„Ryanair“ atidarė bazę Kauno oro uoste

Tarptautinis Kauno oro uostas atvertė naują puslapį - nuo šiol jame veikia oficiali didžiausios Europoje pigių skrydžių kompanijos „Ryanair“ bazė, iš kurios keleiviai skraidinami 18 krypčių.

Nurungė konkurentus

Dėl aviakompanijos „Ryanair“ pagrindinio oro uosto statuso Centrinėje Europoje varžėsi kelios dešimtys aerodromų, tačiau juos nurungti ir geresnes sąlygas naujam vežėjui pasiūlyti pavyko tarptautiniam Kauno oro uostui. Dar praėjusių metų pabaigoje „Ryanair“ neslėpė, kad derybas dėl tokios bazės veda su keturiais kitais oro uostais.

„Skrydžių geografija įspūdinga, ši diena oro uostui istorinė. Malonu, kad ilgai vykęs dialogas ir derybos baigėsi būtent tokios bazės atidarymu, - per šventinę ceremoniją kalbėjo tarptautinio oro uosto direktorius Arijandas Šliupas. - Dabar viskas priklausys nuo mūsų kūrybingumo ir komercinės išmonės“.

Jis įsitikinęs, kad naujoji bazė aviakompanijai „Ryanair“ taps ne mažiau auksinė negu skrydžiai tarp Kauno ir Londono - šia kryptimi skrendantys lėktuvai visuomet būna pilni.

Pasak A.Šliupo, nuo šiol oro uostas išnaudos visus pajėgumus. Vien „Ryanair“ per savaitę vykdys daugiau kaip 120 skrydžių. Iki šiol keleivius skraidinusi devyniomis kryptimis, bendrovė atidarė dar devynis naujus maršrutus.

Šventėje dalyvavęs Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas palinkėjo ramaus oro ir kuo mažiau ugnikalnių įsiveržimų, kurie suparalyžiuoja aviakompanijų darbą. Kauno apskrities viršininkė Ona Balžekienė atkreipė dėmesį, kad pagerėjus tarptautiniam susisiekimui mūsų miestą pasieks daugiau turistų, o smulkieji verslininkai turės daugiau galimybių užsidirbti.

Ženklas visai Europai

Bazės atidarymo šventėje dalyvavęs Susisiekimo ministerijos Kelių ir civilinės aviacijos departamento direktorius Šarūnas Baublys leido sau pasvarstyti, kad šiuo metu tikriausiai visa Rytų Europa pavydi Kauno regionui, kuriame atidaryta įspūdinga „Ryanair“ bazė.

„Planavome ir ruošėmės tokiam žingsniui ilgai, o paskui buvo sudėtingas derybų procesas, - pasakojo Š.Baublys. - Labai malonu, kad tuos planus mums pavyko įgyvendinti“.

Jis pridūrė, kad dabar Kauno verslininkams atsivėrė didelių galimybių, kuriomis jie nesunkiai galės pasinaudoti.

„Kaunas ir visa Lietuva nėra užkampis, mes turime puikų susisiekimą ir pigius skrydžius“, - džiaugėsi Š.Baublys.

Iki šiol „Ryanair“ skraidė į Birmingemą, Brėmeną, Bristolį, Dubliną, Frankfurtą, Liverpulį ir du Londono oro uostus: Lutoną bei Stanstedą. Nuo gegužės atidaromi nauji maršrutai į Barseloną, Berlyną, Diuseldorfą, Edinburgą, Milaną, Oslą, Paryžių, Temperę ir Londono Getviko oro uostą.

Tiki, kad pateisins viltis

Aviakompanijos „Ryanair“ atstovė Maria Macken įsitikinusi, kad bendrovė priėmė teisingą sprendimą savo 40-osios bazės vieta išsirinkusi tarptautinį Kauno oro uostą.

„Tai pirmoji mūsų bazė Centrinėje Europoje ir neabejojame, kad ji dirbs sėkmingai. Sveikinu Kauno regioną šią puikią dieną“, - kalbėjo specialiai į šventę atvykusi M.Macken.

Ji skaičiuoja, kad iki šių metų pabaigos per Kauno oro uostą su „Ryanair“ keliaus ne mažiau kaip 1 mln. keleivių. M.Macken pabrėžė, kad gegužę iš Kauno atidaryti nauji maršrutai yra tik pradžia. Esą jeigu bazė dirbs sėkmingai, bus galima galvoti apie dar didesnę skrydžių geografiją.

Nuo šiol „Ryanair“ Kaune saugos du lėktuvus, kuriuos aptarnaus ir prižiūrės vietos specialistai. Skaičiuojama, kad investicijos į bazę siekia 140 mln. JAV dolerių, o dėl aviakompanijos plėtros regione bus sukurta apie tūkstantis naujų darbo vietų.

Vasarį apie sprendimą Kauną paversti pagrindiniu oro uostu Centrinėje Europoje pranešęs “Ryanair” vadovas Michael O'Leary neabejojo, kad keleivių nepritrūks.

„Pasirinkdami “Ryanair” siūlomus bilietus žemiausiomis kainomis, be jokių kuro mokesčių, visais aštuoniolika maršrutų į Europą iš Kauno oro uosto, tarp kurių bus skrydžiai į Italiją, Ispaniją, Vokietiją ir daugelį kitų šalių, keleiviai turi galimybę duoti atkirtį ekonominei krizei ir išvengti aukštų “airBaltic” kainų”, - tuomet kalbėjo M.O'Leary.

“Ryanair” skrydžių maršrutai iš Kauno oro uosto nuo 2010-ųjų gegužės mėn.

Nauji

Barselona

Berlynas

Diuseldorfas

Edinburgas

Londonas (Getvikas)

Milanas

Oslas

Paryžius

Tamperė

Dabartiniai

Birmingemas

Bremenas

Bristolis

Briuselis (Šarlerua)

Dublinas

Frankfurtas (Hanas)

Liverpulis

Londonas (Lutonas)

Londonas (Stanstedas)


Šiame straipsnyje: Ryanair

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių