darbą. Kauno apskrities viršininkė Ona Balžekienė atkreipė dėmesį, kad pagerėjus tarptautiniam susisiekimui mūsų miestą pasieks daugiau turistų, o smulkieji verslininkai turės daugiau galimybių užsidirbti.

Ženklas visai Europai

Bazės atidarymo šventėje dalyvavęs Susisiekimo ministerijos Kelių ir civilinės aviacijos departamento direktorius Šarūnas Baublys leido sau pasvarstyti, kad šiuo metu tikriausiai visa Rytų Europa pavydi Kauno regionui, kuriame atidaryta įspūdinga „Ryanair“ bazė.

„Planavome ir ruošėmės tokiam žingsniui ilgai, o paskui buvo sudėtingas derybų procesas, - pasakojo Š.Baublys. - Labai malonu, kad tuos planus mums pavyko įgyvendinti“.

Jis pridūrė, kad dabar Kauno verslininkams atsivėrė didelių galimybių, kuriomis jie nesunkiai galės pasinaudoti.

„Kaunas ir visa Lietuva nėra užkampis, mes turime puikų susisiekimą ir pigius skrydžius“, - džiaugėsi Š.Baublys.

Iki šiol „Ryanair“ skraidė į Birmingemą, Brėmeną, Bristolį, Dubliną, Frankfurtą, Liverpulį ir du Londono oro uostus: Lutoną bei Stanstedą. Nuo gegužės atidaromi nauji maršrutai į Barseloną, Berlyną, Diuseldorfą, Edinburgą, Milaną, Oslą, Paryžių, Temperę ir Londono Getviko oro uostą.

Tiki, kad pateisins viltis

Aviakompanijos „Ryanair“ atstovė Maria Macken įsitikinusi, kad bendrovė priėmė teisingą sprendimą savo 40-osios bazės vieta išsirinkusi tarptautinį Kauno oro uostą.

„Tai pirmoji mūsų bazė Centrinėje Europoje ir neabejojame, kad ji dirbs sėkmingai. Sveikinu Kauno regioną šią puikią dieną“, - kalbėjo specialiai į šventę atvykusi M.Macken.

Ji skaičiuoja, kad iki šių metų pabaigos per Kauno oro uostą su „Ryanair“ keliaus ne mažiau kaip 1 mln. keleivių. M.Macken pabrėžė, kad gegužę iš Kauno atidaryti nauji maršrutai yra tik pradžia. Esą jeigu bazė dirbs sėkmingai, bus galima galvoti apie dar didesnę skrydžių geografiją.

Nuo šiol „Ryanair“ Kaune saugos du lėktuvus, kuriuos aptarnaus ir prižiūrės vietos specialistai. Skaičiuojama, kad investicijos į bazę siekia 140 mln. JAV dolerių, o dėl aviakompanijos plėtros regione bus sukurta apie tūkstantis naujų darbo vietų.

Vasarį apie sprendimą Kauną paversti pagrindiniu oro uostu Centrinėje Europoje pranešęs “Ryanair” vadovas Michael O'Leary neabejojo, kad keleivių nepritrūks.

„Pasirinkdami “Ryanair” siūlomus bilietus žemiausiomis kainomis, be jokių kuro mokesčių, visais aštuoniolika maršrutų į Europą iš Kauno oro uosto, tarp kurių bus skrydžiai į Italiją, Ispaniją, Vokietiją ir daugelį kitų šalių, keleiviai turi galimybę duoti atkirtį ekonominei krizei ir išvengti aukštų “airBaltic” kainų”, - tuomet kalbėjo M.O'Leary.

“Ryanair” skrydžių maršrutai iš Kauno oro uosto nuo 2010-ųjų gegužės mėn.

Nauji

Barselona

Berlynas

Diuseldorfas

Edinburgas

Londonas (Getvikas)

Milanas

Oslas

Paryžius

Tamperė

Dabartiniai

Birmingemas

Bremenas

Bristolis

Briuselis (Šarlerua)

Dublinas

Frankfurtas (Hanas)

Liverpulis

Londonas (Lutonas)

Londonas (Stanstedas)


Gairės: Ryanair

Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauno kartų namams – 20 metų
  Kauno kartų namams – 20 metų

  Šiuo metu Europos, Skandinavijos, JAV šalyse teikiamos įvairaus profilio socialinės paslaugos žmonėms, kuriems reikalinga pagalba ir ieškoma naujų paslaugų formų bei daug dėmesio skiriama kartų integravimui, bendravimui ir bendrad...

  1
 • Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis
  Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis

  To Kauno konservatoriai negalėjo sapnuoti net baisiausiame košmare: iš septynių vienmandačių rinkimų apygardų į Seimą išsikrapštė tik Gabrielius Landsbergis. Juos sutriuškino Kauno mero palaikomi Lietuvos valstieči...

  40
 • Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos
  Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

  Rytoj, spalio 25 dieną, Kauno apylinkės teisme Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) specialistai neatlygintinai atsakys į piliečių užduodamus opius teisės klausimus. ...

  2
 • Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu
  Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu

  Nuo Šilelio iki Kulautuvos nutiestas dviračių takas tampa vis populiaresnis. Deja, iš Kauno minantiems dviratininkams tenka įveikti nesaugų ruožą tarp Kazio Veverskio tilto per Nevėžį ir Raudondvario riboženklio. ...

  3
 • Po Kauną zuja autobusiukai su karalienės apatiniais
  Po Kauną zuja autobusiukai su karalienės apatiniais

  Pirmadienį kauniečiai gatvėse išvydo kiek neįprastus maršrutinius taksi – į miesto gatves išvažiavo “pop art” stiliaus kūriniais papuošti autobusai. “Galerija ant ratų” – taip vadinasi men...

  7
 • Ga­ba­lė­lis Pran­cū­zi­jos dvelks­mo – Kau­no se­na­mies­čio šir­dy­je
  Ga­ba­lė­lis Pran­cū­zi­jos dvelks­mo – Kau­no se­na­mies­čio šir­dy­je

  Ma­žiau nei prieš mė­ne­sį du­ris at­vė­ręs par­fu­me­ri­jos ir sti­liaus sa­lo­nas „ile ile“ – iš­ties uni­ka­li vie­ta. Vos įžen­gęs čia pa­j...

  4
 • Kol verda ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai
  Kol verda ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai

  Apie emigrantus kalbama daug: vieni ragina kurti programas, kaip juos sugrąžinti į Lietuvą, kiti nusiteikę priešiškai – kam to reikia? Kol vyksta ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai, o viename Londono kvartalų antroji kalb...

  1
 • Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune dirbs ilgiau
  Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune dirbs ilgiau

  Nuo šiandien, spalio 24 d., ilginamas Lietuvos banko kasų Vilniuje ir Kaune darbo laikas, siekiant, kad gyventojai galėtų patogiau naudotis nemokamomis grynųjų pinigų paslaugomis, taip pat įsigyti kolekcinių ir proginių monetų. ...

 • Socialiniams būstams Kaune – 400 tūkst. eurų
  Socialiniams būstams Kaune – 400 tūkst. eurų

  Kauno miesto savivaldybė ieško butų, kurie bus skirti socialiniams būstams įrengti. Tam biudžete numatyta 400 tūkst. eurų. Pasiūlymų savivaldybė laukia iki lapkričio 4 dienos. ...

 • Darbui ruošiasi ir maratono trasoje, ir jūroje
  Darbui ruošiasi ir maratono trasoje, ir jūroje

  Daugiabučių namų administratoriams reikia ne tik specifinių inžinerijos žinių, patirties, bet ir mokėjimo bendrauti, išklausyti. Atsakomybė, kantrybė – taip pat privalomos savybės. Kaip jie atsipalaiduoja po įtemptos darbo dienos? ...

Daugiau straipsnių